سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جامعه نیاز به رفتار سیاسی پیامبر(ص) با مخالفان دارد

دستیار ویژه رییس جمهور درامور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی با بیان اینکه آنچه جامعه امروز به آن نیاز دارد را باید در رفتارهای پیامبر (ص) با مخالفان در مدینه جستجو کرد، گفت: رفتار پیامبر (ص) با مخالفان و گروه های مخالف خارج از حکومت دینی همیشه همراه با تحمل بود.
به گزارش ایرنا، حجت السلام و المسلیمن ˈعلی یونسیˈ که در هیات حضرت فاطمه الزهرا (س) شمیران تهران سخن می گفت؛ افزود : پیامیر (ص ) همواره مخالفان خود را تحمل می کرد و هیچگاه آنها را مورد تعرض قرار نمی داد .
وی ادامه داد: وقتی منافقان در مقابل مسجد قبا؛ مسجد ضرار را برای توطئه ساختند؛ پیامبر(ص) فرمودند مسجد را خراب کنید اما بانیان آن را مورد تعرض قرار ندهید.

دستیار ویژه رئیس جمهور تاکید کرد که تحمل مخالفان توسط پیامبر(ص) نه در گذشته و نه در امروز واقعا وجود ندارد .
وی گفت: تحمل مخالفان، صداقت و امانت داری ، پایبندی به عهد و پیمان ، رافت و مهربانی و اداره جامعه با محبت و مشورت از مهمترین شیوه های سیاسی پیامبر اکرم (ص) در اداره جامعه و حکومت کردن بود.

یونسی در تبیین روشهای سیاسی پیامبر اسلام (ص) افزود : هیچکس نمی تواند انکار کند که وقتی پیامبر گرامی اسلام (ص ) از مکه به مدینه مهاجرت کردند در مدینه دولت اسلامی تشکیل دادند.
دستیار وی‍ژه رئیس جمهور تصریح کرد : اگر برخی روشنفکران برای انکار جمهوری اسلامی می خواهند اصل حکومت دینی را انکار کنند بدانند انکار واقعیت های تاریخی امکان پذیر نیست .

وی گفت : هرکسی در بین مسلمین تظاهر به اسلام کند هم باید در امان حکومت باشد؛ یعنی التزام عملی کافی است و نیازی به التزام قلبی ندارد.
یونسی با انتقاد از کسانی که این روشهای پیامبر اسلام (ص ) را عملی نمی کنند افزود: شما کجا به قلب مردم راه دارید که مردم را رد صلاحیت می کنید؟ خداوندی که واقف به امور و قلوب مردم است چنین اجازه ای را به خود نداده است .

وزیر اطلاعات دولت اصلاحات با اشاره به حادثه 11سپتامبر ادامه داد : در زمان آن حادثه عده ای خوشحال بودند و می گفتند این نشانه ظهور حضرت مهدی (ع) است اما من در آن موقع به آقایان گوشزد کردم که این اتفاقات نشانه ظهور القاعده است .
وی با بیان اینکه آنچه امروز در دنیای اسلامی اتفاق می افتد به دنبال این خشونت ها است خاطر نشان کرد : این یعنی خروج از روش اخلاق اسلام ، اسلامی که گفته است حتی منافقین را تحمل کنید.
یونسی با اشاره به حوادث تروریستی در عراق و تعداد دیگری از کشورهای مسلمان گفت : این توطئه ها در ایران به علت هوشیاری مردم ، بزرگان و سازمانهای اطلاعاتی و امنیتی موفق نبوده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-١٠-١٣٩٢, ٢٣:٣٨

   

پر مبحث ترین ها