سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نا گفته های همسر خلبان اردنی در مصاحبه با روزنامه انگلیسی/ تصویر

ردم اردن در این تجمعات با آتش زدن تصاویر " ابوبکر البغدادی" خلیفه خواد خوانده داعش، انزجار خود را از اقدام وحشیانه این گروه در زنده زنده سوزاندن خلبان جوان اردنی اعلام کردند و با خانواده الکساسبه اعلام همبستگی کردند.

اقدام وحشیانه گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) در سوزاندان خلبان اردنی اسیر و انتشار ویدئوی سوزاندان این خلبان 26 ساله از سوی داعش، جوی به شدت احساسی علیه گروه داعش در اردن به وجود آورده است.

به گزارش عصر ایران به نقل از روزنامه ایندپندنت بریتانیا همسر معاذ الکساسبه خلبان اردنی که در 24 دسامبر گذشته ( 6 هفته پیش) در اثر سقوط هواپیمایش در منطقه رقه سوریه به اسارت گروه داعش در آمده بود، اعلام کرد خبر سوزانده شدن همسرش را از طریف شبکه فیسبوک دیده است.

"انور الطراونه" همسر خلبان اردنی در  گفت و گوی اختصاصی با روزنامه ایندپندت بریتانیا گفت:" وقتی با گوشی تلفن همراه خود وارد شبکه فیسبوک شدم به یکبار پیغام " معاذ، روانت شاد " را دیدم و متوجه شدم داعش همسرم را به قتل رسانده است."

همسر معاذ به ایندپندنت گفت که او هنوز (تا روز پنج شنبه) جرات نکرده است فیلم سوزانده شدن همسرش را ببیند. او همچنین گفت وقتی متوجه مرگ همسرش شده است از حال رفته و به بیمارستان منتقل شده است.

الطراونه همچنین از آخرین گفت و گوی خود با همسرش در روز ماموریت او نیز خبر داد و گفت همسرش نمی خواسته به ماموریت اعزام شود و در گفت و گو با او گفته است که امیدوار است شرایط جوی به گونه ای باشد که او را به عملیات اعزام نکنند.

همسر معاذ الکساسبه گفت: او پیش از ماموریت احساس می کرد که اتفاقی بد خواهد افتاد. این سخن او برای من عجیب بود چون پیشتر چنین چیزی از او نشنیده بودم."

پس از انتشار تصویر قتل هولناک معاذ الکساسبه از سوی داعش او تبدیل به یک نماد ملی برای اردن شده است و خانواده سلطنتی اردن شامل عبدالله دوم پادشاه و ملکه رانیا همسرش با خانواده او دیدار کرده و آنها را دلداری داده اند و حکومت اردن اعلام کرده است گروه داعش تاوان سنگینی را بابت این جنایت هولناک  خواهد پرداخت.

اردنی ها علیه خلیفه خود خوانده داعش (+عکس)

اردنی ها علیه خلیفه خود خوانده داعش (+عکس)


از سوی دیگر همزمان با اعلام سوزانده شدن خلبان اردنی از سوی داعش، تجمعات عظیمی در شهرهای مختلف اردن علیه داعش و در حمایت از حضور دولت اردن در ائتلاف ضد داعش برگزار شده است.

مردم اردن در این تجمعات با آتش زدن تصاویر " ابوبکر البغدادی" خلیفه خواد خوانده داعش، انزجار خود را از اقدام وحشیانه این گروه در زنده زنده سوزاندن خلبان جوان اردنی اعلام کردند و با خانواده الکساسبه اعلام همبستگی کردند.

معاذ الکساسبه در ماه جولای سال گذشته میلادی (6 ماه پیش از سقوط هواپیما) ازدواج کرده بود و ماه عسل خود را به همراه همسرش در شهر استانبول ترکیه سپری کرده بود.

telegram 19dey.com
افشین    18 بهمن 1393 21:44
داعشی ها با این کاراشون بز دل بودنشونو ثابت میکنن ننگ بر هرچی تروریست مذهبیه
  • +1

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ١٧-١١-١٣٩٣, ٢١:٢۶

   

پر مبحث ترین ها