سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جیمی کارتر:

آمریکا نباید به خاطر سلاح هسته ای به ایران حمله کند/اسرائیل هم 300 بمب هسته ای دارد

تنها کشوری که بر روی زمین این توانایی را دارد امریکا است و من معتقد نیستم که امریکا بر سر این ماجرا باید به ایران حمله کند.
جیمی کارتر رئیس جمهور اسبق آمریکا در گفتگو با ام اس ان بی سی گفت که معتقد است که آمریکا نباید ایران را بمباران کند حتی اگر این کشور موفق به ساخت تسلیحات هسته ای شود.
به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب»، وی با اشاره سخنان اخیر دیک چنی مبنی بر توانایی اسرائیل برای حمله یکجانبه به ایران بیان داشت: من هرگز احساس نکرده ام که اسرائیل این توانایی نظامی را دارد که بتواند 1200 مایل یا بیشتر برود تا به ایران حمله کند و سپس بازگردد.

وی افزود: تنها کشوری که بر روی زمین این توانایی را دارد امریکا است و من معتقد نیستم که امریکا بر سر این ماجرا باید به ایران حمله کند.
جیمی کارتر در ادامه در پاسخ به این سئوال که «اگر ایران به سلاح هسته ای دست پیدا کند، از حمله امریکا حمایت می کنید؟» گفت: خب اسرائیل هم 300 بمب هسته ای یا بیشتر در اختیار دارد، البته کسی نمی داند دقیقا چقدر.

وی اضافه کرد: من می دانم که ایران می داند استفاده از تسلیحات هسته ای به معنای خودشکسی است و آنها چنین تصمیمی نمی گیرند.
telegram 19dey.com
کارشناس    21 فروردین 1393 12:43
جانم جیمی کارتر هم به عقل امد ول اوباما و اسراییل باز هم در خواب خاموشی است البته اونیز در یک کلمه که فقط امریکا این قدرت را دارد اغراق کرده است
  • +2

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ٢١-٠١-١٣٩٣, ١١:۵۴

   

پر مبحث ترین ها