سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

زنگنه: دکل نفتی در دولت قبل گم شد

بروز شده : ٣-٠۴-١٣٩۴, ١١:۵٣    نسخه چاپی    
لازم به ذکر است، یک دستگاه دکل نفتی با حدود مبلغ 78 میلیون دلار در سال 90 به نام دکل «دین»از یک شرکت خارجی خریداری شده که مفقود شده است.

وزیر نفت با بیان اینکه موضوع مفقود شدن دکل نفتی در دولت گذشته صحت دارد، گفت: با پیگیری و شکایت پرونده ای در خصوص موضوع مفقود شدن دکل نفتی در دولت گذشته، تشکیل شده است.

به گزارش تسنیم، بیژن نامدار زنگنه درباره انتشار اخباری مبنی بر عدم تحویل نفت مورد نیاز پالایشگاه های کشور به میزان مصوب، گفت: این موضوع صحت ندارد و در زمینه تحویل نفت مورد نیاز پالایشگاه ها مشکلی وجود ندارد و به پالایشگاه ها به هر میزان که نفت تقاضا کنند، نفت تحویل داده می شود.

وزیر نفت در خصوص نامه 70 نماینده مجلس به رییس جمهور درباره حذف شرکت ایرانی حفاری شمال، از میادین نفتی و جایگزین کردن شرکت‌های خارجی، گفت: باید توجه داشت موضوع اینگونه نیست، به دلیل اینکه این موضوع به یک دوره گذار نیاز دارد.

زنگنه در این رابطه ادامه داد: در زمانی که کار یک دکل نفتی تمام می شود، نیاز به زمان برای به کار گیری مجدد آن دکل وجود دارد و نباید فراموش کرد هیچگاه به دنبال دکل خارجی نیستیم.

وی به خانه ملت افزود: باید توجه داشت که قراردادهای دکل های نفتی خارجی موجود، پیش از فعالیت دولت یازدهم بسته شده و وزارت نفت همیشه به دنبال حمایت از کارهای داخلی بوده و سابقه کاری ما در این زمینه روشن است.

وزیر نفت در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه آیا خبر مفقود شدن یک دکل نفتی ایرانی در زمان فعالیت دولت گذشته صحت دارد؟ گفت: موضوع مفقود شدن دکل نفتی متعلق به ایران واقعیت دارد و با پیگیری و شکایت ما پرونده ای در این خصوص تشکیل شده است.

گفتنی است پیش از این نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس درباره سرنوشت دکل نفتی گمشده ایرانی گفته بود: دکتر لاریجانی رئیس مجلس دستور بررسی موضوع مفقود شدن دکل نفتی متعلق به ایران را که در حدود 78 میلیون دلار ارزش دارد را به رئیس کمیسیون انرژی مجلس داده است.

لازم به ذکر است، یک دستگاه دکل نفتی با حدود مبلغ 78 میلیون دلار در سال 90 به نام دکل «دین»از یک شرکت خارجی خریداری شده که مفقود شده است.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠۴-١٣٩۴, ١١:۵٣

   

پر مبحث ترین ها