سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سقوط یک شهر سوریه با عقب نشینی ارتش

بروز شده : ٧-٠٢-١٣٩۴, ٠٠:٢۶    نسخه چاپی    
شبکه تلویزیونی رسمی سوریه روز یکشنبه اعلام کرد که گروه های تروریستی از جمله جبهه النصره وابسته به القاعده پس از اشغال شهرک جسر الشغور در شمال غربی این کشور، ده ها غیرنظامی را در آن به قتل رسانده است.به گزارش خبرگزاری رویترز از بیروت، این شهر که در استان ادلب و نزدیک مرز ترکیه قرار دارد، روز شنبه به اشغال تروریست ها درآمد.

به گفته این شبکه تلویزیونی به نقل از یک منبع نظامی، گروه های تروریستی با ارتکاب جنایت های وحشتناک علیه غیرنظامیان پس از ورود به جسر الشغور، دستکم 30 تن را کشتند.

گروه دیده بان حقوق بشر سوریه نیز بازداشت حامیان دولت سوریه را به دست تروریست ها تایید کرد.

همچنین این گروه ناظر بر اوضاع سوریه اعلام کرد که در حملات هوایی شبانه نیروهای دولتی به جسر الشغور و حومه آن دستکم 27 تن کشته شدند که بیشتر از تروریست ها بودند.

بر اساس این گزارش، درگیری های شدیدی در جنوب این شهرک 50 هزار نفری ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه در حملات هوایی شنبه شب ارتش به مواضع تروریست ها در اطراف جسر الشغور، تلفات و خسارت های زیادی به آنان وارد شد.

گروه های تروریستی در ماه مارس ادلب مرکز استانی به همین نام را اشغال کردند و مرتکب جنایت هایی علیه شهروندان غیرنظامی در آن شدند.

به گفته این گروه ناظر بر اوضاع سوریه، جنگنده های ارتش این کشور روز یکشنبه دستکم 20 بار به مواضع تروریست های در شهرک جسر الشغور و حومه آن در شمال غربی این کشور حمله کرده اند.

رسانه های رسمی سوریه اعلام کرده اند که نیروهای دولتی پس از درگیری شدید با تروریست ها به منظور پرهیز از وارد شدن تلفات به شهروندان غیرنظامی، مواضع خود را به خارج از این شهر انتقال داده اند.

رامی عبدالرحمان مدیر این گروه حقوق بشری گفت: اکنون جبهه اصلی نبرد به حدود 5 کیلومتری جنوب شهرک جسرالشغور منتقل شده و تروریست ها در دشت هموار جنوب این شهرک به مواضع نیروهای دولتی حمله می کنند.

بحران سوریه که با تهاجم گروه های تروریستی مورد حمایت غرب و کشورهای عربی هم پیمان آن برای سرنگونی دولت این کشور آغاز شد، وارد پنجمین سال خود شده است.


منبع: ایرنا

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠٢-١٣٩۴, ٠٠:٢۶

   

پر مبحث ترین ها