سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

انفجار در تجمع انتخاباتی ترکیه

براثر انفجار در تجمع انتخاباتیِ مخالفان حزب حاکمِ ترکیه در شهر دیاربکر، صدها نفرکشته و زخمی شدند.

 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، انتخابات پارلمانی ترکیه درحالی فردا برگزار می شود که مخالفان، اتهامات زیادی را به دولت، ازجمله تلاش برای ارسال سلاح و تروریست به سوریه نسبت می دهند.

یک روز مانده به انتخابات سرنوشت‌ساز پارلمان ترکیه، انفجاری مشکوک، دستکم چهارتن را در دیاربکر در جنوب شرق این کشور به کام مرگ کشاند. این انفجار که گفته می شود در یکی از پستهای برقِ منطقه رخ داده، زمانی بوقوع پیوست که هزاران نفر در یکی از میادین دیاربکر برای شرکت در یک میتینگ انتخاباتی ، تجمع کرده بودند. بیش از صد و هفتاد تن در این انفجار زخمی شدندکه حال بیست تن از آنها وخیم اعلام شده است.

بلافاصله پس از انفجار، اردوغان رئیس جمهور ترکیه، در بیانیه ای با ابراز تاسف ، از آغاز تحقیقات برای یافتن عاملان این اقدام خبر داد.

گفته می شود تجمع کنندگان، از مخالفان سرسخت اردوغان و حزب حاکم ترکیه هستند. همین باعث شده تا انگشت اتهامِ مخالفان به سمت اردوغان نشانه برود. این روزها اتهامات زیادی به دولت اردوغان نسبت داده می شود. انتشار تصاویر کامیونهای حامل سلاح برای تروریستها در ترکیه و ادعای روزنامة جمهوریت مبنی بر تلاشِ دولت برای انتقال تروریستهای افراطی به خاک سوریه، کار را در روزهای سرنوشت سازِ انتخاباتِ پارلمان، برای حزب حاکمِ اردوغان سخت تر کرده است.

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠٣-١٣٩۴, ١٠:١٩

   

پر مبحث ترین ها