سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کمیته روابط خارجی پارلمان انگلیس: هیچ شانسی برای توافقی که به ایران اجازه غنی سازی ندهد وجود ندارد

ما از تصمیم دولت انگلیس برای شرکت در مذاکرات با ایران در قالب برنامه اقدام مشترک حمایت می کنیم و اذعان می کنیم که هیچ شانسی برای توافقی که به ایران اجازه غنی سازی ندهد وجود ندارد.
المانیتور نوشت: درحالیکه باراک اوباما درصدد جلب حمایت کنگره برای توافق هسته ای با ایران است، کمیته روابط خارجی پارلمان انگلیس از توافقی که به ایران اجازه غنی سازی اورانیوم دهد حمایت کرد.

به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب»، این کمیته که متشکل از اعضای سه حزب اصلی در انگلیس است، اعلام کرد که مذاکرات فعلی موفق ترین در نوع خود برای حل و فصل مسئله هسته ای ایران بوده است.

در بیانیه این کمیته آمده است: ما از تصمیم دولت انگلیس برای شرکت در مذاکرات با ایران در قالب برنامه اقدام مشترک حمایت می کنیم و اذعان می کنیم که هیچ شانسی برای توافقی که به ایران اجازه غنی سازی ندهد وجود ندارد.

باتوجه به اهمیت انگلیس و دیگر متحدان اروپایی امریکا، دیدگاه های این کمیته پارلمان انگلیس می تواند بدبینان در آمریکا را متقاعد کند که درصورت ارائه شرایط سخت برای توافق، حمایت های چندجانبه را از دست می دهند.

مایک گیپس عضو ارشق حزب کار در پاسخ به این سئوال که چرا این بیانیه اکنون منتشر شده، گفت که این گزراش با تصمیم دولت انگلیس برای بازگشایی سفرت در تهران در ارتباط بود.

وی افزود: پارلمان در هفته ی آینده به تعطیلات تابستانی می رود، پس مهم است که در این مورد به نتیجه برسیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠۴-١٣٩٣, ١٠:٢۴

   

پر مبحث ترین ها