سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

انگیزه شبکه‌های دروغگو از القاء پاک‌بودن بنزین‌های آلوده چیست؟

دروغ‌پردازی‌های رسانه‌ مدعی ارزشمداری علیه «دولت اعتدال» تمامی ندارد

روزنامه «کیهان» که سابقه تخریب و دروغ‌پردازی‌اش علیه دولت تدبیر و امید بر کسی پوشیده نیست این بار نیز در اقدامی شگفت ضمن تحریف اظهارات سخنگوی دولت درباره «بنزین‌های وارداتی یورو ۴»، به شکل عجیبی سعی کرده است تا از اظهارات نوبخت در این خصوص، برای توجیه آلودگی بنزین‌های تولیدشده پتروشیمی‌ در دولت محمود احمدی‌نژاد که بسیاری بر آلوده‌بودن آن صحه گذاشته‌اند و مصداق آن نیز آسیب‌ها و صدمات جبران‌ناپذیری بود که به سلامت شهروندان وارد کرد، استفاده کند.
از همان ابتدای نامزدشدن حسن روحانی برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۹۲، برخی جریان‌های سیاسی و شبکه رسانه‌ای که در هشت سال دوره احمدی‌نژاد از وی حمایت می‌کرد و دلسوزان کشور و منتقدان آن هشت سال فاجعه‌بار را ضدنظام و انقلاب می‌دانست و به‌شدت مورد توهین و سرزنش قرار می‌داد، به تخریب و دروغگویی و تحریف علیه نامزد اعتدالگرای انتخابات ریاست‌جمهوری و دیگر یاران و همراهان وی پرداخت.

به گزارش آفتاب، بعد از ۲۴ خرداد و انتخاب آگاهانه مردم و تحقق حماسه سیاسی موردنظر مقام معظم رهبری، انتظار می‌رفت که این جریان‌های سیاسی حداقل اگر نمی‌توانند به انتخاب مردم احترام گذاشته و دولت اعتدال را در نجات کشور از بحران‌ها و مشکلات عظیم انباشته‌شده از آن دوره هشت ساله کمک کنند، نمک بر زخم‌های مردم نپاشند و در مسیر دولت برای حل مشکلات کشور و مردم سنگ‌اندازی و کارشکنی نکنند. گذر زمان نشان داد که نه تنها این انتظاری بیهوده بود؛ بلکه دولت تدبیر و امید می‌بایست بسیاری از انرژی و وقت خود را صرف پاسخ‌گویی و واکنش به این جریان‌ها و شبکه‌های دروغگو، تفرقه‌افکن و ضدمنافع ملی کند.

هرچند دولت در این مدت تلاش کرده است وارد حاشیه نشود و تمام هم و غم خود را برای بهبود شرایط بگذارد اما با مرور رفتار مخالفان دولت اعتدال در یک سال و اندی که از عمر دولت می‌گذرد، می‌‌توان موارد بسیاری از دروغگویی، جریان‌سازی و تحریف واقعیت‌ این جریان‌های سیاسی و شبکه‌های رسانه‌ای‌اش علیه دولت مشاهده کرد که هدفی جز تخریب و شکست دولت نداشته‌اند. غم‌انگیز آنکه با عوامفریبی و تحت لوای انتقاد و مدافع منافع ملی و مردم نیز این رفتارهای ضدمنافع ملی و مردم را انجام می‌دهند.

حالا داستان دروغ‌پردازی‌های این جریان‌ها به ماجرای بنزین‌های آلوده و اظهارات سخنگوی دولت اعتدال رسیده است. روز چهارشنبه گذشته که محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت با حضور در میان خبرنگاران به سئوال‌های آن‌ها پاسخ داد، خبرنگاری پرسشی درباره «نگرانی مجلس از آلوده و سرطانزابودن بنزین‌های وارداتی یورو ۴» مطرح کرد که سخنگوی دولت در پاسخ به وی ضمن تکذیب «سرطانزا بودن بنزین وارداتی یورو ۴»، گفت: «اگر چنین بود دولت جلوی آن را می‌گرفت.» روزنامه کیهان و شبکه‌های همسو، همین پرسش و پاسخ را بهانه قرار داده و با تحریف آن، نوشته‌اند که «بعد از یک سال جنجال دولت راستگویان! سخنگوی دولت اذعان کرد بنزین تولید داخل سرطانزا نیست.»

روزنامه «کیهان» که سابقه تخریب و دروغ‌پردازی‌اش علیه دولت تدبیر و امید بر کسی پوشیده نیست این بار نیز در اقدامی شگفت ضمن تحریف اظهارات سخنگوی دولت درباره «بنزین‌های وارداتی یورو ۴»، به شکل عجیبی سعی کرده است تا از اظهارات نوبخت در این خصوص، برای توجیه آلودگی بنزین‌های تولیدشده پتروشیمی‌ در دولت محمود احمدی‌نژاد که بسیاری بر آلوده‌بودن آن صحه گذاشته‌اند و مصداق آن نیز آسیب‌ها و صدمات جبران‌ناپذیری بود که به سلامت شهروندان وارد کرد، استفاده کند. جالب آن است که بعد از جوابیه دفتر سخنگوی دولت و توضیحاتی که برای این روزنامه ارسال شده است، به شکل حیرت‌انگیزی بر تحریف اظهارات سخنگوی دولت و دروغگویی خود اصرار دارد.

به گزارش آفتاب، در نگاه اول شاید بتوان گفت عمدی در کار نبوده اما تکرار دوباره این موضوع در تیتر صفحه اول و اصرار این رسانه مدعی ارزشمداری و اخلاق بر رفتار غیراخلاقی و غیرقانونی خود، این پرسش را به ذهن متبادر می‌کند که هدف کیهان و شبکه‌های همسو از دروغگویی و تحریف اظهارات سخنگوی دولت یازدهم و القاء پاک‌بودن بنزین‌های آلوده‌ دوره احمدی‌نژاد چیست؟ آیا این رفتارها نشان‌دهنده لاپوشانی اقدامات خسارت‌بار و بی‌تدبیری‌های دولت‌ احمدی‌نژاد نیست؟ چه پیوندی میان این جریان‌ها با بی‌تدبیری‌ها و فسادهای هشت سال گذشته وجود دارد که به‌راحتی علیه دولتی که سعی بر حل مشکلات کشور و بازسازی اعتماد و امید ازدسته‌رفته مردم دارد، دروغ‌‌پردازی و جنجال‌سازی می‌کنند؟ چرا فسادهای بی‌سابقه هشت سال گذشته که اکنون به مرور زمان در حال افشا شدن هستند، برای کیهان و دست‌اندرکاران آن و شبکه‌‌های همسو از اهمیت چندانی برخوردار نیست؟ ‌غیر از این است که این گروه‌ها سعی می‌کنند با این رفتارهای غیراخلاقی، تخلفات و قانون‌شکنی‌ها و فسادهای 8 ساله گذشته دولت مورد حمایت خود را لاپوشانی و درد شكست انتخاباتی و «نه مردم» به تفکرات و سیاست‌های خود و البته ازدست‌دادن رانت‌های که دولت احمدی‌نژاد برای‌شان فراهم کرده بود را التیام بخشند؟ آنهایی که در گذشته، بی‌توجه به سلامت شهروندان و منافع ملی، تنها به فکر تحقق اهداف جناحی و سود شخصی خود می‌اندیشیدند و هم اکنون مدعی منافع مردم و سلامت شهروندان شده‌اند بهتر است بدانند منافع ملی و سلامت مردم جای بازی‌های سیاسی و اهداف باندی نیست.

در حالی که پرسش و پاسخ خبرنگار و سخنگوی دولت به‌وضوح درباره «بنزین‌های وارداتی یورو ۴» بوده است، روشن است که برچه اساسی و با کدام اهداف روزنامه کیهان از اظهارات سخنگوی دولت، سالم‌بودن بنزین‌های تولید داخل دوره احمدی‌نژاد را استنباط کرده و نوشته است که «سخنگوی دولت اذعان کرد بنزین تولید داخل سرطانزا نیست». متاسفانه این جریان‌ها با شبکه‌های گسترده‌ای که در اختیار دارند، بجای پاسخگویی درباره فجایع و خسارت‌های هشت سال گذشته هم اینک مدعی و طلبکارانه با مردم و دولت منتخب آنها برخورد و سعی می‌کنند با فضاسازی و انحراف افکار عمومی، فسادهای هشت ساله گذشته را به فراموشی بسپارند.

بی‌گمان اگر دست‌اندرکاران روزنامه کیهان پنداشته‌اند که با تحریف اظهارات سخنگوی دولت و فرافکنی و فضاسازی، می‌توانند دولت قبل را در ماجرای آلودگی بنزین‌ و دیگر مشکلاتی که به‌واسطه بی‌تدبیری‌های دولت قبل برای کشور و مردم به‌وجود آمده تبرئه کنند، سخت در اشتباه‌ هستند. زیرا مردم فهیم کشورمان به‌خوبی می‌دانند که چه کسانی از بی‌خردی، بحران‌آفرینی، تنش، دروغگویی و تحریف واقعیت‌ها سود می‌برند و چه کسانی در پی تحقق منافع ملی و مطالبات مردم هستند.

اما نکته تلخ و آنچه مایه تاسف است، این است که رسانه‌هایی به دروغ و تحریف علیه دولت منتخب مردم اقدام می‌کنند که مدعی «ارزشمداری» و «اخلاق» هستند و مدام نیز دیگران را به «بی‌اخلاقی»، «وابسته به بیگانه» و ... متهم می‌کنند. و تاسف‌بارتر اینکه، این رسانه‌ها در زمان و هنگامه‌ای سرسختانه و ناجوانمردانه علیه دولت منتخب مردم به کارشکنی می‌پردازند که دولت در عرصه دیپلماسی و مذاکرات هسته‌ای در حال تلاش است تا تهدیدات و فشارها علیه کشور را رفع و کشور را وارد رونق اقتصادی و توسعه کند اما متاسفانه این گروه‌ها که انگار از توسعه و بهبود کشور و آرامش جامعه و آسایش مردم ناراحت هستند، به شکل بی‌سابقه‌ای به اقدامات تخریبی علیه دولت روی می‌آورند.

به‌‌نظر می‌رسد این رسانه‌ها بجای کارشکنی و دروغ‌پرازی علیه دولت منتخب مردم و مورد تایید مقام معظم رهبری، بهتر است منصف و کمی با خود و مردم روراست باشند، رفتار خود را متناسب با منافع ملی و رای مردم اصلاح و هماهنگ کنند و دولت اعتدال را در راستای تحقق مطالبات مردم و توسعه کشور کمک کنند نه اینکه شبانه‌روز در تلاش و آرزوی شکست دولت منتخب مردم باشند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠٧-١٣٩٣, ٠٠:۵۵

   

پر مبحث ترین ها