سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تهران «آمریکایی‌ترین» شهری است که تا به حال دیده‌ام

دلم می‌خواهد زاویه جدیدی برای نگریستن به مکان‌هایی که بارها و بارها از آنها عکس و فیلم گرفته شده پیدا کنم ... ترجیح می‌دهم از جاهای تمیز و مرتب که همه چیز رو به راه است دوری کنم. از کشورهای گرم، بهم ریخته و مشکل‌دار خوشم می‌آید؛ مثل ایتالیا، هند و ایران.
برنامه تلویزیونی «‌بخش‌های ناشناخته‌» در شبکه خبری سی ان ان آمریکا، با اجرای آنتونی بوردین، که اوایل سال جاری به ایران سفر کرده بود و مردم ایران را مهمان‌دوست و غذاهای ایرانی را لذیذ و رفتار مسئولان آن کشور «دوستانه» توصیف کرده بود، روز گذشته موفق شد برای دومین سال پیاپی جایزه معتبر «امی» را در بخش هنرهای خلاقانه به خود اختصای دهد.

به گزارش «تیک»، یک هفته پیش از آن، و در جریان مراسم دیگری در همپتونز، بوردین با یادآوری سفر ماه ژوئن (خرداد – تیر) خود به ایران، در وصف آن سفر و مردم ایران گفت «مردمی فوق‌العاده مهربان و مهمان‌دوست. در واقع، من شگفت‌زده شده بودم: تهران آمریکایی‌ترین شهری است که به حال دیده‌ام ... و از تفاوتی که بین ایران سیاسی، که ما از طریق خبرها با آن آشنا هستیم، و ایران واقعی که ایرانی‌ها هر روز در آن زندگی می‌کنند، خشنود شدم.»

وی در پاسخ به پرسشی در باره ارجحیت او برای انتخاب محل فیلمبرداری برای برنامه «‌بخش‌های ناشناخته‌» گفت: «دلم می‌خواهد زاویه جدیدی برای نگریستن به مکان‌هایی که بارها و بارها از آنها عکس و فیلم گرفته شده پیدا کنم ... ترجیح می‌دهم از جاهای تمیز و مرتب که همه چیز رو به راه است دوری کنم. از کشورهای گرم، بهم ریخته و مشکل‌دار خوشم می‌آید؛ مثل ایتالیا، هند و ایران.»

وقتی که از او پرسیده شد کدام کشور برای او شگفت‌انگیزتر بود، سریع جواب داد، ایران.

روزنامه هافینگتون پست در گزارشی در همین زمینه می‌نویسد «ایران او را شگفت‌زده کرد، چون مردم آن کشور چنین برخورد می‌کردند: آمریکایی هستی؟ خوش آمدی، می‌خواهیم با شما آشنا شویم.»

«در رستورانی در شهر تهران، که روی هر میز پرچم کشورهای مختلف را گذشته بودند، از من معذرت خواهی کردند و گفتند ببخشید»
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-٠۵-١٣٩٣, ١٠:٠٧

   

پر مبحث ترین ها