سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

یونسی: نواصلاح‌طلبی را جدی تلقی نمی‌کنیم

میان شیعه و اهل سنت در این باره، مبانی فقهی مختلفی وجود داردو من در اینجا معقتدم که باید حکومتی عمل کرد، به این معنا که ببینیم حکومت و ولی فقیه در این باره چه می‌گوید.
دستیار ویژه رئیس جمهور در امور قومیت‌ها و اقلیت‌های دینی تاکید کرد: حمایت مقام معظم رهبری از دولت پشتوانه اصلی دولت است و دولت بدون حمایت رهبر انقلاب نمی‌تواند کاری بکند.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی یونسی در حاشیه مراسم شب‌های قدر که حسینیه فاطمه‌الزهرا(س) برگزار شد، در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی در خصوص حمایت‌های اخیر مقام معظم رهبری از دولت و تیم مذاکره‌کننده در جمع مسئولان و کارگزاران نظام گفت: ایشان مثل همیشه از دولت‌ها حمایت کردند اما این بار، با تعابیر خیلی شفاف و روشنی که برخی برنمی‌تابند فرمودند که «من از دولت حمایت می‌کنم» تا بهانه‌ای برای منتقدان نباشد.

وی با تاکید بر اینکه حمایت مقام معظم رهبری از دولت پشتوانه اصلی دولت است، اظهار داشت: دولت بدون حمایت رهبر انقلاب نمی‌تواند کاری کند. دولت وقتی که تنفیذ شد، مورد حمایت رهبری قرار گرفت و در همان زمان و در زمان‌های بعدی مکررا دولت را تائید کردند ولی مخالفین گویا نمی‌خواستند آن حمایت‌ها را بشنوند و برای همین مکررا دولت را حمایت کردند و گفتند که هم از دولت و هم از تیم مذاکره‌کننده حمایت می‌کنم.

وزیر اسبق اطلاعات ادامه داد: با این حال، درب انتقاد باز است و مخالفین می‌توانند انتقاد کنند ولی بدانند که این دولت مورد حمایت رهبری است و هیچ وقت این دولت، کوچک‌ترین رفتاری که مورد مخالفت و نظر منفی ایشان باشد را انجام نمی‌دهد و با توجه به شناختی که از دکتر روحانی دارم، مطمئن هستم که ایشان حتی از فکرشان نمی‌گذرد که به گونه‌ای عمل کنند که مخالفت رهبری را ایجاد کند.

یونسی در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری مبنی بر اینکه نظرتان درباره یکی بودن آغاز ماه مبارک رمضان و عید فطر میان کشورها و فرق اسلامی چیست؟ تصریح کرد: میان شیعه و اهل سنت در این باره، مبانی فقهی مختلفی وجود داردو من در اینجا معقتدم که باید حکومتی عمل کرد، به این معنا که ببینیم حکومت و ولی فقیه در این باره چه می‌گوید.

به گزارش ایلنا، دستیار ویژه رئیس جمهور در امور قومیت‌ها و اقلیت‌های دینی با اشاره به استفاده ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری از ابرازهای علمی برای مشخص شدن حلول ماه رمضان و حلول ماه شوال خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب برای مشخص شدن ماه رمضان و عید فطر از تمام ابرازهای علمی برای کشف استهلال استفاده می‌کنند و نباید به خودمان شک و شبهه‌ای راه بدهیم.

خبرنگاری از یونسی درباره «نواصلاح‌طلبی» پرسید که وی در پاسخ به این سوال ابراز داشت: من نواصلاح‌طلبی را نه می‌پسندیم و نه آن را جدی تلقی می‌کنیم و اگر منظور این باشد که اصلاح‌طلبی مانند هر جریان سیاسی دیگر خود را اصلاح‌ کند و اشتباهاتش را شناسایی کند، مشکلی نیست.

وزیر سابق اطلاعات با بیان اینکه هر جریان سیاسی چه اصولگرا و چه اصلاح‌طلب باید در مقام آسیب‌شناسی خود باشد، یادآور شد: آنها باید نقاط ضعف و قوت خود را بشناسند و ضعف‌هایشان را اصلاح‌ کنند.

یونسی در پایان تاکید کرد: هم اصلاح‌طلبان و هم اصولگرایان نسبت به گذشته خیلی فرق کرده‌اند و در حال تغییر و اصلاح هستند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-٠۴-١٣٩٣, ١٣:۴٢

   

پر مبحث ترین ها