سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ایران خواستار امدادرسانی فوری سازمانهای بین المللی به مجروحان یمن شد

سخنگوی وزارت امور خارجه با هشدار نسبت به وخیم تر شدن وضعیت انسانی در یمن، خواستار تلاش و اقدامات موثر سازمان های بین المللی امداد رسانی برای کمک فوری به مجروحان و آسیب دیدگان این کشور شد.

 

به گزارش اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، افخم روز دوشنبه با ابراز نگرانی از تشدید وضعیت فاجعه بار درمانی و غذایی مردم یمن، تأکید کرد: محاصره یمن یک سناریوی غیر انسانی است و تداوم مانع تراشی عربستان سعودی در برابر ورود کمکهای بشردوستانه موجب کمبود شدید اقلام اولیه مورد نیاز دارویی و درمانی ، آب آشامیدنی ، نان و مواد غذایی شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان خاطر نشان ساخت: جمهوری اسلامی ایران گزارشی از فعالیت و اقدامات متعدد خود برای امداد رسانی به مردم یمن و تحرکات و اقدامات عربستان در جلوگیری از ورود کمکها به مراجع مختلف بین المللی را در دست تهیه دارد و همزمان ارسال کمک های انسان دوستانه به یمن را با همکاری صلیب سرخ جهانی نیز دنبال می کند.

افخم ضمن محکوم کردن اقدام ائتلاف عربی در استفاده از سلاح های ممنوعه که برخی نهادهای بین المللی نیز صحت کاربرد آن را مورد تایید قرار داده اند ، افزود: متاسفانه یمن دستاویز طرح ها و بازیهای چند لایه و خطرناک کشور همسایه خود و حامیان بین المللی آن شده و در غیاب و سکوت نهادهای بشردوستانه و رسانه های بیطرف ، بخش زیادی از ابعاد تجاوز نظامی و فاجعه انسانی در یمن هنوز به افکار عمومی جهان منعکس نشده است.

کشور یمن از ششم فروردین ماه امسال آماج حملات هوایی عربستان سعودی و متحدان منطقه ای و غربی اش قرار گرفته که تاکنون هزاران کشته و مجروح بر جای گذاشته است.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-٠٢-١٣٩۴, ٢٢:٣٣

   

پر مبحث ترین ها