سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

همسایه دروغگو

دولت پاکستان با این بی مسوولیتی که نهایتاً به قیمت جان یکی از سربازان ایرانی تمام شد، ثابت کرد که اساساً مسوولیت پذیر هم نیست و الّا باید به جای انکار اصل مشکل ،به عنوان یک همسایه با حسن نیت، به حل آن کمک می کرد.
عصرایران - چند روز پیش ، وقتی مقامات پاکستانی حضور جیش العدل و مرزبانان اسر ایرانی در خاک این کشور را انکار کردند ، با اشاره به نقشی که پاکستان در بستر سازی برای تروریسم و قاچاق مواد مخدر دارد ، یادداشتی نوشتیم درباره این کشور نوشتیم با عنوان "همسایه بد" .

اینک که بعد از مذاکره با تروریست های جیش العدل ، سربازان ایرانی، "در داخل خاک پاکستان" آزاد شد و در آن کشور هم تحویل مأموران ایرانی شدند ، به طور آشکار و اثبات شده ای، مشخص است که تروریست ها در خاک پاکستان مأوی دارند و گروگان های ایرانی هم بعد از ربایش به داخل پاکستان منتقل شده بودند و تا لحظه آزادی در آنجا بودند.

بنابر این ، جا دارد این بار ، همسایه شرقی را که همواره از ناحیه آن ، ضرر و زیان به ایران رسیده است، "همسایه دروغگو" نیز بنامیم.
جالب اینجاست که مقامات پاکستانی ، نه فقط زمانی که سربازان ایرانی در اختیار جیش العدل بودند، بلکه حتی بعد از آزادی آنها و تحویل شان به مأموران ایرانی در پاکستان ، اصرار داشتند و دارند که گروگان ها در خاک شان نبوده اند.


تسنیم اسلم ، سخنگوی وزارت خارجه پاکستان مدام اصرار می کرد که گروگان های ایرانی در خاک پاکستان نیستند!

پاکستانی ها و از جمله شخص رئیس جمهور آن کشور در تمام این مدت، وعده می دادند که برای آزادی گروگان های ایرانی ، هر گونه همکاری را با ایران انجام خواهند داد. اینک اما کاملاً مشخص است که این وعده همکاری هم همانند انکار حضور گروگان ها در خاک پاکستان، دروغین بود.

دولت پاکستان با این بی مسوولیتی که نهایتاً به قیمت جان یکی از سربازان ایرانی تمام شد، ثابت کرد که اساساً مسوولیت پذیر هم نیست و الّا باید به جای انکار اصل مشکل ،به عنوان یک همسایه با حسن نیت، به حل آن کمک می کرد.

نکته قابل توجه این که در بحبوحه ماجرای گروگان ها، مقامات پاکستانی یک بار اعلام کردند که ایران آنها را در جریان گروگانگیری قرار نداده و یک بار دیگر در همان زمان گفتند که برای آزادی گروگان ها ، در تماس مستمر با مقامات ایرانی هستند.

خلاصه آن که ماجرای گروگانگیری اخیر برای چندمین بار ثابت کرد که پاکستان، به هیچ عنوان همسایه قابل اعتمادی نیست و لازم است تهران روابطش با اسلام آباد را بازتعریف کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠١-١٣٩٣, ١١:٣٠

   

پر مبحث ترین ها