سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وزیر خزانه داری آمریکا به دلیل حمایت از توافق با ایران هو شد

جاکوب لو وزیر خزانه داری آمریکا، روز یکشنبه در سخنرانی خود در یک انجمن حامی اسرائیل در نیویورک در شرایطی که مورد اعتراض حاضران قرار گرفته بود، امضای توافق نامه با ایران را خواستار شد.


جاکوب لو وزیر خزانه داری آمریکا، روز یکشنبه در سخنرانی خود در یک انجمن حامی اسرائیل در نیویورک در شرایطی که مورد اعتراض حاضران قرار گرفته بود، امضای توافق نامه با ایران را خواستار شد.

به گزارش «انتخاب»، وزیر خزانه داری آمریکا که در برابر حدود یک هزار و پانصد شرکت کننده در کنفرانس سالانه جروزالم پست در یکی از هتل های بزرگ نیویورک سخنرانی می کرد، تاکید کرد: ما تنها چند هفته دیگر تا پایان مهلت تعیین شده برای امضای توافق نامه نهایی با ایران که ماهیت مسالمت آمیز فعالیت های هسته ای این کشور را تضمین می کند، وقت داریم.

وزیر خزانه داری آمریکا افزود: حل و فصل دیپلماتیک ( مسئله هسته ای ایران) بهترین گزینه است.

سخنرانی جاکوب لیو در این کنفرانس چندین بار به علت فریادهای اعتراض آمیز و هوکردن های حاضران قطع شد.

این مقام آمریکایی با اشاره به مذاکراتی که میان گروه پنج به علاوه یک با ایران درباره برنامه هسته ای این کشور جریان دارد و همچنین با اشاره به مسئله لغو تحریمهای اعمال شده بر ضد این کشور، ابراز اطمینان کرد که تهران عناصر کلیدی برنامه هسته ای خود را متوقف کرده یا کاهش داده است.

وزیر خزانه داری آمریکا که زیر سوتهای پی در پی حاضران در کنفرانس به سخنرانی خود ادامه می داد و برگزار کننده کنفرانس از حاضران می خواست به سخنران گوش دهند، تاکید کرد : برخی اعلام کرده اند که ایران می خواهد کلک بزند، آنها می گویند تحریمهایی که ما بر ضد ایران اعمال کرده ایم در مدت اجرای توافق نامه موقت از بین خواهند رفت و این وضعیت به ایران اجازه خواهد داد به زودی به بمب اتمی دست پیدا کند. اما چنین چیزی نیست.

وزیر خزانه داری آمریکا خطاب با حاضران در کنفرانس گفت: من فقط از شما می خواهم همان طور که ما به شما گوش می دهیم شما نیز به حرفهای ما گوش دهید.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠٣-١٣٩۴, ١٠:۵٠

   

پر مبحث ترین ها