سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

استقبال از ایرانیان‌خارج‌کشور برای توسعه استان‌ها

قوام شهیدی با اشاره به تشکیل کارگروه های هفت گانه در این شورا برای پیگیری امور ایرانیان خارج از کشور، گفت: در این کارگروه ها نهادها و وزارت خانه های مرتبط با ایرانیان خارج از کشور عضو هستند.
دبیر شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور، گفت: دولت تدبیر و امید مصمم است از ظرفیت عظیم ایرانیان خارج از کشور برای توسعه استان ها استفاده و از حضور آنان استقبال می کند.

به گزارش ایرنا، جواد قوام شهیدی دوشنبه شب در نشست هم اندیشی با برخی گلستانی های مقیم خارج از کشور، اظهار کرد: پیش بینی ها از حضور 4،5 تا 6 میلیون ایرانی در خارج از کشور حکایت دارد که ظرفیتی عظیم برای توسعه کشور در حوزه های مختلف هستند.

وی با اشاره به قانون «پنجره واحد»، گفت: این پنجره ها که قانون آن هنوز اجرا نشده در همه استان ها راه اندازی خواهد شد و هدف آن تسهیل شرایط، قوانین و مقررات برای ورود ایرانیان خارج از کشور است.

قوام شهیدی، اضافه کرد: یکی از سیاست های دولت، استفاده از ظرفیت ایرانیان خارج از کشور در توسعه استان ها است و به همین دلیل در سفرهای استانی نشست هایی با ایرانیان خارج از کشور در هر استان برگزار می شود.

وی بیان کرد: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، علاقمندی ایرانیان خارج از کشور برای حضور و سرمایه گذاری در عرصه های مختلف افزایش یافته و دولت نیز تلاش می کند بستر مناسب برای این حضور فراهم شود.

دبیر شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور خاطرنشان کرد: دولت نیز به دنبال ایجاد روابط دوستانه با کشورهای دیگر است و در این خصوص از ظرفیت ایرانیان خارج از کشور که بیشتر افراد متفکر و تاثیرگذار در حوزه فعالیت خود هستند، استفاده می کند.

قوام شهیدی، ایرانیان خارج از کشور را قدرت نرم جمهوری اسلامی در زمان صلح یا در زمان بحران و مشکلات دانست و گفت: دولت در پی آسان کردن قوانین کلی و ملی برای حضور ایرانیان خارج از کشور است.

وی همچنین از پیش بینی بسته های تشویقی برای ایرانیان خارج از کشور برای حضور و سرمایه گذاری در کشور خبر داد و افزود: در هر استان مثلثی از استانداری، نمایندگی شورای عالی ایرانیان و ایرانیان خارج از کشور برای هر نوع همکاری و حمایت تشکیل می شود.

قوام شهیدی با اشاره به تشکیل کارگروه های هفت گانه در این شورا برای پیگیری امور ایرانیان خارج از کشور، گفت: در این کارگروه ها نهادها و وزارت خانه های مرتبط با ایرانیان خارج از کشور عضو هستند.

در این نشست همچنین روسای سازمان صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی گلستان در سخنانی با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های این استان در بخش های مختلف 'صنعت، کشاورزی و گردشگری'، شرایط را برای حضور ایرانیان خارج از کشور و سرمایه گذاری آنان در این بخش ها مطلوب اعلام کردند.

در این نشست معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار گلستان و نیز مشاور اقتصادی استاندار نیز حضور داشتند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠٩-١٣٩٣, ١٠:١۴

   

پر مبحث ترین ها