سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

گزارش رویترز از نقش ایران در شکست حصر آمرلی

خبرنگار رویترز در ادامه با اشاره به نفوذ ایران در سلیمان بیک می نویسد که ایرانی ها سلیمان بیک را آزاد کردند که بدون حمایت ایران آمرلی آزاد نمی شد.
یک رسانه غربی در گزارشی به نقش ایران در شکستن محاصره آمرلی و بیرون راندن تروریستهای تکفیری از این شهر شیعه نشین اشاره کرد.

به گزارش رویترز، مبارزان پیشمرگه کرد و نیروهای امنیتی و ارتش عراق یک روز پس از رفع محاصره دو ماهه آمرلی در سراسر این شهر رژه رفتند.

شهر آمرلی به خاطر مقاومت هشتاد روزه خود در عراق معروف شده است و نیروهای عراقی نهم شهریور ماه موفق شدند محاصره این شهر را در هم بشکنند و به محاصره دو ماهه این شهر شیعه نشین توسط تروریست های داعش خاتمه دهند. این بزرگترین موفقیت نیروهای دولتی عراق از زمان شروع پیشروی های داعش به شمار می رود.

این رسانه غربی در این گزارش به نقش ایران در شکستن محاصره آمرلی و همکاری گروهی مبارزان کرد، ارتش عراق و ایران برای رسیدن به این پیروزی و نقش تهران در کمک رسانی به انجام عملیات علیه نیروهای داعش اشاره می کند.

رویترز در ادامه با اشاره به راهنمایی مشاوران ایرانی به پلیس عراق نوشت ایرانی ها به نیروهای عراقی برای چگونگی مقابله با نیروهای داعش کمک می کنند و بدون کمک گردان های اهل الحق پیروزی پیشمرگه جلوگیری از پیشبرد داعش به سوی مناطق اطراف اربیل دشوار بود.

خبرنگار رویترز در ادامه با اشاره به نفوذ ایران در سلیمان بیک می نویسد که ایرانی ها سلیمان بیک را آزاد کردند که بدون حمایت ایران آمرلی آزاد نمی شد.

همچنین یکی از نیروهای پیشمرگه در سلیمان بیک که خواست نامش فاش نشود، گفت: بخشی از این عملیات از سوی ایرانیان انجام شد، آنها تسلیحات ما را تامین کرده و برای انجام عملیات برنامه ریزی کرده و نیروهای امنیتی و ارتش عراق را تعلیم دادند.
منبع: خبرگزاری مهر
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠۶-١٣٩٣, ٢٠:۴۵

   

پر مبحث ترین ها