سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رحمانی فضلی: به دنبال رونق و نشاط درعرصه سیاسی هستیم

بروز شده : ٣-١١-١٣٩٣, ٠٠:٢٩    نسخه چاپی    
هر کس بخواهد قدرت سیاسی را در دست بگیرد طبق قانون اساسی از این حق برخوردار است؛ ما دنبال این هستیم که رونق و نشاط را در عرصه سیاسی افزایش دهیم.

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور گفت: هر کس بخواهد قدرت سیاسی را در دست بگیرد طبق قانون اساسی از این حق برخوردار است؛ ما دنبال این هستیم که رونق و نشاط را در عرصه سیاسی افزایش دهیم.
 
به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا به استان سمنان، «عبدالرضا رحمانی فضلی» روز پنجشنبه در نشست شورای اداری شهرستان گرمسار افزود: حفظ امنیت این سرزمین مقوله سختی است که بحمدالله با درایت رییس جمهوری و رهبری و مردم در شرایط امنیتی مطلوبی قرار داریم.

وی با تاکید بر اینکه به طور کامل مسلط به مسائل امنیتی هستیم اظهار داشت: به عنوان رییس شورای امنیت کشور به همراه دیگر مسئولان و فرمانداران و استانداران، مسئول تامین امنیت کشور هستیم و در این زمینه تلاش می کنیم.

رحمانی فضلی با بیان اینکه هدف مشترک همه توطئه های امنیتی ایران است، گفت:باید بدانیم هر اتفاق امنیتی، از قبیل فرقه های انحرافی همچون القاعده، داعش، طالبان، صهیونیسم و اشرار و قاچاق در اطراف ما رخ می دهد باید بدانیم هدف ایران است. یعنی در جایی قرار گرفته ایم که اطراف ما جوشش و غلیانی است که نگاه ها به سمت ایران است.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه به دنبال امنیت با ثبات و پایدارهستیم، گفت: هر چه رضایتمندی و امید مردم را افزایش دهیم از نظر امنیت با ثبات تر خواهیم بود.

وی مهمترین خواسته مردم را ثبات انقلاب اسلامی و دین خدا برشمرد و افزود: باید تلاشمان این باشد که در تقویت اقتدار ملی کوشا باشیم و با ارتقای توانمندی اقتصادی مردم، مطالبات آنان همچون شغل و ثبات قیمت ها را برآورده کنیم.

رحمانی فضلی ثبات اقتصادی در کشور را نیز مهم برشمرد و گفت:اداره کردن اقتصاد کشور کار بسیار سختی است چرا که باید ضمن حفظ ثبات، مردم را وارد عرصه اقتصادی کنیم و از آنان دعوت کنیم تا در این عرصه با ما مشارکت کنند.

وزیر کشور خاطرنشان کرد:امسال تورم با سال قبل قابل مقایسه نیست و در حوزه های تولیدی تلاش مضاعفی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی صورت پذیرفته است.

رحمانی فضلی با اشاره به اهمیت ثبات سیاسی در کشور گفت: در زمینه سیاسی نیز باید فعالیت های داخلی را در فضایی باثبات، آرام بخش و امید بخش دنبال کنیم .

وی گفت: ما حکومت دینی مبتنی بر آرای مردم داریم و در ابعاد و مشخصات این حکومت رقابت سیاسی و اظهارنظر و بیان اندیشه های سیاسی وجود دارد.

رحمانی فضلی با بیان اینکه باید با صبوری و پختگی کار را دنبال کنیم تا همه مردم با ما همکاری کنند، تاکید کرد: هر کس بخواهد قدرت سیاسی را در دست بگیرد طبق قانون اساسی از این حق برخوردار است؛ ما دنبال این هستیم که رونق و نشاط را در عرصه سیاسی افزایش دهیم.

وی تصریح کرد: تلاش و فعالیت در عرصه سیاسی قابل مقایسه با دیگر حوزه ها نیست و این فعالیت ها با توجه به عملکرد احزاب، تشکل ها ،ان جی او ها ، مطبوعات و نشریاتی که همچنان در حال فعالیت هستند و با نزدیک شدن به ایام انتخابات بیشتر هم خواهد شد،قابل مشاهده است.

رحمانی فضلی با بیان اینکه من به عنوان وزیر کشور وارد عرصه سیاسی نخواهم شد، اما کار را پیش خواهم برد، تاکید کرد: درعرصه سیاسی انتخابات باشکوه، قانونی و سالم و مبتنی بر رقابت قانونی همه احزاب تجلی خواهد یافت و ما به عنوان متولی قول خواهیم داد که این اتفاق حاصل شود.

رحمانی فضلی همچنین با اشاره به دیگر حوزه های کاری اظهار داشت: در دیگر حوزه ها نیز توفیقاتی حاصل شده است که امید واریم بتوانیم به مردم در همه عرصه ها کمک کنیم.

وی گفت: وظیفه ما خدمتگذاری به شماست و اگر شما بخواهید در فضای قانونی موجود کارهای تولیدی فرهگی وسیاسی انجام دهید، در کنار شما خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا رحمانی فضلی شامگاه امشب و پس از سفر یک روزه به استان سمنان به تهران بازگشت.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-١١-١٣٩٣, ٠٠:٢٩

   

پر مبحث ترین ها