سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ادعای زاکانی: ایران و 1+5 به توافق نهایی رسیده اند/از خط قرمزها عبور شده است

بروز شده : ۶-٠٨-١٣٩٣, ٢٢:٣١    نسخه چاپی    
طبق اصل 125 قانون اساسی تعهدات و پیمان های بین المللی باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد ولی متاسفانه در موضوع مذاکرات هسته ای، نمایندگان مجلس در بی خبری محض به سر می برند.
زاکانی نماینده مردم تهران،ری،شمیرانات و اسلامشهر در مجلس مدعی شد که ایران و پنج بعلاوه یک به توافق نهایی رسیده اند.

علیرضا زاکانی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خطاب به وزیر امور خارجه و تیم مذاکره کننده در موضوع فناوری هسته ای گفت: طبق اطلاعات و اخبار رسیده، توافقات فی مابین هیات ایرانی و طرف آمریکایی نهایی شده است، اولا سکوت دستگاه دیپلماسی کشور در برابر زیاده گویی نمایندگان مذاکره کننده آمریکایی و تکرار گزافه گویی های آنها سبب پررویی، زیاده خواهی و هذیان گویی شیطان بزرگ، آمریکا شده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از سوی دیگر پیگیری برخی افراد مرتبط با پرونده هسته ای به منظور راه اندازی کمپینی تحت عنوان هر توافق بدی بهتر از توافق نکردن است، را ذلت می دانیم و ضمن محکومیت شدید آن از دستگاه امنیتی می خواهیم پشت صحنه آنرا برای ملت عزیز روشن کند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور افزود: اخبار واصله حکایت از عبور از خطوط قرمز ترسیمی از سوی نظام اسلامی در توافق ضمنی دارد که بی شک منجر به تضییع حقوق ملت و پایمال شدن دستاوردهای هسته ای خواهد شد.

وی بیان کرد : پذیرش خواسته های ظالمانه طرف آمریکایی در کاهش غنی سازی و تغییر ماهیت بخشی هایی از صنعت غنی سازی در مقابل لغو بخش کوچکی از تحریم ها غیرقابل قبول و موجب ضرر برای منافع ملی و مصالح انقلاب اسلامی است.

زاکانی گفت: طبق اصل 125 قانون اساسی تعهدات و پیمان های بین المللی باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد ولی متاسفانه در موضوع مذاکرات هسته ای، نمایندگان مجلس در بی خبری محض به سر می برند.

وی با بیان اینکه اطلاع رسانی دقیقی به نمایندگان صورت نمی گیرد افزود: حرکت دولت بدون در نظر گرفتن نظر مجلس موجبات مشکلات عدیده و عدم تصویب هر پیمانی که بر خلاف مصالح مردم باشد، خواهد شد که تبعات آن مستقیما برعهده مذاکره کنندگان خواهد بود.

این نماینده اصولگرای مجلس ادامه داد: از صدا و سیما می خواهیم زمینه بحث و مناظره بین صاحب نظران را فراهم نماید تا ابعاد مختلف این موضوع به سمع و نظر مردم برسد.

منبع: تیک
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-٠٨-١٣٩٣, ٢٢:٣١

   

پر مبحث ترین ها