سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

انصاری: اختلافات قوا نباید به تریبون ها کشیده شود

امیدوار هستم جریان محدود و اشخاص کج سلیقه و افرادی که منافع نامشروع خود را با برنامه های دولت تدبیر امید در خطر می بینند، با ملت همراه شوند و بگذارند مردم به آرامش روحی و روانی برسند.
معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به اینکه برنامه دولت همراهی با همه قواست، گفت: اگر مثل گذشته دعوا در سطح سران قوا باشد، مورد قبول مردم نیست، نباید اختلافات به تریبون ها کشیده شود، امروزه همدلی و همراهی دولت با مجلس و قوه قضاییه و دولت با همه مجموعه ها و ذیل ارشادات و نظرات رهبری اولویت کاری ما است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مجید انصاری شب گذشته با حضور در ورزشگاه امام علی (ع) چهاردانگه اسلامشهر در جمع شهروندان اظهار داشت: در برخی از رسانه ها بداخلاقی و تفرقه افکنی صورت می گیرد، بعضی از خبر خوشی که از مذاکرات هسته ای به مردم می رسد، ناراحتند و با تیترناخوش تلاش دارند دل مردم را خالی کنند.
وی افزود: همان روزی که خبر خوشی از تعامل دولت و مجلس و قوه قضاییه می رسد، برخی رسانه های بیگانه سعی می کنند با تیترهای نادرست القاء اختلاف و بدبینی کنند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: امیدوار هستم جریان محدود و اشخاص کج سلیقه و افرادی که منافع نامشروع خود را با برنامه های دولت تدبیر امید در خطر می بینند، با ملت همراه شوند و بگذارند مردم به آرامش روحی و روانی برسند.
این مسئول یادآور شد: این مردم حق دارند زندگی خوب، بهتر و با نشاط داشته باشند، این جوانان حق دارند لبخند روی لب هایشان باشد، بگذارند امید در قلب ملت باشد، مردم ما شایسته احترام در عرصه جهانی هستند.

موجی از تدبیر و آگاهی کشور را فرا گرفته است

وی، حضور شکوهمند مردم در 24 خرداد را برگ زرین دیگری در تاریخ انقلاب دانست و اظهار داشت: هم اکنون موجی از امیدواری و تدبیر و آگاهی کشور را فرا گرفته، دولت یازدهم در عرصه خارجی، توسعه روابط با همه کشورها در کانون توجه قرار داده است.
انصاری خاطرنشان کرد: در دنیای کنونی نمی شود منزوی زندگی کرد، دیگر نمی شود با ادبیات پرخاشگرانه، خودحق پنداری و زبان قهر، خشونت و غلبه با دنیا صحبت کرد، رویکرد ما در سه ماه گذشته، پاسخ خود را دریافت کرده است.

وی، مذاکرات هسته ای را پیچیده ترین و سخت ترین دیپلماسی خارجی، عنوان کرد و گفت: سیاست ما در مذاکرات اعتدال، حفظ حقوق حقه مردم و مذاکره با اقتدار و عزت است و پیشرفت مذاکرات رو به جلو است. نگاه دولت به درون کشور است. یکی از منابع ملی ما حضور ملت در عرصه ملی و بین المللی است. امروزه دنیا چهره مردم ایران را صلح طلب، بافرهنگ و باتمدن و با ادبیاتی انسانی و فاخر، ترسیم می کند.
مبارزه با سوء استفاده های اقتصادی در دستور کار دولت

معاون پارلمانی ریاست جمهوری تاکید کرد: تصویب طرح جهان علیه خشونت و ترور از سوی دکتر روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل به اتفاق آرا بعد از تصویب طرح گفتگوی تمدن ها دومین افتخاری می باشد که ایران اسلامی کسب کرده است.
انصاری یادآور شد: رهبر معظم انقلاب با صراحت و قاطعیت از اصول دیپلماسی و مذاکرات هسته ای حمایت کردند و ما هم از دکتر ظریف و همکارانشان تشکر می کنیم، امیدواریم تحریم های ظالمانه برداشته و گشایشی در سرمایه گذاری خارجی شود.
این مسئول با اشاره به اینکه، در عرصه داخلی دکتر روحانی به پاس اعتماد شما به طور شبانه روزی در حال خدمت رسانی است. اضافه کرد: اقتصاد در کانون توجه دولت است، در این زمینه هر هفته دو جلسه 4 ساعته به ریاست روحانی برگزار می شود و موضوعات تخصصی مختلفی همچون مشکلات اقتصادی، اشتغال جوانان، واحدهای تولیدی و تورم مورد بحث کارشناسی قرار می گیرد.

وی افزود: مبارزه با سوء استفاده هایی که در اثر تحریم در رگ و پوست اقتصاد ریشه دوانیده در دستور کار دولت قرار دارد.
عضو سابق مجلس خبرگان رهبری، ترمیم کاستی هایی که در حوزه اقتصاد به وجود آمده را نیاز به گذشت زمان دانست و افزود: کوهی از مشکلات و موانع و بدهی ها در طرح های عمرانی وجود دارد که برخی از آنها به دلیل بی تدبیری در گذشته و برخی هم نتیجه تحریم ها است.
انصاری گفت: هم اکنون به سمت تحقق وعده های ریاست جمهوری در حال پیشرفت هستیم، در اقتصاد باید شفاف سازی اطلاعات و واگذاری طرح ها به بخش خصوصی و تعاونی ها صورت گیرد.

اختلافات قوا نباید به تریبون ها کشیده شود

وی در پایان گفت: برنامه دولت همراهی با همه قواست، دعوا اگر در سطح سران قوا باشد مثل گذشته، مورد قبول مردم نیست، نباید اختلافات به تریبون ها کشیده شود، امروزه همدلی و همراهی دولت با مجلس و قوه قضاییه و دولت با همه مجموعه ها و ذیل ارشادات و نظرات رهبری اولویت کاری ما است، انتظار دولت همکاری و کمک سایر قوا است تا گام های خود را برای رفاه حال مردم برداریم.
شایان ذکر است، در ابتدای مراسم، رییس شورای شهر چهاردانگه در سخنانی به مشکلات شهر چهاردانگه اشاره کرد و خواستار کمک به حل این معضلات شد و در پایان مراسم مردم به عزاداری و سینه زنی به مناسبت شهادت امام رضا(ع) پرداختند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-١٠-١٣٩٢, ١٢:١۶

   

پر مبحث ترین ها