سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

محسن رضایی: کسانی که انقلاب را تحریف می کنند می خواهند راه امام و شهدا را با تبلیغات کور کنند

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه ما همانند غواصان شهید در مقابل زیاده خواهان می ایستیم گفت: غواصان شهید، صدای شهدا را به گوش جوانان رساندند.

 

 دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهارداشت: این شهدا با دستان بسته به شهادت رسیدند اما تسلیم دشمن نشدند.

محسن رضایی افزود: ما می خواهیم با ایستادگی بر آرمان های شهدا سیلی به گوش زیاده خواهان عالم بزنیم.

وی با تاکید بر اینکه شهدا زنده هستند گفت: با انتشار خبرهای مربوط به شهدای غواص یکبار دیگر بوی شهدات ایران اسلامی را در بر گرفت و بار دیگر صدای شهدا به گوش جوانان رسید.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: جوانانی که حتی دفاع مقدس را ندیده بودند چه حضور، چه در فضای مجاری و چه در کوچه ها ثابت کردند که پیروان راستین شهدا هستند.

رضایی افزود: در شرایط و فضای بین المللی امروز و در حالیکه دولتمردان ما در حال مذاکره هستند نیاز به جوشش و خروش ملت ایران احساس می شد و باید از سوی ملت ایران به دشمنان پیام داده می شد و این اقدام بسیار معنادار است.

وی با بیان اینکه داعش و گروه های تکفیری خودشان را به 35 کیلومتری بغداد رساندند خاطرنشان کرد: در ماه های حرام روزی نیست که در یمن مظلوم مردم بی گناه بمباران نشوند.

رضایی تاکید کرد : در این شرایط لازم بود یک بار دیگر از سوی شهدا یک قیام و فریاد الله اکبری در ملت ایران بلند شود تا دشمنان فکر نکنند می توانند به حیات ننگینشان ادامه دهند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخشی دیگر از سخنانش در تشریح چگونگی شهادت غواصان در عملیات کربلای 4 در طول دوران دفاع مقدس تصریح کرد: غواصان اساسی ترین ماموریت خط شکنی را برعهده داشتند، آنها یک ساعت قبل از اینکه ماموریت شروع شود در تاریکی شب به سمت سنگرها حرکت کردند.

وی اظهار کرد: غواصان وقتی به کار گرفته شدند که به این نتیجه رسیدیم که باید جنگ را به رودخانه بکشانیم، بنابراین ناچار شدیم به نیروی جدید به نام غواصان مجهز شویم.

رضایی افزود: در عملیات های والفجر هشت، کربلای هشت، عملیات خیبر و بدر غواصان مهمترین سنگر دفاعی دشمن را باید له می کردند و از بین می بردند تا تیربارهای دشمن خاموش شود و رزمندگان عملیات را انجام دهند.

وی با اشاره به جو سازی های بعد از تفحص غواصان شهید از سوی دشمنان و کمک رسانان به نظام بعث عراق در طول جنگ تحمیلی، افزود: عده ای از دشمنان در میان احساسات مردم می گفتند که شهدای ایرانی در خاک عراق چه می خواستند که باید در جواب به آنها گفت، شما می خواستید بعد از اینکه متجاوزین را بیرون کردیم به آنها گل می دادیم و تشویقشان می کردیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: اگر این غواص ها نمی جنگیدند آیا ایران امروز امنیت داشت و کشور های دیگر چشم تجاوز به ایران نداشتند؟

محسن رضایی ادامه داد: ما باید دشمن را تنبیه می کردیم، دشمنی که به ملت ایران تجاوز کرده بود.

وی اظهارداشت: غواصان ما برای استقلال و پیشرفت کشور جان خود را دادند اما تسلیم نشدند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت گفت: اخیرا گفتند که شهدا در عملیات شکست خورده ای حضور داشتند؛ اگر کربلای چهار شکست خورد چرا بزرگترین عملیات بعد از آن شکل گرفت.

رضایی افزود: کسانی که انقلاب را تحریف و شایعه سازی می کنند می خواهند راه مقاوت، راه ولایت، راه امام، راه پیروزی و راه شهدا را با تبلیغات کور کنند.

وی تاکید کرد: امروز همه اعتراف کردند که ایران لنگرگاه منطقه است، چرا با این کشور و مردم که می تواند به اسلام و منطقه کمک کند دشمنی می کنید.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت اظهارداشت: شهدا برای اولین بار زنجیره شکست های تاریخی را پاره کردند، برای نخستین بار سرزمین های اشغالی را آزاد کردند.

رضایی تاکید کرد: سیاستمداران، رزمندگان و بسیجیان ما پای مسیر شهدا ایستاده اند. مسیر شهدا پرچم داری به نام ولایت دارد که مثل لنگری کل انسجام ایران را نشان داده است.

وی عنوان کرد: ملت ایران بیش از گذشته اقتدار یک ملت مستقل را به نمایش می گذارد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت پس از شعار های حمایتی جمعیت گفت: این صداها را کسانی که پشت میز مذاکره هستند باید به خوبی بفهمند؛ این صدا ها جدی و واقعی است.

رضایی به خبرنگاران حاضر در جمعیت اشاره کرد و گفت: امیدوارم این خبرنگاران خارجی که بیش از 200 نفر هستند این صدا ها که صدای واقعی ملت ایران است را به گوش جهانیان برسانند و بدانند که ملت ایران به هیچ وجه عقب شیی نمی کند و به راه شهدا ادامه خواهد داد.

وی ادامه داد: از جامعه ما نباید اخبار نا درست به دنیا ارسال شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه سخنان خود تاکید کرد: ملت ایران، جوانان ایران، اندیشمندان ایران و نخبگان آن غنی و مملو از انر‍ژی، معرفت، عرفان و معنویت اند که می تواند همه دنیا را سیراب کند.

وی افزود: ایران، اسلام و نظام ما می تواند به همه دنیا و انسان ها کمک کند.

رضایی اظهارکرد: من از سوی همه رزمندگان دفاع مقدس و به نمایندگی از آنان اعلام می کنم از نجابت ملت ایران کسی سو استفاده نکند، در دنیا کسی از نجابت ملت ایران سو استفاده نکند، اگر روزی خشم ملت ایران به جوشش درآید مطمین باشید افسوس تاریخی خواهید خورد همان طور که در جنگ افسوس تاریخی خوردید.

وی خاطرنشان کرد: پیام ملت ایران است که ما دوران قاجار و دوران پهلوی را در کشور تکرار نخواهیم کرد، سیاست خارجی قاجار و پهلوی در ایران تکرار نخواهد شد.

رضایی تصریح کرد: 300 سال وابستگی، عقب ماندگی و تجزیه ایران را کنار گذاشته ایم و با کسی جنگ نداریم، ما می گوییم حرف منطقی ملت ایران را گوش کنید.

دبیر مجمع تشخیص مصلح نظام گفت: ما در چارچوب اصول بین المللی غنی سازی می خواهیم، به ما نگاه تبعیض آمیز نداشته باشید.

وی یادآور شد: ما دنبال آزادگی و پیشرفت هستیم، غواصان دست بسته می گویند اگر دستان ما بسته باشد و ما را تیرباران کنید باز هم تسلیم زور و زیاده خواهی نخواهیم شد.

رضایی تاکید کرد: به همه دنیا اعلام می کنیم که ما به دنبال حقوق انسان ها، حقوق ملت ها، امنیت در منطقه و حفظ منافع ملی هستیم.

وی گفت: متجاوزان سرجای خود بنشینند، ما امروز پرچم امنیت به دست داریم و دنبال امنیت و آرامش برای کشور و ملت هستیم.

رضایی افزود: نگویند نیروهای حزب اللهی می خواهند جنگ درست کنند، نمی خواهیم با دست باز ما را تسلیم کنند و عزت و شرفمان را زیر پا بگذارند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: دنیا مطمئن باشد تا رهبری ولایت فقیه در این کشور است شهادت طلبی هست و هیچ قدرتی نمیتواند به ایران حمله کند.

رضایی خاطرنشان کرد: قبل از اینکه بخواهید در داخل کشور فتنه درست کنید یا به مرزها نزدیک شوید حسابهایتان را بکنید.

 

منبع: ایرنا

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠٣-١٣٩۴, ٠٩:۴٢

   

پر مبحث ترین ها