سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اصول‌گرایان تعریف غلطی از بحث وحدت دارند

هیچ جریان و حزبی نمی‌تواند مقام مظعم رهبری را به نفع خود مصادره کند.
دبیرکل حزب سبز گفت: متاسفانه در حال حاضر یک تعریف غلطی از وحدت در بین اصولگرایان وجوددارد
حسین کنعانی مقدم درگفتگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص جلسات اخیر اصولگرایان که با محوریت حجت الاسلام تقوی جهت ایجاد وحدت در بین اصولگرایان برگزار شده است،گفت: در این جلسه نه از من و نه از جبهه ایستادگی دعوت نشده است.

دبیر کل حزب سبز با بیان اینکه در حال حاضر نگاهی از جریان اصول گرایی وجود دارد که به تجربه های گذشته توجهی نمی‌کند، اظهار داشت: دراین جلسات ضروریست که چهار اصل رعایت شود که بدون رعایت این اصول برگزاری چنین جلساتی جز یک گپ سیاسی دوستانه چیز دیگری نخواهد بود.
وی در توضیح این مطلب افزود: یکی از این اصول وجود رهبری مشخص و قدرت مند از نظر تشکلیلاتی در جریان اصولگرایان است اما متاسفانه بعضی به غلط تصور می کنند که مقام معظم رهبری، رهبری جریان اصولگرایی را به عهده دارند، این درحالی است که مقام معظم رهبری رهبر انقلاب و کل نظام هستند و نه رهبر یک جریان سیاسی خاص و لذا هیچ جریان و حزبی نمی تواند ایشان را به نفع خود مصادره کند.

کنعانی مقدم وجود تشکیلاتی قدرتمند،جهت ایجاد وحدت در بین اصولگرایان را از اصول دوم جهت تحقق بخشیدن به وحدت در میان اصولگرایان عنوان کرد و گفت: در حال حاضر جای تشکیلاتی که بتواند در میان جریان اصولگرایی وحدت ایجاد کند، خالی است.
دبیر کل حزب سبز با بیان اینکه مرام نامه و اساسنامه اصولگرایان کاملا مشخص است، گفت: همان هشت بندی که مقام معظم رهبری در تعریف اصول گرایی در نظر گرفته شده باید اجرا شود.

وی همچنین افزود: چهارمین اصلی که باید در نظر گرفته شود بحث جایگاه مردمی اصولگرایان است. همانطور که مقام معظم رهبری به درستی توصیف کرده بحث حداکثری به نفع حداقلی باید ملاک قرار گیرد و دایره اصولگرایی وسیع تر شود و اگر آقای تقوی و دوستانی که این جلسات را برگزار می کنند این اصل را بپذیرند بخش بیشتری از جریانات اصول گرایی می توانند وارد جریان شوند.

کنعانی‌مقدم در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه چرا از برخی چهره‌های اصولگرا در این جلسات دعوت نشده در حالی که این جلسات با هدف ایجاد وحدت در بین اصولگرایان بوده، گفت: متاسفانه در حال حاضر یک تعریف غلطی از وحدت در بین اصولگرایان وجوددارد مبنی براینکه هر کس بامن باشد وحدت است نه اینکه همه باهم باشیم این درحالی است که اصولگرایان برای رسیدن به اجماع باید یک وحدت رویه را در پیش بگیرند.

وی در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه امیدی به ایجاد وحدت در میان اصولگرایان جهت شرکت در انتخابات آتی وجوددارد یا خیر؟ گفت: تجربه نشان داده است که هر زمانی که اصولگرایان با بحران سیاسی مواجه شوند و یا کشور در شرایط استثنایی قرار گیردو یا اینکه اصولگرایان احساس کنند کرسیهای مجلس را از دست خواهند داد، احتمال اینکه به وحدت برسند افزایش می یابد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-١٠-١٣٩٢, ١۶:۴٠

   

پر مبحث ترین ها