سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ولایتی: 1+5 درصدد فشار وارد کردن به ایران هستند

بروز شده : ۶-٠٨-١٣٩٣, ٢٢:٣٨    نسخه چاپی    
ایران و چین پروژه های مشترک زیادی دارند که می تواند در آینده از رشد روزافزونی برخوردار شود.
علی اکبر ولایتی رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: رفتار برخی از کشورها در گروه 1+5 کاملا دوگانه است و آنان درصدد فشار وارد کردن به ایران هستند.

به گزارش ایرنا، علی اکبر ولایتی عصر سه شنبه در دیدار «وانگ چون» دبیر خلع سلاح چین و نماینده این کشور در گروه 1+5 و مذاکرات هسته ای با ایران افزود: تناقض در رفتارهای برخی از کشورهای گروه 1+5 در مورد کشورهای مختلف مشهود است که به نظر می رسد باید تلاش کرد مذاکرات هسته ای در چارچوب مناسب به پیش رود.

رییس مرکز تحقیقات استراتزیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری دیدار خود با وزیر وقت خارجه چین در زمان مسوولیتش در وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران در سال 1981 میلادی گفت: از آن زمان تا کنون روابط دو کشور بسیار گسترده شده است.

ولایتی با بیان اینکه روابط تهران - پکن از اهمیت زیادی برخوردار است، افزود: به تعبیر رهبر معظم انقلاب دو کشور باید روابط استراتژیک داشته باشند.

وی ادامه داد: ایران و چین پروژه های مشترک زیادی دارند که می تواند در آینده از رشد روزافزونی برخوردار شود.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: طی سال گذشته ملاقات های مختلفی بین روسای جمهوری دو کشور و مقامات عالی رتبه صورت گرفته که بسیار مثبت بود و می تواند نقطه عطفی در روابط تهران - پکن محسوب محسوب شود.

ولایتی اظهارداشت: در ارتباطات ایران و چین هیچ محدودیت و سقفی برای توسعه روابط قائل نیستم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-٠٨-١٣٩٣, ٢٢:٣٨

   

پر مبحث ترین ها