سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

باهنر: برجام رو به جلو حرکت می‌کند

بروز شده : ۵-٠٢-١٣٩۵, ١١:۵١    نسخه چاپی    
امروز درگیری‌های جدی اقتصادی با نظام استکبار وجود دارد که می‌توان گف

 

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: جنگ امروز ما با استکبار جنگ اقتصادی است.
 
محمدرضا باهنر در جمع مردم بروجرد در حسینیه علوی، افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران همواره درگیر یک جنگ تمام عیار با استکبار بود و شاید بتوان گفت که از سال 42 که امام(ره) پرچم اسلام ناب را بلند و نهضت خود را آغاز کرد و برای استقلال کشور همت شد از آن زمان جنگ آغاز شده و در هر روز و هر برهه زمانی جنگها رنگ و لعابی خاصی دارند.

وی با بیان اینکه امروز مهمترین دغدغه دشمنان، استقلال‌طلبی و آزادی‌خواهی مردم است، اظهار کرد: ملت غیور ایران اسلامی در طول این سال‌ها به جلو حرکت کرده‌اند و توانمندی‌های خود را در بخش‌های مختلف نشان داده‌اند.


اهم اظهارات نائب رئیس مجلس شورای اسلامی را بخوانید؛

*این پیشرفت‌ها در بعد علم و فناوری، تجهیزات نظامی، خودکفایی اقتصادی و بهداشت و درمان بسیار گسترده بوده است به‌طوری‌که موشک‌های بالستیک ایران امروز تمامی خاک اسراییل را زیر سیطره خود دارند.

*اسراییل در گذشته هر زمان می‌توانست به خاک لبنان و فلسطین حمله کند ولی حزب الله لبنان به برکت امام و رهبری از فرزندان لبنان و فلسطین رشد کردند و مقابل اسراییل ایستادند.

*امروز درگیری‌های جدی اقتصادی با نظام استکبار وجود دارد که می‌توان گفت جنگ امروز ما با استکبار و آمریکا یک جنگ تمام عیار اقتصادی است.

*در حالی‌که برجام رو به جلو حرکت می‌کند و به سرانجام رسیده باید تلاش کرد تا کشور را در بخش‌های مختلفی که دارای مشکل و گرفتاری است کمک کنیم.

* دولت تدبیر و امید در جنگی نابرابر تلاش کرد تا در طول دو سال قدرت هسته‌ای ایران را به جهان تحمیل کند، دانشمندان هسته‌ای ایران امروز علم غنی سازی هسته‌ای را در ذهن دارند و هر زمان که اراده کنیم می‌توانیم غنی سازی کنیم ولی اکنون باید حق خود را از بازار دنیا در بخش اقتصاد بگیریم.

*در حال حاضر میلیون‌ها جوان بیکار تحصیل کرده در کشور وجود دارد اما دولت به کارمند جدید نیاز ندارد و در بخش‌های مختلف حتی در تحصیلات دکترا هم نیازی به کارمند نیست.

*مجلس دهم باید اقتصاد مقاومتی را تحقق بخشد و از ظرفیت‌های مختلف استفاده کرد تا شاهد کاهش آمار بیکاری باشیم. رای اینکه هر ایرانی یک شغل آبرومند داشته باشد باید مهارت‌ها و فناوری‌ها را توسعه دهیم و جوانان را به سوی تولید و اشتغال سوق دهیم.

*امید است این مجلس به دور از دعواهای سیاسی رسالت اصلی خود را دنبال کند و نه موافق و نه مخالف دولت باشد.

 

منبع: ایسنا

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠٢-١٣٩۵, ١١:۵١

   

پر مبحث ترین ها