سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بدبخت‌ترین کشور جهان معرفی شد

بروز شده : ۵-٠١-١٣٩۴, ٢٢:٢٨    نسخه چاپی    
واشنگتن پست در مقاله خود به خطر گرسنه نگه‌داشتن و اعلام وضع اضطراری و شکلهای مختلف سخت گرفتن بر آزادی‌ها پرداخته است.


همزمان با انتشار نتایج نظرسنجی مؤسسه گالوپ مبنی بر اینکه مصر بدبخت‌ترین کشور جهان است، روزنامه واشنگتن پست نیز در مقاله‌ای درباره فضای نامناسب سرمایه گذاری در مصر هشدار داده است.

به گزارش فردا، واکنش‌ها در مصر به کنفرانس اقتصادی شرم الشیخ که یک هفته پیش برگزار شد ادامه دارد. جدیدترین واکنش‌ها نیز در روزنامه واشنگتن پست بود.

رئیس دفتر خاورمیانه و شمال آفریقا در مؤسسه آمریکایی فریدم هاوس این مقاله را در واشنگتن پست منتشر کرده است. او در مقاله خود هشدار داده است عبدالفتاح سیسی رئیس جمهور مصر ملت این کشور را به افراط گرایی سوق می‌دهد و وضع کنونی مصر فضای مناسبی را برای سرمایه گذاری و توسعه اقتصادی فراهم نمی‌کند.

کشورهای عرب خلیج فارس قول داده‌اند ده‌ها میلیارد دلار برای حمایت از اقتصاد مصر بدهند.

همچنین از تفاهماتی برای سرمایه گذاری به‌ارزش دهها میلیارد دلار خبر داده شده است.

از طرف دیگر احمد عکاشه مشاور پزشکی سیسی در سخنانی شوک‌آور گفت از سیسی خواسته است ملت مصر را برای آنکه این کشور رشد کند گرسنه نگاه دارد.

عکاشه در نشست مشاوران از سیسی خواسته است در مصر وضع اضطراری اعلام کند.

عکاشه در توجیه درخواستش گفته است ملت مصر مدت زمان طولانی است که در رفاه زندگی می‌کردند.

واشنگتن پست در مقاله خود به خطر گرسنه نگه داشتن و اعلام وضع اضطراری و شکلهای مختلف سخت گرفتن بر آزادی‌ها پرداخته است.

نویسنده این مقاله به بازداشت بیش از چهل‌هزار مصری در ارتباط با مسائل سیاسی و کاهش فزاینده آزادی بیان در مصر و ممنوعیت تجمع و تعقیب سازمان‌های جامعه مدنی و حبس فعالان و مدافعان حقوق بشر استناد کرده است.

این مقاله افزوده است فشار به قاهره برای بهبود وضع حقوق بشر و تدوین سازوکارهای قانونی و سیاسی برای حفظ حقوق همگان به ایجاد فضایی بهتر برای سرمایه گذاری در مصر کمک می‌کند.

بین وعده‌های بهبود اوضاع در آینده و هشدار درباره سیاست‌های رسمی قاهره، مصری‌ها منتظرند تا ببینند اوضاع در آینده نزدیک و دور چه خواهد شد به‌خصوص آنکه نظرسنجی مؤسسه گالوپ مصر را در فهرست بدبخت‌ترین کشورهای جهان قرار داده است.telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠١-١٣٩۴, ٢٢:٢٨

   

پر مبحث ترین ها