سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

لاریجانی:

ملت ایران هیچ‌گاه به غربی‌ها اعتماد نخواهد کرد

بروز شده : ٩-١٠-١٣٩٢, ١١:٢٨    نسخه چاپی    
در بخش اقتصادی گاه با بی‌تدبیری دولت‌ها و رفتارهای ستمکارانه غرب مشکلاتی ایجاد شد، اما حرکت ملت ایران در جهت عدالت اقتصادی، هیچ‌گاه متوقف نشد و همه این موفقیت‌ها در سایه رفتار سنجیده و بینش ولایت فقیه بی‌بدیل چه در زمان امام و چه در زمان آیت‌الله العظمی خامنه‌ای بود.
رییس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: 9 دی یادآور حرکت آگاهانه و هوشمندانه مردم برای دفاع از آرمان‌ها و صیانت از انقلاب و رهبری بود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی لاریجانی در نطق پیش از دستور خود در جلسه امروز مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در آستانه رحلت سرور کائنات و رحمت‌للعالمین و شهادت سرور جوانان اهل بهشت امام حسن مجتبی (ع) و شهادت امام رضا (ع) که وجود او قبله آمال ایرانیان است می‌باشیم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به حدیث قدسی خطاب به حضرت عیسی (ع) گفت: خداوند در این حدیث به عیسی فرمود؛ «ای عیسی، من تو رو به سید مرسلین و احمد صاحب روی ماه درخشان سفارش می‌کنم. اوست سالار اولاد آدم در روز قیامت. ای عیسی به تو دستور می‌دهم که خبر او را به بنی‌اسرائیل برسانی و به او فرمان دهی به او ایمان بیاورند و او را یاری کنند که اوست محمد فرستاده خدا. کسی که از همه مردم شریف‌تر است و شفاعتش مقبول‌تر است و اهل زمین او را ستایش می‌کنند و آسمانیان برای او طلب خیر دارند. او امین است و مبارک و پاک و بهترین پیشینیان و پسینیان و نزد من او بر همه چیز برتر است. و به هر چیز که دست می‌گذارد برکت می‌آورد او دارنده بزرگترین مقام در بهشت عدل الهی است» و این پیامبر که اینگونه به عیسی معرفی شده در طول 23 سال در همه سنت‌های بشریت تامل ایجاد کرد و بشر را از زنجیر جهل آزاد نمود تا آدمی شاءن واقعی خود را بازیابد و کسانی که فرزندان خود را زنده به گور می‌کردند به افراد با کرامتی تبدیل کرد که همه هستی خود را برای دین فدا می‌کردند.

وی افزود: پیامبر با تدوین یک نظام حکومتی براساس توحید و عدالت جامعه را از جهل نجات داد و غدیر نیز مسیر آینده مسلمانان را روشن کرد و همه تلاش خود را انجام داد تا مسلمانان در سایه مکتب اسلام و ولایت حرکت کنند. اما همواره فرمود من بر امت خویش از فقر نگران نیستم بلکه از سوءتدبیر نگرانی دارم و همین‌طور نیز شد و آیا حوادث بعد از پیامبر نتیجه سوءتدبیر نبود؟ و شهادت حضرت علی (ع) که چهره عدالت با شهادت او به مسلخ رفت و شهادت امام حسن و حسین (ع) به آن شکل آیا سوءتدبیر نبود؟

لاریجانی ادامه داد: حکومت امویان که به سرعت نظام اسلامی را تبدیل به نظام سلطنت دیکتاتوری نمودند آیا نشان سوءتدبیر نبود و آیا حکومت عباسیان که ابتدا برای صیانت از ائمه سر کار آمدند اما همان مشی حکومت دیکتاتوری و سلطنتی را پیش گرفتند و امام رضا را به شهادت رساندند، نشان از سوءتدبیر نبود؟ آیا حکومت عثمانی‌ها که امت اسلام را تبدیل به یک امت سلطه‌جو و وابسته نمود، نشان از سوءتدبیر نبود و در این اواخر نیز نگاه‌های پان‌ترکیسم، پان‌عربیسم و پان‌ایرانیسم رضاخانی و وابستگی به قدرت‌های نوظهور و بی‌ریشه و قدرت‌های بی‌ریشه که کشورهای اسلامی را تبدیل به حکومت‌های پوشالی کرد، نتیجه سوءتدبیر نبود؟ و همین سوءتدبیری‌ها بود که قدرت ملت اسلام، آلت دست قدرت‌های بزرگ نوظهور شد و ملت اسلامی نتوانستند هویتی از خود نشان دهند؟ که اغلب به دلیل عدم توجه مسلمانان به وحدت و پرداختن به تفرقه و سوءتفاهم‌های دینی بود.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به دوران انقلاب شکوهمند اسلامی گفت: انقلاب اسلامی مسیر جدیدی را ایجاد کرد. و به جای تحت تاثیر قرار گرفتن از قدرت‌های جهانی، نظام اعتقادی را بنیان نهاد و ستون آن را رهبری اسلامی قرار داد، گرچه مساله‌سازی قدرت‌های بزرگ برای ملت ما مشکلاتی ایجاد کرد اما این انقلاب باعث قدرت و هویت اسلامی شد و مسیر مقاومت را در فلسطین تقویت کرد و امروز همگان درک کردند که مسیر مقاومت فلسطین که نشات گرفته از قدرت انقلاب اسلامی بود، به نقطه اوج خود رسیده است.

وی افزود: ملت ایران با انقلاب اسلامی در مقابل قلدری‌های آمریکا و غرب با هوشیاری ایستادند و با آن مقابله کردند و همین ایستادگی‌ها باعث بیداری ملت‌های مسلمان شد و ملت ایران به عنوان ملتی قدرتمند و سرافراز در جهان مطرح شد و این قدرت در جهان اسلام باعث اخراج آمریکا از عراق و شکست متحدش رژیم صهیونیستی در لبنان و به زودی اخراج آمریکا از افغانستان شد.

لاریجانی تصریح کرد: ملت ایران در مساله هسته‌ای با ایستادگی مقابل زیاده‌خواهی‌های غرب صاحب فناوری نوین هسته‌ای و پیشرفت‌های علمی شد و حکومت انقلابی در آبادانی شهرها و روستاها گام‌های موثری برداشت و برای گسترش عدالت اقتصادی و سیاسی تلاش کرد. البته در بخش اقتصادی گاه با بی‌تدبیری دولت‌ها و رفتارهای ستمکارانه غرب مشکلاتی ایجاد شد، اما حرکت ملت ایران در جهت عدالت اقتصادی، هیچ‌گاه متوقف نشد و همه این موفقیت‌ها در سایه رفتار سنجیده و بینش ولایت فقیه بی‌بدیل چه در زمان امام و چه در زمان آیت‌الله العظمی خامنه‌ای بود.

رییس قوه مقننه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حوادث سال 88 تصریح کرد: این حرکت باعث نادیده گرفتن ثمرات حکومت اسلامی شد و باعث شد آمریکا و غرب با رفتارهای سرخوشانه خود به تحقیر ملت ما بپردازند و به نوعی باعث فرصت‌سوزی از انقلاب شکوهمند اسلامی شد که به حمدالله با هوشیاری ملت و حضور تصمیم‌ساز و موثر رهبری متوقف شد. حال آنکه ملت ایران در طول انقلاب شکوهمند خود با هوشیاری و تبعیت از رهبری توانسته بودند از بحران‌هایی نظیر پیروزی انقلاب و سرنگونی حکومت دیکتاتوری، جنگ تحمیلی که با ایستادگی و سرافرازی ملت به موفقیتی بزرگ تبدیل شد، موضوع تفکرات لیبرالیسم بنی‌صدر در مخالفت با قصاص که با حکم امام عظیم‌الشان باعث فرار مفتضحانه بنی‌صدر شد، حرکت آگاهی بخش ملت در 23 تیر در مقابل بدخواهی‌های و اتفاقات 18 تیر بود و آن را عقیم کرد و 9 دی سربلند بیرون آیند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: 9 دی با حضور ملت در صحنه و پیام ایستادگی و مقاومت به جهانیان و فریب‌خوردگان نشان داد که ملت اجازه نمی‌دهند که در بنای اصیل و انقلابی‌شان خللی ایجاد شود و بی‌شک 9 دی حضور ملت در مقابل کج‌اندیشی‌ها به همگان نشان داد که رهروان ملت ایران، رهروان واقعی حسین هستند و بی‌تاب در مقابل بی‌غیرتی عده‌ای در عاشورا نیستند.

وی گفت: در آن ایام بود که آمریکا با ناشی‌گری بودجه تصویب کرد و به حمایت سیاسی و اقتصادی از اغتشاش‌گران و موعظه ملت ایران پرداخت غافل از اینکه ملت ایران با توجه به این ضرب‌المثل که اگر روباه شما را موعظه می‌کند، نگران غازهای خود باشید، غربی‌ها را در طول 34 سال آزموده و آنان را شناخته است و عیار دلسوزی‌های روباه‌صفتانه آنان را می‌شناسد و هیچ‌گاه به آنان اعتماد نخواهد کرد.

لاریجانی در پایان تاکید کرد: امروز هم آن غریو خشم انقلابی ملت ایران و تبعیت از رهبری مستمرا می‌شنویم و نگاه خود را به آینده دوخته‌ایم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-١٠-١٣٩٢, ١١:٢٨

   

پر مبحث ترین ها