سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سردار احمدی مقدم: مخالف فیلتر شبکه‌های اجتماعی هستم

بروز شده : ١-٠٧-١٣٩٣, ٢٣:٢٢    نسخه چاپی    
با وجود افزایش قابل توجه مسافرت های بین شهری در این زمینه نیز طی شهریورماه با کاهش تصادفات روبرو بوده ایم که تلاش می کنیم این روند تداوم داشته باشد.
فرمانده نیروی انتظامی ایجاد بستر برای فعالیت شبکه های اجتماعی و مجازی را کافی ندانست و گفت: در کنار آن باید امنیت این شبکه ها نیز تامین و رعایت شود، این مسئله ای است که همه دنیا به آن تاکید دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار اسماعیل احمدی مقدم عصر سه شنبه در بدو ورود به اردبیل در جمع خبرنگاران اضافه کرد: شورای عالی فضای مجازی بستر لازم برای فعالیت شبکه های اجتماعی را ایجاد کرده، در توسعه این فضا نیز باید ملاحظات امنیتی و ایمنی رعایت شود.

وی توسعه این شبکه ها را با شروط امنیتی مورد توجه قرار داد و افزود: ناجا به عنوان ضابط در این مسئله اقدام می کند و براساس آن به اعمال مجرمانه و پیشگیرانه توجه دارد، من موافق بسته شدن این شبکه ها نیستم اما باید مسائل و ملاحظات امنیتی رعایت شود.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران همچنین در خصوص امنیت مرزهای کشور یادآور شد: وضعیت مرزهای کشور در شرایط مطلوبی است، انسداد مرزی در اغلب استانها پیشرفت مناسبی دارد، ضمن اینکه ناجا در تمام مناطق مرزی حضور و اسقرار دارد.

وی در خصوص آخرین وضعیت طرح انسداد مرزی یادآور شد: تنها در مرزهای جنوب شرق عقب ماندگی داشتیم که با به سرعت در حال ترمیم است، واکنش ضد انقلاب و جمله به پاسگاه مرزی در جنوب شرق نیز با هدف تاخیر در اجرای این طرحها است.

احمدی مقدم با تاکید بر اینکه امسال هیچ نقطه ای از مرز بدون حضور ناجا نخواهد بود، متذکر شد: البته این به معنای اتمام کار نیست، آسفالت شدن راه های مرزی، تقویت استحکامات، بکارگیری تجهیزات راداری، الکترونیکیف اپتیکی، آبرسانی، برق کشی و... از جمله کارهای مهمی است که باید انجام شود.

جمهوری اسلامی باید دارای بالاترین امنیت در منطقه باشد

وی ادامه داد: نیروی انتظامی تا رسیدن به نقطه مطلوب تلاش خواهد کرد، البته این نیازمند توجه ویژه است، بویژه با افزایش ناامنی های پیرامون و شرایط موجود این توجه باید از سوی مجلس و در تدوین برنامه ششم بیشتر شود.

فرمانده ناجا عنوان کرد: اعتقا داریم که جمهوری اسلامی باید بگونه ای شرایط را رقم بزند که دارای بالاترین امنیت در منطقه باشیم.

وی در این خصوص و در پاسخ به سئوالی مبنی بر اقدامات نیروی انتظامی در برارب فعالیت گروه داعش در مرزهای کشور یادآور شد: ممکن است در برخی مناطق افرادی گرایشهایی داشته باشند، اما اغلب آنها شناسایی شده و مراقبت می شوند.

موضوع "داعش" نگران کننده نیست

احمدی مقدم عنوان کرد: هر جریانی ممکن است طرفدارانی پیدا کند که البته در خصوص گروه داعش آنقدر اندک است که موضوع نگران کننده نیست و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی با اشاره به آمارهای جرایم مختلف از کاهش سرقت در مردادماه گذشته در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد و افزود: در ماه های قبل از مرداد نیز آمار سرقت تثبیت شده بود، ضمن اینکه در زمینه کشفیات سرقت نیز 12 درصد رشد داشته ایم.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران یادآور شد: با وجود افزایش قابل توجه مسافرت های بین شهری در این زمینه نیز طی شهریورماه با کاهش تصادفات روبرو بوده ایم که تلاش می کنیم این روند تداوم داشته باشد.

وی در خصوص اداف سفر به استان اردبیل نیز بیان داشت: این استان یکی از استانهای گردشگرپذیر کشور است، در کنار آن با توجه به مرزی بودم اردبیل نیروی انتظامی در راستای تامین امنیت آن توجه ویژه ای دارد، در این سفر نیز ارزیابی کلی از عملکرد نیروی انتظامی استان خواهیم داشت.

احمدی مقدم با بیان اینکه ارزیابی اولیه انجام شده و فقط جمع بندی نهایی آن مانده است، گفت: ارزیابی های مقدماتی نشان می دهد که اردبیل نسبت به دوره های گذشته پیشرفت قابل توجهی داشته است.

وی کاهش 11 درصدی جرایم، کاهش تصادفات و... را از عملکردهای محقق شده دانست و با بیان اینکه کشور در آستانه ورود به برنامه ششم توسعه است، تصریح کرد: باید با رفع خلاءها پاسخگوی نیازها باشیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠٧-١٣٩٣, ٢٣:٢٢

   

پر مبحث ترین ها