سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مخالفـان مذاکرات هسته ای دولت؛ هیچگونه جایـگاه مردمی ندارند

اگر این افراد صدای مردم بودند، بیانیه خود را با امضا و اسامی شخصی منتشر و از فاش شدن هویتشان ابایی نداشتند.
نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری گفت: توزیع شب نامه در مخالفت با مذاکرات هسته ای دولت یازدهم توسط گروه هایی صورت می گیرد که هیچ گونه جایگاه مردمی ندارند.

آیت الله هاشم هاشم زاده هریسی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه در یک جامعه آزاد و اسلامی که همه افراد صاحب نظر بوده و می توانند اندیشه های خود را مطرح کنند، تضارب آرا شکل می گیرد، افزود: این امر در اصل وجودی خود مضر نخواهد بود و وجود اندیشه های متفاوت دریک جامعه سبب رشد فکری و اخلاقی آن می شود.
وی گفت: در تضارب آرا، اختلافات و نقدهایی وجود دارد که در آن باید به منافع و مصالح ملی توجه ویژه داشت، زیرا آنچه برای ما اهمیت دارد شکل گیری وحدت ملی است که بتوان به وسیله آن نظرات مختلف را در چارچوب این اندیشه پیش برد.

آیت الله هاشم هریسی با بیان اینکه در راهپیمایی 22 بهمن برخی عمل ها از گروه هایی بی نام و نشان سر زد که به جمع آوری امضا برای مخالفت با مذاکرات هسته ای پرداخته شده بود، افزود: باید به این امر توجه کرد که هدف این افراد از اینگونه اقدامات چیست و قصد دارند که به چه هدفی برسند؟

وی اضافه کرد: اگر این افراد صدای مردم بودند، بیانیه خود را با امضا و اسامی شخصی منتشر و از فاش شدن هویتشان ابایی نداشتند.
وی اظهارکرد: این دست عمل ها که به صورت شب نامه ای اجرا می شود، اعمالی غیر اخلاقی هستند که توسط گروه هایی صورت می گیرد که هیچ گونه جایگاه مردمی ندارند.
آیت الله هاشم زاده هریسی افزود: اقدامات مشابه این گروه ها نمی تواند به وحدت ملی آسیب بزند، چرا که وحدت موجود در جامعه ما بسیار عمیق تر و بنیانی تر از این است که با اقداماتی کوچک ضربه ببیند.

نماینده مدرم استان آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری گفت: اتحاد و همبستگی مردم ما ریشه در انقلاب دارد و بسیاری از اندیشمندان بر این باورند که آنچه باعث پیروزی مردم در انقلاب 57 در برابر نیروهای شاه و همچنین کشورهای کمک کننده به وی شد، اتحاد و همبستگی مردم بود.
وی با بیان اینکه مقامات و سیاستمداران ما که تریبون را در اختیار دارند، با سخنان خود می توانند مردم را تحت تاثیر قرار دهند، تاکید کرد: این افراد باید با دقت تمام سخنان خود را انتخاب کنند تا سبب آسیب خوردن وحدت ملی نشود.
آیت الله هاشم زاده هریسی ادامه داد: منتقدان دولت در هر حوزه ای باید به این امر دقت داشته باشند که نقد بیان شده از جانب آنها چه اثرات و نتایجی می تواند به همراه داشته باشد.
وی تاکید کرد: اگر همه مردم به گفتمان اعتدال روی آورده و از هرگونه افراط دوری گزینند، به طور قطع هیچ موضوعی نخواهد توانست لطمه ای به اتحاد کشور بزند.
telegram 19dey.com
آرش    26 بهمن 1392 13:58
زنده آیت ا...
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ٢۴-١١-١٣٩٢, ١١:۴٣

   

پر مبحث ترین ها