سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بیانیه پارلمان اروپا اینقدر که در رسانه‌های داخلی تکرار شد در رسانه‌های غربی نشد

اتفاقا صدور این بیانیه ها و این دست موضوعات نشانه قدرت و نفوذ جمهوری اسلامی است. باید به این موضوعات هوشمندانه نگاه کرد و یکدیگر را راهنمایی کنیم و در مقابل دشمنان ید واحد شویم تا بتوانیم از حقوق ملت دفاع کنیم و از حرف‌های بی‌ربط دشمن دچار مجادله و کشمکش نشویم. متاسفانه این موضوعات در رسانه‌های خود غربی‌ها اینقدر تکرار نشده که در رسانه‌های داخلی ما منعکس شده است.
وزیر دادگستری گفت: موضوع اقتصاد و فرهنگ در بستر عزم ملی به مدیریت جهادی نیاز دارد تا به سرانجام برسد و بستر این عزم ملی نیز همفکری، همدلی و همراهی عموم ملت است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی در اولین جلسه تفسیر قرآن در سال جدید ضمن تبریک سال نو و ابراز خرسندی از فضای بدون تشنج و استرس و دغدغه در روزهای پایانی سال گفت: خوشبختانه امسال از این جهت فضای اجتماعی ما فضایی آرام، متبوع و کم حاشیه بود.

وزیر دادگستری تصریح کرد: مقام معظم رهبری در سال جدید به بحث اقتصاد و فرهنگ اشاره کردند که موضوعات اساسی و اصلی جامعه ما هستند. در وضعیت فرهنگی گنگ، مبهم و ظلمانی دنیا، واقعا باید به مقوله فرهنگ به معنای اخص توجه داشته باشیم. در جامعه ما باورهای صحیح و عمیق و درستی داریم؛ دین‌مداری، پاک نهادی، تقید به دین و اخلاق و ارزشهای والای الهی و سنت‌های خوب ملی، سرمایه اصلی فرهنگی ماست و نباید بگذاریم القائات و تبلیغات دشمنان آن را ضعیف و متزلزل کند.

وی گفت: «اهمیت موضوع فرهنگ به معنای عام آن نیز تا آنجاست که اقتصاد بدون فرهنگ صحیح مصرف، تولید، روابط اقتصادی، مناسبات بازار کار، فرهنگ کار، تعهد به قراردادها و پیمان هایی که سلامت محیط کسب و کار را تضمین می کند، موجب رونق اقتصاد نخواهد شد و نافرجام خواهد بود. از این جهت از فرهنگ به معنای عام نباید غفلت کرد».

عضو دولت یازدهم با بیان این که در موضوع اقتصاد و فرهنگ، دولت در خط مقدم بیشترین تلاش را انجام می دهد و همه باید کمک کنند، خاطرنشان کرد: این موضوع با عزم ملی شدنی است و بستر این عزم ملی نیز همفکری، همدلی و همراهی عموم ملت است. کسانی که از جهت باورها با هم تعارض و تفاوت دارند و در مسیر جدایی هستند نمی‌توانند ید واحد باشند و نباید اجازه داد موارد اختلافی مانع در حرکت در مسیر اتحاد شود و حتما این موضوع اقتصاد و فرهنگ در بستر عزم ملی به مدیریت جهادی نیاز دارد تا به سرانجام برسد.

وزیر دادگستری در خصوص بیانیه اخیر پارلمان اروپا نیز گفت: پارلمان اروپا بیانیه‌ای 20 ماده‌ای داده است و در آن بحث حقوق بشر، اعدام‌ها، گرایشات دینی، آزادسازی زندانیان، حقوق زنان و همجنس‌بازان را مطرح کرده‌اند که مسایل تازه‌ای نیست. از طرفی در چندین بند از این بیانیه به اقتدار و نفوذ و قدرت جمهوری اسلامی و به تاثیرگذاری در منطقه، خاورمیانه و کشورهای مختلف اشاره شده است که اعتراف آنان به قدرت تاثیرگذاری ایران است.

وی در این خصوص همچنین افزود: نکته مهم این است که پارلمان اروپا از نظر اهل سیاست و نظر، حتی در خود اروپا جایگاه بالایی نداشته و صرفا جایگاهی توصیه‌ای و راهنمایی دارد و به اصطلاح محلی از اعراب ندارد و منزلت آن از پارلمان های محلی پایین تر است. لذا جای این سوال است که چرا عده‌ای در کشور اینطور القا می‌کنند که بیانیه پارلمان اروپا نشانه ضعف ماست و مسئولین ضعف نشان داده‌اند؟ این موضوعات را باید با دقت برآورد و مطالعه کرد.

وی ادامه داد: مهمتر آنکه ظرف سه سال و نیم گذشته از سوی پارلمان اروپا 60 بیانیه و قطعنامه علیه کشورمان صادر شده است که بسیاری از آن تندتر از بیانیه اخیر است. هرچند این پارلمان محلی از اعراب نداشته و بیانیه‌هایش اهمیتی ندارد، اما چطور این 60 بیانیه در کمتر از 4 سال تاکنون کسی را حساس نکرده و سبب موضع گیری نشده است، اما در خصوص بیانیه اخیر عده ای اینطور القا می کنند که مسئولین ضعف نشان داده اند؟

پورمحمدی ادامه داد: اتفاقا صدور این بیانیه ها و این دست موضوعات نشانه قدرت و نفوذ جمهوری اسلامی است. باید به این موضوعات هوشمندانه نگاه کرد و یکدیگر را راهنمایی کنیم و در مقابل دشمنان ید واحد شویم تا بتوانیم از حقوق ملت دفاع کنیم و از حرف‌های بی‌ربط دشمن دچار مجادله و کشمکش نشویم. متاسفانه این موضوعات در رسانه‌های خود غربی‌ها اینقدر تکرار نشده که در رسانه‌های داخلی ما منعکس شده است. به نظر من این از نکات مربوط به فرهنگ عمومی است که باید اصلاح شود و مناسبات و مراودات اجتماعی مان را بازنگری کنیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠١-١٣٩٣, ١١:۴٩

   

پر مبحث ترین ها