سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اوباما پس از امضای توافق هسته ای باید به ایران برود

مسئله ی اصلی تعداد سانتیرفیوژ یا میزان غنی سازی که مذاکره کنندگان در حال گفتگو در مورد آن هستند، نیست. از نگاه من، مسئله ی کلیدی آن است که با کشوری که بوش از آن به عنوان عضو محور شرارت یاد می کرد رفتاری عادی داشته و حقوق آن را به رسمیت بشناسیم.
هیلاری مان لورت استاد دانشگاه و مذاکره کننده سابق امریکا با ایران گفت: مذاکرات هسته ای فعلی بهترین شانس آمریکا برای توافق هسته ای با ایران است.

به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب»، وی افزود: اگر توافق هسته ای با ایران منعقد شود، آمریکا مجبور به کنار گذاشتن و باطل اعلام کردن دکترین بوش و پذیرش حق هسته ای ایران از جمله غنی سازی می شود.

این مقام سابق آمریکایی اضافه کرد: مسئله ی اصلی تعداد سانتیرفیوژ یا میزان غنی سازی که مذاکره کنندگان در حال گفتگو در مورد آن هستند، نیست. از نگاه من، مسئله ی کلیدی آن است که با کشوری که بوش از آن به عنوان عضو محور شرارت یاد می کرد رفتاری عادی داشته و حقوق آن را به رسمیت بشناسیم.

مذاکره کننده سابق امریکا با ایران بیان داشت: بهترین سناریو ممکن، آن است که توافق هسته ای به کاتالیزوری برای از سرگیری روابط ایران و امریکا به مانند رفتار نیکسون در قبال چین تبدیل شود.

وی افزود: در این سناروی، پرزیدنت اوباما به تهران می رود و جایگاه امریکا در خاورمیانه را به حالت سابق خود بازمی گرداند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-٠۴-١٣٩٣, ١٠:١٠

   

پر مبحث ترین ها