سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ظلم یک سایت اصولگرا به مقام معظم رهبری/لجاجت تا کجا؟

به نظر می‌رسد روش انتخابی از سوی شما و همفکرانتان برای مقابله با یاران انقلاب روش مناسبی نباشد. هزینه کردن از رهبرمعظم انقلاب از سوی هرگروه و جناحی مورد نکوهش است. شما پیش از این نیز با بیان سخنانی در مورد جایگاه ولی فقیه و زیر سوال بردن مشروعیت جمهوریت در نظام اسلامی، زمینه ساز بوجود آمدن تشنج در جامعه شده بودید.
انتشار یک خاطره از سوی آیت‌الله مصباح و استفاده برخی سایت‌های خبری از این فضا برای تسویه‌ حساب‌های سیاسی، زمینه ساز ظلم آشکار به مقام معظم رهبری شده است.

پایگاه اطلاع رسانی آیت‌الله مصباح یزدی با مرور خاطره‌ای قدیمی به گفت‌وگوی چالشی آیت‌الله مصباح و آیت‌الله هاشمی در حضور مقام معظم رهبری در مورد دعوت از ایشان برای فعال شدن در بین جریانات انقلابی و چرایی استنکاف ایشان ازقبول دعوت برای پیوستن به انقلابیون اشاره میکند .(اینجا)

که فرازهایی از ان بدین شرح است: گفتم: ...، ولی از من چه می‌خواهید و پیشنهادتان چیست؟ گفتند: بیا و با مجاهدین همکاری کن!... گفتند: ما می‌شناسیم. گفتم: من کار شما را تخطئه نمی‌کنم. شما پیش خدا حجت دارید و کارتان را بکنید، ‌ اما من تا آن‌ها را نشناسم، تأیید نمی‌کنم... از اول تا آخر این گفت‌وگو مقام معظم رهبری هم نشسته بودند و هیچ نمی‌گفتند و فقط صحبت‌های آقای هاشمی بود و جواب‌های بنده. پس از این گفت‌وگو آقای هاشمی با ناراحتی منزل ما را ترک کردند و رفتند....بیان شد که سلیقه بنده این‌گونه است و..... در حال حاضر هم نمی‌گویم که آن‌ها!!!! کار بدی کردند. شاید وظیفه‌شان در آن شرایط‌‌ همان بود، اما من چون حجتی نداشتم، مشارکت نکردم. شاید من اشتباه کرده باشم، اما اگر اشتباه هم کرده‌ام، خودم را معذور می‌دانم.»

آیت‌الله مصباح یزدی با بیان این خاطره اولا به دنبال نشان دادن کم بینشی یا همان بی بصیرتی هاشمی رفسنجانی در شناخت گروه‌ها سیاسی است و ثانیا با اشاره به حضور مقام معظم رهبری در این جلسه و تاکید بر سکوت ایشان می‌خواهند به گونه‌ای القا کنند که حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مخالف سخنان هاشمی رفسنجانی بودند.

این خاطره، سوالات اساسی را به ذهن متبادر می‌کند و آیت‌الله مصباح می‌تواند با پاسخ به آن، فضا را برای مردم روشن تر کند.

سوال اول: آیت‌الله مصباح اشاره می‌کند این دیدار قبل از پیروزی انقلاب صورت گرفته است. تمام کتاب های تاریخ ایران قبل از انقلاب « سازمان مجاهدین خلق» و رهبران آن را جزو مبارزین انقلاب ایران ذکر کرده اند. حتی مسعود رجوی در اولین دوره انتخابات ریاست جمهوری نیز شرکت کرده بود. حالا چگونه می‌شود هاشمی رفسنجانی را پیش از انقلاب و درزمانی که سازمان مجاهدین در حال مبارزه با شاه بود را متهم به همکاری منافقین و پول دادن به آنها می‌کنید؟ آیا به کار بردن کلمه منافقین در این خاطره با نیت خاصی بیان نشده است؟

سوال دوم: برخورد امام هم در مواجهه با این گروه در قبل از انقلاب مطابق با برخورد شما بوده یا برخورد این دو بزرگوار؟قطعا یادتان هست که امام خمینی از تمام نیروها برای به ثمر نشاندن انقلاب استفاده کردند. از روحانیون برجسته تا ملی مذهبی‌ها در انقلاب به پیشتازی و پشتیبانی رو حانیت و مراجع نقش داشتند؟ حالا شما چگونه در حالی که امام از تمام نیروهای برای مبارزه با رژیم شاه دعوت کرده بود، هنوز به حجت شرعی نرسیده بودید؟ آیا کلام امام خمینی در مورد وحدت، حجت نیست؟

سوال سوم:شما در این خاطره از مقام معظم رهبری نام بردیدو به حضور همزمان مقام معظم رهبری و هاشمی در خانه شما و سکوت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای هنگام سخنان هاشمی رفسنجانی در دعوت از شما برای فعال شدن در انقلاب و به قول شما همکاری با منافقین و مجاهدین.

به گزارش نامه نیوز، حالا نکته ابهام انگیز این خاطره این است که:

شما از سکوت مقام معظم رهبری در هنگام سخنان هاشمی رفسنجانی سخن به میان آوردید و به گونه‌ای القا کردید که گویی رهبری انقلاب از سخنان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ناراحت بودند. هر چند در ادامه مطلب با بکار بردن ضمیر جمع راهی دیگر برمیگزینید(نمیگویم انها کار بدی کردند...شاید وظیفه شان در ان شرایط ان بود) اما سوالی که در این میان مطرح است اینکه به نظر شما مطالبی که برای ارائه به شما بوده نظر حضرت اقا نبوده است؟

شاید در مراجعه به پاسخ سوال بعد جوا ب را دریابید که آیا بعد از این جلسه رابطه شما با مقام معظم رهبری بیشتر شد یا آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بودند که همراه و دوشادوش با رهبری در مبارزات شرکت داشتند ؟ ایا این دو یزرگوار یار همراه امام ماندند یا تحریمیها؟ اگر رهبرانقلاب از منویات هاشمی رفسنجانی دلخور بودند چرا سال‌های قبل از انقلاب و بعد از آن از آیت‌الله به عنوان یار دیرین و بهترین دوست یاد می‌کنند؟ چرا مقام معظم رهبری بعدها فرمودند هیچ کس برای من هاشمی نمیشود؟ ایا این بیانات شما مصادره رهبرمعظم انقلاب و تاریخ انقلاب نیست؟

سوال چهارم: همراهی با امام و انقلابیون تا کجا بر شما حجت نبود ؟ در حالی که امام در سال 57 به علت کشتارهای عظیم مردم از همه درخواست کردند نیمه شعبان را جشن نگیرند، شما برخلاف نظر امام، موسسه در راه حق را چراغانی کردید، هم حجت بر شما تمام نشده بود که برخلاف نظر رهبرکبیر انقلاب عمل کردید؟

حضرت آیت‌الله، این خاطره که توسط سایت شما منتشر شد، زمنیه ساز سوء استفاده بسیاری که آرزوی برهم زدن فضای آرام کشور را دارند شد. یک سایت خبری با عقبه مشخص برای این خاطره شما تیتر،« دعوت آقای هاشمی از آیت الله مصباح برای همکاری با منافقین!» را انتخاب می‌کند.

به نظر شما آیا انتخاب این تیتر در کنار تخریب چهره هاشمی رفسنجانی، زیر سوال بردن مقام معظم رهبری نیست؟ آیت‌الله هاشمی در حضور مقام معظم رهبری از شما برای همکاری با منافقین درخواست کمک می‌کند و حضرت ایت‌الله خامنه‌ای فقط سکوت می‌کنند؟

به نظر می‌رسد روش انتخابی از سوی شما و همفکرانتان برای مقابله با یاران انقلاب روش مناسبی نباشد. هزینه کردن از رهبرمعظم انقلاب از سوی هرگروه و جناحی مورد نکوهش است. شما پیش از این نیز با بیان سخنانی در مورد جایگاه ولی فقیه و زیر سوال بردن مشروعیت جمهوریت در نظاماسلامی ، زمینه ساز بوجود آمدن تشنج در جامعه شده بودید.

سخنانی که با واکنش مقام معظم رهبری در سالگرد رحلت امام روبرو شد. سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه "کسی گمان نبرد که امام، انتخابات را از فرهنگ غرب اتخاذ و با تفکر اسلامی مخلوط کرد چرا که بدون تردید اگر انتخابات و مردمسالاری از متن شریعت اسلامی قابل اتخاذ نبود، «امامِ صریح و قاطعِ ما»، این موضوع را بیان می کردند" به نظر می‌رسد پاسخی است برای تشکیک شما در مورد جمهوریت در نظام جمهوری اسلامی !

در پایان باید متذکر شد که این گونه رفتارها تنها و تنها ظلم واضح به مقام معظم رهبری است. ظلمی که به نظر می‌رسد از سر دلسوزی باشد اما این دلسوزی‌ها بیشتر به کام دشمنان است تا دوستداران نظام.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠۶-١٣٩٣, ٠٠:۴١

   

پر مبحث ترین ها