سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مخالفت موساد با تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران

بروز شده : ٢-١١-١٣٩٣, ٢١:٣۵    نسخه چاپی    
جان کری وزیر خارجه آمریکا چهارشنبه (روز گذشته) به نقل از یک مقام اطلاعاتی اسرائیل که نامی از وی بیان کرد، گفت، افزودن تحریم‌ها در حال حاضر مانند پرتاب کردن نارنجک در این پروسه است.

موساد به دولت و کنگره آمریکا هشدار داد اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران می‌تواند مذاکرات هسته‌ای را مختل سازد.

آژانس اطلاعاتی رژیم صهیونیستی (موساد) به دولت آمریکا و سناتورها‌ی آمریکایی درباره اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران که می‌تواند باعث شکست مذاکرات هسته‌ای شود، هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری «بلومبرگ»، موساد به قانون‌گذاران آمریکایی هشدار داده، تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران در کنگره، مذاکرات بر سر برنامه هسته‌ای ایران را مختل می‌سازد. این هشدار بر خلاف موضع «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره مذاکرات هسته‌ای است.

بر اساس این گزارش، تعدادی از سناتورهای آمریکایی در حال اعمال فشار برای تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران در صورت به طول انجامیدن مذاکرات میان ایران و 1+5 هستند. اما باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا سه‌شنبه هفته جاری هشدار داد هر لایحه‌ای که مذاکرات را تحت تاثیر قرار دهد، وتو می‌کند چراکه چنین لوایحی باعث شکست دیپلماسی می‌شوند.

به گزارش بلومبرگ، عوامل موساد نگرانی‌های خود را درمورد لایحه «مارک کرک»‌ سناتور جمهوریخواه و «رابرت منندز» سناتور دموکرات که خواستار اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران در صورت شکست مذاکرات می‌شود، به مقامات دولت اوباما و همین طور سناتورهای آمریکایی ابراز کرده‌اند. اما در این میان، نتانیاهو حامی لایحه کرک و منندز است.

بر اساس این گزارش، جان کری وزیر خارجه آمریکا چهارشنبه (روز گذشته) به نقل از یک مقام اطلاعاتی اسرائیل که نامی از وی بیان کرد، گفت، افزودن تحریم‌ها در حال حاضر مانند پرتاب کردن نارنجک در این پروسه است.

هشدار اولیه موساد هفته گذشته در سفر هیئتی از کنگره به اراضی اشغالی اعلام شد.

«جان باروسو» سناتور جمهوریخواه که در این هیئت حضور داشت، به خبرگزاری بلومبرگ گفت، مقامات مختلف اسرائیلی پیام‌های متفاوتی ارسال کردند. وی افزود: «با تعدادی از مقامات کابینه اسرائیل از بخش‌های مختلف دیدار کردیم. دیدگاه یکسانی وجود ندارد».

بر اساس این گزارش، دو مقام آمریکایی نیز گفتند، عوامل موساد به دولت اوباما گفته‌اند لایحه‌ای که به تحریم‌های بیشتر علیه ایران منجر شود، به شکست مذاکرات می‌انجامد.


منبع: فارس

telegram 19dey.com
هامان    3 بهمن 1393 00:17
درحالیکه داعش داره وجه اسلام رو خراب میکنه آمریکا و اسرائیل با این حرفاشون دارن وجه خودشون رو خوب نشون میدن که وقتی بعد از اون تو هر برنامه ای مخالفتی از سوی ایران انجام بشه برگ برنده دستشون باشه .
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ٢-١١-١٣٩٣, ٢١:٣۵

   

پر مبحث ترین ها