سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

روزنامه هاآرتص عنوان کرد: ادعای بی اساس نتانیاهو درباره «تهدید ایران»

بروز شده : ٧-٠٨-١٣٩٣, ٢٢:١۶    نسخه چاپی    
هر کس نگران آینده رژیم صهیونیستی است باید تلاش کند تا یک قدرت سیاسی ایجاد کند که بتواند جایگزین کابینه نتانیاهو شود.
روزنامه هاآرتص با اشاره به سیاست‌های نخست وزیر رژیم صهیونیستی از جمله درباره فلسطین، ایران و شهرکسازی که در تضاد با منافع این رژیم است، خواستار هرچه سریعتر بیرون راندن «بنیامین نتانیاهو» از قدرت شد و ادعاهای او را «داستان‌سرایی» دانست.

به گزارش فارس، یک روزنامه اسرائیلی با اشاره به اینکه عملکرد نخست وزیر رژیم صهیونیستی به منافع این رژیم آسیب می‌رساند، خواستار تشکیل یک قدرت سیاسی برای بیرون راندن نتانیاهو از قدرت شد و ادعاهای وی درباره تهدید فلسطین و ایران را داستان‌سرایی خواند.

روزنامه «هاآرتص» در سرمقاله خود به عملکرد بنیامین نتانیاهو و اهداف پشت پرده سیاست‌های او پرداخت و نوشت: داستان‌سرایی نخست وزیر به طور خلاصه چنین است؛ فلسطینی‌ها و ایران با «هولوکاست دوم» شهروندان اسرائیلی را تهدید می‌کنند، کشورهای غربی یهودی‌ستیز هستند و احتمال نابودی اسرائیل را از طریق حمایت از تشکیل دولت فلسطینی و تمایل برای توافق با ایران افزایش می‌دهند، واکنش اسرائیلی‌ها نیز این است که به شهرک‌سازی در کرانه باختری و شرق بیت‌المقدس سرعت ببخشند، مخالفان شهرک‌سازی خائن و جاسوس دشمن هستند و مشکلات داخلی از جمله هزینه امرار معاش کار رقبای سیاسی اوست.

به نوشته این روزنامه، این ادعاها همیشه مورد آزمون قرار نمی‌گیرد. این در حالی است که به‌رغم انتقاد نتانیاهو از سیاست‌های آمریکا، رئیس‌جمهور این کشور سلاح‌های پیشرفته در اختیار اسرائیل قرار می‌دهد. نتانیاهو مخالف سرنگونی حماس در غزه است، در حالی که سازمان امنیت داخلی اسرائیل (شین‌بت) روابط نزدیکی با سرویس‌های امنیتی‌ای دارند که با محمود عباس سازگار هستند. اما این واقعیت‌ها مانع نتانیاهو از تکرار این داستان‌ها نمی‌شود و این کاری است که او روز دوشنبه در شروع جلسه زمستانه کنیست (پارلمان رژیم صهیونیستی) انجام داد. نتانیاهو منتظر انتخابات زودهنگام است و سخنرانی او از رقابت وی برای دور چهارم نخست‌وزیری خبر می‌دهد.

در ادامه این گزارش با بیان اینکه «هدف سیاسی او روشن است؛ از سرگیری «روابط عادی» میان حزب لیکود و احزاب راست‌گرای افراطی و مذهبیون افراطی»، نوشت: برای این هدف او مایل است منافع حیاتی اسرائیل را قربانی کند، روابط با آمریکا و اروپا را تضعیف کند، هر گونه شانس توافق با فلسطینی‌ها را از بین ببرد، تنش میان اعراب و یهودی‌ها را بیشتر کند،‌ آزادی بیان را تضعیف کند و مشکلات اقتصادی اسرائیل را نادیده بگیرد.

هاآرتص ادامه داد، نتانیاهو با قدرت وارد رقابت‌های انتخاباتی می‌شود. مردم هیچ کاندیدای دیگری را نمی‌شناسند که بتواند جایگزین وی شود و داستان‌سرایی‌های او حتی مورد قبول رقبای سیاسی‌اش قرار خواهد گرفت. در این شرایط که نخست وزیر هیچ رقیب واقعی ندارد و هر کاری انجام می‌دهد با هدف خشنود کردن شهرک‌نشینان و مذهبیون افراطی است، دولت راست‌گراها را جاودانه می‌سازد و اسرائیل را به مخاطره می‌اندازد.

این روزنامه در پایان نوشت، هر کس نگران آینده رژیم صهیونیستی است باید تلاش کند تا یک قدرت سیاسی ایجاد کند که بتواند جایگزین کابینه نتانیاهو شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠٨-١٣٩٣, ٢٢:١۶

   

پر مبحث ترین ها