سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

هاشمی: هیچ کشوری از فشار به دانشجو به جایی نمی رسد

رهبر انقلاب سال ها قبل کرسی های آزاد اندیشی را طراحی کردند ولی من می بینم که این کرسی ها نه در دانشگاه آزاد و نه دانشگاهای دولتی جدی نیست.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: هیچ کشوری از سانسور، فشار و تحمیل افکار به دانشجویان به جایی نمی رسد.
به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، آیت الله اکبرهاشمی رفسنجانی در شصت و هشتمین اجلاس شورای مرکزی دانشگاه آزاد که در واحد علوم و تحقیقات در حال برگزاری است افزود: اگر فضای دانشگاه بسته باشد به پیشرفت های بزرگ علمی نمی رسیم و هرکشوری به هرجایی رسیده از فضای آزاد رسیده است.
رییس هیات امنای دانشگاه آزاد با بیان اینکه دانشجویان باید جرات اظهارنظر خود را داشته باشند خطاب به مدیران دانشگاه آزاد اسلامی گفت: توصیه می کنم اجازه کارهای متاصبانه و مرتجعانه را ندهید.

این اظهاردات هاشمی با تشویق حضار همراه شد.
وی با بیان اینکه فضا برای اظهار نظرهای باید منطقی باشد گفت: در مقابل مواظب باشید با عواطف انسان های متدین متعهد و خانواده شهدا و ایثارگران آسیبی نرسد.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری تاکیدات رهبرمعظم انقلاب در زمینه کرسی های آزاد اندیشی اظهارداشت: رهبر انقلاب سال ها قبل کرسی های آزاد اندیشی را طراحی کردند ولی من می بینم که این کرسی ها نه در دانشگاه آزاد و نه دانشگاهای دولتی جدی نیست.
آیت الله هاشمی رفسنجانی در تبیین معنی کرسی های آزاد اندیشی تاکید کرد: معنی این کرسی ها آن است که صاحب نظران آن چیزی را که می فهمند عرضه کنند و کسی هم حق ندارد او را متهم کند.

وی تصریح کرد: کرسی های آزاد اندیشی کرسی تحقیق است و جای تبلیغات و انتشارات نیست.
رییس مجمع تشخصی مصلحت نظام با بیان اینکه باید از آزادی در دانشگاه ها حراست شود گفت: سخت گیری و تحجر استادان و دانشجویان را رنج می دهد.

این اظهارات هاشمی نیز با تشویق حضار همراه شد.
وی در ادامه با بیان اینکه هدف از شصت و هشتمین اجلاس شورای مرکزی دانشگاه آزاد بررسی برنامه های آینده و تقدیر و تشکر از عبدالله جاسبی بود تصریح کرد: آقای جاسبی در دوران طولانی مسوولیت سخت ریاست دانشگاه به خوبی از عهده بر امدند ولی در این اواخر با برخی حرکات نا موزون ایشان را ناراحت کردند.

رییس هیات امنای دانشگاه آزاد افزود: ما در هیات موسس و هیات امنا صمیمانه از دکتر جاسبی تشکر و قدردانی و برای موفقیت دکتر میرزاده دعا می کنیم.
وی با تشریح روند تشکیل دانشگاه آزاد از سال 1364 برخی مشکلات و نابسامانی ها را در این راه بر شمرد و درباره آتی این دانشگاه گفت: ارتقای سطح کیفی و فعالیت های بین المللی اهداف آینده ما است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-١١-١٣٩٢, ٢١:١٣

   

پر مبحث ترین ها