سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

روز سیاه داعشی‌ها در عراق

حدود ۲۵۰ تروریست داعشی در ۲۴ ساعت گذشته در عملیات نیروهای امنیتی و بسیج مردمی عراق در چند منطقه کشته شدند، شدت این عملیات به حدی بود که شماری از عناصر این گروه با دهها خودرو از صحنه درگیری در مناطق غربی عراق به سمت موصل گریختند.

 

به گزارش العالم، گزارش های میدانی نشان می دهد که در ۲۴ ساعت گذشته در عملیات نیروهای عراقی با پشتیبانی بسیج مردمی و عشایر و حملات هوایی ارتش به مخفیگاههای تروریست های داعش ۲۴۸ تروریست در مناطق دجله، القائم، کوههای حمرین، بیجی، الرمادی، شمال فلوجه و غرب کرکوک کشته شدند.

روزنامه "الصباح" عراق نوشت: نیروهای عراقی موفق شدند ۹۷ بمب را خنثی و ۳۰ خودروی حامل تسلیحات و کارگاههای بمب گذاری و انبارهای مهمات و سلاح را منهدم کنند.

فرار تروریست های داعش به موصل

"خالد الخزرجی" نایب رییس کمیته امنیتی شورای استانداری صلاح الدین، دیروز تاکید کرد که حدود ۶۰ خودروی حامل تروریست های داعش به علت متحمل شدن تلفات سنگین، از منطقه الجزیره در غرب الدجیل و الاسحاقی به سمت شهر موصل فرار کردند.

ساکنان فلوجه درانتظار ساعت صفر برای نبرد با داعش

در عین حال شیخ عبدالرحمن النمراوی، رییس شورای پشتیبانی فلوجه، اعلام کرد که ساکنان فلوجه به جنگ با داعشی ها علاقمندند و این شورا ۳۵۰ نیرو در شهر دارد که منتظر اعلام ساعت صفر برای شرکت در عملیات آزادسازی فلوجه هستند.

النمراوی هشدار داد که شماری از اهالی فلوجه به منشا و حامی داعش تبدیل شده اند و بهترین دلیل آن حمایت برخی از آن ها از اعدام سرباز شهید مصطفی العذاری است.
بسیج مردمی مامور حفاظت از مناطق آزاد شده

از سوی دیگر صدها نفر از داوطلبان عشایر الانبار در راه پیوستن به پایگاه هوایی الحبانیه برای شرکت در عملیات آزادسازی این استان هستند.

رافع الفهداوی، رییس قبیله البوفهد، گفت: استقبال گسترده داوطلبان برای پیوستن به پایگاه الحبانیه نشان می دهد که همه عشایر این استان مواضع مشترکی در خصوص بسیج شدن برای جنگ با داعش دارند.

وی افزود: داوطلبان خواستار حضور در خط مقدم در کنار نیروهای ارتش و بسیج مردمی برای نبرد با داعش هستند.

سرتیپ "حمید الشندوخ" فرمانده مرکز پلیس الفرسان استان الانبار، تاکید کرد که فرماندهی نظامی، ماموریت حفاظت از مناطق آزاد شده از دست تروریست های داعش به ویژه در مناطق العنکور و الطاش را به فرزندان این استان که به بسیج مردمی ملحق شده اند، سپرده است.

وی گفت: شمار زیادی از ساکنان این استان برای شرکت در جنگ با داعش به نیروهای بسیج مردمی پیوسته اند.

الشندوخ افزود: شهر الرمادی خالی از ساکنان است و فقط گروه های تروریستی در این شهر حضور دارند که این مساله به آزادسازی سریع آن کمک خواهد کرد. هم اکنون واحد مهندسی کار خنثی سازی بمب ها و خانه های بمب گذاری شده را در جنوب غربی این شهر انجام می دهد تا نیروهای امنیتی بتوانند به سمت مرکز شهر پیشروی کنند.

همچنین در بیانیه وزارت دفاع عراق آمده است: تروریست های داعش بعد از حمله دلیرانه نیروهای ویژه و بسیج مردمی، به صورت جمعی از مرکز شهرستان بیجی گریختند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠٣-١٣٩۴, ٢١:۵٠

   

پر مبحث ترین ها