سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اعلام محدودیت‌های ترافیکی در مرز عراق

در محورهای اهواز-سوسنگرد-بستان-‌چزابه و اهواز – خرمشهر – شملچه ‌تردد همه تریلرها و کامیون‌ها از ساعت 7 تا 24 تا روز 24 آذرماه ‌ممنوع است.

محدودیت‌های ترافیکی در جاده های منتهی به مرز عراق اعلام شد.

به گزارش مهر، بر اساس اطلاعات سامانه‌های هوشمند تردد شمار بر‌خط‌،‌‌‌ دوربین‌های نظارتی‌‌ و تصاویر دریافتی از گشت‌های شعب راهداری سراسر کشور، در حال حاضر به‌ استثنای محورهای مسدود و ممنوع ذکر شده در پایین، بقیه محورهای مواصلاتی کشور باز و تردد در آنها به ‌روال عادی در جریان است.

به دلیل بارش برف در برخی محور‌های مواصلاتی کشور رانندگانی که قصد تردد در محور‌ استان‌های سردسیر و برف‌خیز را دارند، حتماً زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند.

در شبانه‌ روز گذشته‌‌ کل تردد ثبت ‌شده براساس آخرین اطلاعات دریافتی از‌ 1147 ترددشمار فعال در محورهای برون‌شهری، نسبت به روز قبل‌ 9.2 درصد افزایش را نشان می‌دهد؛ در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها 13 درصد، اوج تردد بین ساعات 16 الی 17 و کمترین تردد بین ساعات 4 الی 5 صبح صورت پذیرفته که هموطنان‌ با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسب‌تری را برای سفر انتخاب ‌کنند.

‌پرترددترین محور‌های مواصلاتی کشور در 24 ساعت گذشته عبارت بودند از: آزادراه‌‌‌‌ کرج-تهران و تهران-کرج، آزادراه قزوین-کرج و کرج-قزوین، آزادراه تهران-قم و قم-تهران، مسیر سبزوار-نیشابور، آزادراه تهران-ساوه، مسیر تهران-پاکدشت و محور شهریار-تهران، در 24 ساعت گذشته بیشترین تردد را داشته‌اند.

‌محدودیت‌‌های ترافیکی جاده‌های استان‌های مرزی با عراق

در محورهای اهواز-سوسنگرد-بستان-‌چزابه و اهواز – خرمشهر – شملچه ‌تردد همه تریلرها و کامیون‌ها از ساعت 7 تا 24 تا روز 24 آذرماه ‌ممنوع است.

در محورهای مهران-ایلام-حمیل-کرمانشاه، مسیر مهران-‌ایلام-‌پل سیمره-‌لرستان، محور مهران – ایلام- ایوان - اسلام آباد - کرمانشاه و محور ‌مهران - دهلران - اندیمشک - لرستان - خوزستان تردد همه تریلرها و کامیون‌ها تا ساعت 24 روز دوشنبه 24 آذرماه ‌ممنوع است.

ممنوعیت تردد به دلیل مداخلات جوی

محور فرعی شمشک ـ دیزین‌ واقع در استان‌های البرز و تهران‌ تا اطلاع بعدی‌ به دلیل بارش برف مسدود است و تردد از محور کرج-گچسر-مرزن‌آباد انجام ‌می‌شود.

محور فرعی پونل ـ خلخال‌ واقع در استان اردبیل‌ تا اطلاع بعدی ‌به دلیل بارش شدید برف و احتمال ریزش بهمن و نبود ایمنی کافی مسدود و تردد از محور اسالم – خلخال انجام می‌شود.

محور فرعی سروآباد-پاوه واقع در استان کردستان تا اطلاع بعدی‌ به دلیل بارش شدید برف مسدود و تردد از محور سنندج-کامیاران-روانسر-پاوه ‌انجام می‌شود.آزادراه مرزن آباد ـ چالوس (مسیرجنوب به شمال) ‌واقع در استان مازندران،‌ به دلیل ریزش کوه تا اطلاع بعدی مسدود و تردد از محور قدیم مرزن آباد ـ چالوس انجام می شود.

محور قدیم اصفهان- شهرکرد (گردنه رخ ـ جعفرآباد)‌ واقع در استان چهار محال و بختیاری‌ از تاریخ 10 آذرماه 93 لغایت‌ 15 فروردین 94 به دلیل احتمال ریزش کوه و سقوط بهمن‌ حدفاصل کیلومتر 17 تا 26 مسدود و تردد از مسیر تونل های رخ 1 و 2‌ انجام می شود.

محور فرعی همدان ـ گنجنامه ـ تویسرکان ‌واقع در استان همدان، تا پایان فروردین 94 به دلیل صعب العبور بودن و نبود ایمنی کافی مسدود و تردد از محورهای همدان- جوکار – تویسرکان و همدان- اسدآباد – تویسرکان انجام می‌شود.

ممنوعیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده‌ای

محور هراز تونل جدید گردنه امام زاده هاشم‌، واقع در استان‌های تهران و مازندران‌ از 17 مهر لغایت 17 دی‌ به دلیل ادامه اجرای عملیات آب بندی‌، نصب جت فن و ایمن‌سازی تونل‌، مسدود و تردد به صورت رفت و برگشت خارج از تونل (از گردنه امام زاده هاشم‌) انجام می‌شود.

محور کمربندی جنوبی الیگودرز واقع در استان لرستان‌ تا 25 اسفند‌ 24 ساعته به دلیل اجرای عملیات راه‌سازی و احداث تقاطع غیر هم‌سطح مسدود و کمربندی شمالی به عنوان مسیر جایگزین معرفی می‌شو‌د.

 

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠٩-١٣٩٣, ٠٩:۵١

   

پر مبحث ترین ها