سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نامه روزنامه‌نگار ایرانی به روزنامه‌نگاران ترکیه

همکاران ایرانی شما این‌روزها د‌ل‌نگران و بهت‌زده، ستمی را به نظاره نشسته‌اند که به نام ایدئولوژی و دین، در همسایگی ما و شما بر انسان می‌رود.
150روزنامه‌نگار ایرانی در نامه‌ای به روزنامه‌نگاران ترکیه آنان را به حمایت از «کوبانی» فراخواندند.

به گزارش ایسنا، در متن این نامه که به زبان‌های کردی، فارسی، ترکی و انگلیسی منتشر شده از روزنامه‌نگاران ترکیه خواسته شده برابر «بی‌عدالتی تاریخی» علیه مردم بی‌گناه کوبانی بایستند. در این نامه آمده است:

همکاران گرامی حاضر در رسانه‌های ترکیه

همکاران ایرانی شما این‌روزها د‌ل‌نگران و بهت‌زده، ستمی را به نظاره نشسته‌اند که به نام ایدئولوژی و دین، در همسایگی ما و شما بر انسان می‌رود. ستمی که سیاهی آن، وجدان بشری و اخلاق حرفه‌ای روزنامه‌نگاری را یک‌جا نشانه‌ رفته‌ است. ما، شما و همه بشریت اکنون بر لبه تاریکی ایستاده‌ایم. «کوبانی» از نگاه وجدان‌های بیدار، تنها یک شهر نیست.

ما بر این باوریم مردمانی را که اکنون در معرض یکی از ناعادلانه‌ترین بی‌عدالتی‌های تاریخ قرار دارند، هرگز نمی‌توان و نباید در مرزهای تنگ قومی و نژادی محصور کرد. در آن‌سو، آنان که به کشتن چراغ آمده‌اند از قبیله‌ای هستند که تیغ بیداد امروزشان بی‌تردید فردا بر گلوی ما و شما و دیگران نیز خواهد نشست. دیروز «شنگال» به خون نشست و امروز «کوبانی». فردا... همکاران گرامی؛ در میان شما پرشمارند انسان‌های آزاده‌ای که خروش باشکوهشان علیه بی‌عدالتی مرز و قومیت و ملیت و نژاد و دین نمی‌شناسد و قلم شریفشان در محکومیت ستم، در حصارهای تنگ نژادی محصور نمی‌ماند. اکنون همکاران ایرانی‌تان، به نام انسان و عدالت و آزادی، شما و قلم‌تان را چون دیگر کوشندگان راه حقیقت در جهان به حمایت از مردم بی‌گناه «کوبانی» فرامی‌خوانند.
باشد که این ندا در سراسر گیتی فراگیر شود و به گوش ناشنوای دولت‌ها نیز برسد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-٠٧-١٣٩٣, ١٠:٣۶

   

پر مبحث ترین ها