سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ولایتی: مذاکره کنندگان به چارچوب تعیین شده پای بند هستند

بروز شده : ۶-١١-١٣٩٢, ٢٠:٣٠    نسخه چاپی    
مشاور امور بین الملل رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: باید به دیپلمات های مذاکره کننده هسته ای مجال داده شود که بتوانند سیاست های جمهوری اسلامی ایران را که مبنای آن توسط رهبری مشخص شده ، به پیش ببرند.
علی اکبر ولایتی عصر یکشنبه پس از دیدار با 60 نفر از شیوخ، علما، فعالان فرهنگی و زیدی های یمنی و در جمع خبرنگاران این مطلب را در پاسخ به پرسش خبرنگار سیاسی ایرنا مبنی بر این که ˈبا توجه به نزدیک شدن به آغاز مذاکرات جامع میان ایران و 1+5 و لزوم انسجام داخلی وحدت بیشتر برای حمایت از تیم مذاکره کننده هسته ای مخالفت ها از سوی برخی محافل افزایش یافته که بیشتر رنگ و بوی سیاسی دارد تا انتقاد فنی و کارشناسیˈ عنوان کرد.

وی افزود: مذاکرات پیچیده و حساسی را در پیش داریم و لازم است از تیم مذاکره کننده حمایت کنیم.
ولایتی اظهار داشت: بدون تردید مذاکره کنندگان ما در حوزه هسته ای نشان دادند که به چارچوب تعیین شده در نظام جمهوری اسلامی ایران در رابطه با حفظ حقوق هسته ای پای بند هستند.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: همه ما باید آرزو و دعا کنیم که این همکاران ما که فعالیت خود را در صحنه های سیاسی نشان داده اند، در مسیر درست و منافع جمهوری اسلامی ایران حرکت کنند؛ همان طور که تا به حال حرکت کرده اند.
ولایتی همچنین در پاسخ به سوالی درباره صحبت های وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر وجود گزینه های نظامی روی میز علیه ایرانˈ ، اظهار داشت: این اولین باری نیست که مسئولان آمریکایی چنین شعارهایی را می دهند که این اظهارات بیشتر به یک بلوف شبیه است.
وی افزود: معلوم است که آمریکایی ها چنین توانی ندارند چرا که اگر داشتند ، آن طور در کمال ضعف از عراق و افغانستان اخراج نمی شدند.

مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری ادامه داد: آمریکایی ها آمده بودند که در عراق و افغانستان بمانند و حتی در زمان اشغال عراق یک حاکم آمریکایی برای آن جا مشخص کرده بودند اما مردم شجاع عراق و افغانستان آن ها را اخراج کردند.
ولایتی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران به عنوان قوی ترین کشور منطقه قطعا اجازه چنین جسارتی به آمریکایی ها نخواهد داد.
وی اضافه کرد: حتی متفکرین غربی نیز این نوع شعارهای بدون پشتوانه و تو خالی را باور نمی کنند.

ولایتی خاطر نشان کرد: این گونه شعارها تاثیری در عزم راسخ جمهوری اسلامی ایران ندارد که از دستاوردهای هسته ای خود محافظت کند.
وی تصریح کرد: استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای در چارچوب قوانین بین المللی همچنان مورد نظر و تاکید جمهوری اسلامی ایران است.
رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: با این شعارها و تهدیدها جمهوری اسلامی ایران از میدان خارج نخواهد شد.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین در ارزیابی رابطه ایران و یمن گفت: رابطه بین دو ملت ایران و یمن قبل از اسلام شروع و بعد از اسلام تقویت شد و همواره رابطه فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و دینی بین دو کشور وجود داشته است.
ولایتی افزود: در اجلاس اخیر که به مناسبت بزرگداشت الناصره دین الله که از پایه گذاران سلسله علوی در خطه شمالی ایران برگزار شد نیز یمنی ها مشارکت کردند از این بابت که جمهوری اسلامی ایران مرکز محبان اهل بیت (ع) و تکیه گاه پیروان اهل بیت (ع) است.

وی اظهارامیدواری کرد که رابطه بین دو ملت به رغم میل کسانی که دوستی ایران و یمن را نمی خواهند همچنان مستحکم بماند.
مشاور امور بین الملل رهبر معظم انقلاب گفت: دیپلمات های ایرانی را به شهادت می رسانند تا مانع استمرار رابطه دوستانه بین دو کشور شوند اما نمی توانند اقدامی در این زمینه انجام دهند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-١١-١٣٩٢, ٢٠:٣٠

   

پر مبحث ترین ها