سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دبیرکل حزب موتلفه: دولت از طرح های بدون کارشناسی پرهیز کند

توصیه رهبرمعظم انقلاب مبنی بر تکیه بر ظرفیت های داخلی تنها راه حل مشکلات فعلی اقتصادی است و تا دولت مسیر اقتصاد مقاومتی را طی نکند و به استحکام ساخت درونی نظام بیش از گذشته نپردازد، بر مشکلات غلبه نخواهد کرد.
دبیر کل حزب موتلفه با استقبال از سفر رییس جمهوری به استان ها و آثار آن در حل مشکلات مردم، گفت: دولت از وعده های غیرعملی و قبول طرح های فاقد توجیه اقتصادی و کارشناسی و مساعدت های حساب نشده فردی در این سفرها پرهیز کند تا مشکلات گذشته تکرار نشود.
به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی موتلفه، «محمد نبی حبیبی» در پایان جلسه شورای مرکزی این حزب ضمن تبریک میلاد با سعادت پیامبر(ص) و امام صادق(ع) با تقدیر از برگزار کنندگان کنفرانس وحدت اسلامی در کشورمان گفت: امروز جریان سلفی و تکفیری زائیده وهابیت با حمایت اسرائیل، انگلیس و آمریکا، بزرگترین مانع وحدت امت اسلامی هستند که جهان اسلام باید یکصدا علیه این جریان قیام کرده و از آنها ابراز برائت کنند.

وی با اشاره به نقش عربستان در حمایت مالی و تسلیحاتی تروریست های تکفیری، اظهار داشت: ما از موضع قاطع دولت عراق و روسیه علیه دولت عربستان به دلیل دخالت مستقیم در جنایات و کشتار بی گناهان در کشورهای اسلامی نظیر سوریه، عراق و لبنان و حتی روسیه حمایت می کنیم.
دبیر کل حزب موتلفه خاطر نشان کرد: به دولت عربستان هشدار می دهیم که اگر دست از مزدوری اسرائیل و متحجرین تکفیری برندارد، جبهه مقاومت را علیه خود بسیج خواهد کرد.
حبیبی همچنین مرگ جلاد صبرا و شتیلا را به ملت مظلوم فلسطین تبریک و عدم شرکت مسئولان کشورها در مراسم تدفین او را نشانه انزوای دولت غاصب و اشغالگر قدس دانست.
وی سفر وزیر امور خارجه کشورمان به لبنان، عراق و سوریه و تجلیل از مقام عماد مغنه را مثبت ارزیابی کرد و گفت: امیدواریم از دستاوردهای این سفر در ایجاد هماهنگی و همگرایی بین این کشورها در مسائل منطقه و مقابله با تروریسم و خشونت استفاده شود.

دبیر کل حزب موتلفه در ادامه با یادآوری بیانیه کاخ سفید در رابطه با برداشت های یکسویه آمریکا از توافقنامه ژنو، گفت: دولت آمریکا متأسفانه همچنان بر بی اعتمادی ملت ایران نسبت به آمریکا می افزاید و همانطور که مقام معظم رهبری تاکید داشتند، نمی خواهد دست از دشمنی با ملت ایران بردارد.
حبیبی خاطر نشان کرد: اگر ایران نتواند از رآکتور آب سنگین اراک در آینده پلوتونیوم تولید کند، موافقت با فعالیت های ساخت و سازی در این راکتور چه مفهومی دارد؟
وی از وزارت امور خارجه خواست همانطور که عراقچی اعلام کرده در اکثر موارد و بندهای توافقنامه ژنو با 1+5 به برداشت مشترک رسیده اند، جلو برداشت یکسویه آمریکا در این توافق را بگیرد.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به شروع برنامه اقدام توافقنامه ژنو از 30 ژانویه، اظهارداشت: دولتمردان باید با هوشیاری، مراقب توطئه غرب علیه ملت ایران باشند تا با اطلاعات غلط نتوانند بهبود وضعیت اقتصادی کشور را در گروی بهبود رابطه با غرب جلوه دهند.
حبیبی اضافه کرد: توصیه رهبرمعظم انقلاب مبنی بر تکیه بر ظرفیت های داخلی تنها راه حل مشکلات فعلی اقتصادی است و تا دولت مسیر اقتصاد مقاومتی را طی نکند و به استحکام ساخت درونی نظام بیش از گذشته نپردازد، بر مشکلات غلبه نخواهد کرد.

وی همچنین شروع آرایش سیاسی گروه ها برای انتخابات آینده را مفید اما ورود دولت به موضوع انتخابات آینده را تکرار اشتباه دولت های گذشته خواند و اظهار داشت: دولت باید به جای پرداختن به مباحث انتخابات آینده و جبهه گیری در مقابل نمایندگان منتقد، به دنبال حل مشکلات اقتصادی و مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن باشد.
جلسه شورای حزب موتلفه با حضور اعضای این حزب همزمان با هفته وحدت و میلاد پیامبر اکرم(ص) برگزار شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-١٠-١٣٩٢, ٠۶:٣٧

   

پر مبحث ترین ها