سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

افشاگری مخالفان درباره دختر پوتین / تصویر

ناوالتی در صفحۀ فیسبوک خود نوشت: "RBC دیروز دخترِ پوتین را در شورای علمی دانشگاه ملی مسکو پیدا کرد!"
یکی از مخالفان پوتین با انتشار اسم مستعاری که مدعی‌ است یکی از دختران پوتین برای پنهان ماندن از آن استفاده می‌‌کند، تابوشکنی کرده است.
 
به گزارش فرارو به نقل از تلگراف، پوتین زندگی شخصی خود و خانواده‌اش را به چیزی در حد یک راز ملی تبدیل کرده است، و سعی می‌کند دخترانش اکاترینا، 28 ساله، و ماریا، 29 ساله، را تا حد امکان از انظار عمومی دور نگاه دارد.
 
اما آلکسی ناوالتی، بلاگر مخالف پوتین، روز پنجشنبه گزارشی را در صفحۀ فیسبوکش انتشار داد که در آن از کاترینا ولادیمیرونوا تیخونوا به عنوان رییس سازمانی که با دانشگاه ملی مسکو همکاری دارد، نام برده شده بود.
 
گزارش جداگانه‌ای که روز چهارشنبه توسط RBC، یک هلدینگ رسانه‌ای مستقل منتشر شد، نشان می‌داد که تیخونوا در میان کسانی است که پیشبرد پروژۀ 1.7 میلیارد دلاری ساخت تاسیسات دانشگاهی تازه را بر عهده دارند. البته در این گزارش، اشاره‌ای به ارتباط او با پوتین نشده بود.
 
ناوالتی در صفحۀ فیسبوک خود نوشت: "RBC دیروز دخترِ پوتین را در شورای علمی دانشگاه ملی مسکو پیدا کرد!"
 
یک منبع نزدیک به دانشگاه ملی مسکو تایید کرده است که تیخونوا دختر پوتین است و به شرط ناشناس ماندن به رویتز گفت: "بله، خودش است."

دختر پوتین کیست؟ 

کرملین معمولاً سوالات مربوط به زندگی خصوصی پوتین را بی‌پاسخ می‌گذارد و از حق داشتن حریم خصوصی برای او دفاع می‌کند. دیمیتری پتروف، سخنگوی کرملین، در مواجهه با سوالی در مورد هویت این زن پاسخ داد: "من نمی‌دانم او کیست."
 
زمانی که از او پرسیده شد که آیا دختران پوتین برای دانشگاه ملی مسکو کار می‌کنند یا خیر پاسخ داد: "نمی‌دانم. وظیفۀ من این نیست. من با رییس جمهور سروکار دارد، نه بچه‌هایش."
 
RBC که صاحب یک شبکۀ تلویزیونی، یک روزنامه و یک پورتال اینترنتی است، روز چهارشبه گزارشی دربارۀ یک پروژۀ توسعه منتشر کرد، که طبق آن دانشگاه ملی مسکو، از معتبرترین دانشگاه‌های روسیه، گسترش خواهد یافت.
 
در این گزارش با عنوان "چه کسی پشت پردۀ گسترش دانشگاه ملی مسکو قرار دارد" آمده بود که تیخونوا مدیر موسسۀ "اینوپراکتیکا" است که سازمان مسئول آماده‌سازی این پروژۀ 1.7 میلیارد دلاری است.
 
RBC به ارتباط میان پوتین و تیخونوا اشاره نکرده است، هر چند که گفته است چندین تاجر نزدیک به پوتین در این پروژه حضور دارند، و تیخونوا پیشنهاد مصاحبۀ این وبسایت را رد کرده است. موسسۀ اینوپراکتیکا حاضر به ارایۀ توضیح به رویترز نشده است.
 
سرگی آلکساشنکو، یک مسئول سابق در بانک مرکزی که در حال حاضر از چهره‌های مخالف دولت است، این سوال را مطرح کرده که اگر تیخونوا واقعاً دختر پوتین باشد، آیا قرار گرفتن او در چنین سمتی درست است؟
 
او نوشته است: "اگر این مسئله حقیقت داشته باشد، به این معنی است که ولادیمیر پوتین یکی از آن "خطوط قرمز" را که زمانی برای خود کشیده بود رد کرده است."
 
پوتین چنان خانواده‌اش را محرمانه نگاه داشته که اکثر روسها نمی‌دانند دختران او چه شکلی هستند. ضمن اینکه کسی نمی‌داند همسر سابق پوتین، لیومیلا، از زمان جداییشان در سال گذشته کجا زندگی می‌کند.

دختر پوتین کیست؟
پوتین و همسر سابقش
 
با این وجود، پوتین در نوامبر سال گذشته گفت که هر دخترش در روسیه زندگی می‌کند و او آنها را یک یا دو بار در ماه می‌بیند.
 
رسانه‌ها گزارش کرده‌اند که ماریا تا زمان سقوط هواپیمای خطوط هوایی مالزی در شرق اوکراین که منجر به کشته شدن 298 نفر شد، در هلند زندگی می‌کرده است. او پس از آنکه شهردار محل زندگیش، خواستار اخراج او از هلند شد، از این کشور گریخت. هر چند که شهردار چندی بعد درخواستش را پس گرفت.
 
سخنگوی پوتین، پنج سال پیش شایعاتی که در مورد برنامۀ اکاترینا برای ازدواج با پسر یک ژنرال کرۀ جنوبی‌ وجود داشت را رد کرد.
 
پوتین و لیودمیلا، در یک مصاحبۀ تلویزیونی در خرداد 2013 جدایی خود را علنی کردند و رسماً در ماه آوریل سال گذشته پس از سی سال زندگی مشترک از هم جدا گرفتند.
 
پوتین در سال 2008 گزارش روزنامه‌ای مبنی بر اینکه او قصد ازدواج با آلینا کابایوا، ژیمناست متولد 1983، دارد را رد کرد.
 
او در آن زمان به خبرنگاران گفت که "دماغ‌های درازشان" را از مسائل خصوصی‌اش بیرون بکشند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-١١-١٣٩٣, ٢٢:٢٠

   

پر مبحث ترین ها