سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نتانیاهو بعدازتوافق هسته ای باید استعفا کند

یائیر لابید رییس حزب صهیونیستی به نام آینده اینجاست ، تاکید کرد که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی با امضای توافق هسته ای در مقابل ایران شکست خورده است و بعداز آن باید استعفا کند.

پایگاه اینترنتی شبکه دوم تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از لابید خاطرنشان کرد که نتانیاهو در متوقف کردن روند مذاکرات هسته ای بین ایران و شش قدرت بزرگ جهان و رسیدن به مرحله توافق نهایی هسته ای شکست خورده است.

براساس این گزارش، لابید که در ابتدای جلسه هفتگی فراکسیون آینده اینجاست سخن می گفت، افزود: براساس اطلاعاتی که چند روز اخیر از وین دریافت کرده ایم، توافق هسته ای ایران و گروه 1+5 نزدیک است هرچند هنوز امضا نشده است.

وی گفت: باید تا لحظه آخر برای اینکه این توافق امضا نشود، بجنگیم زیرا این توافق بد موجودیت اسراییل را با خطر مواجه می کند.

این مقام صهیونیست تاکید کرد: نتانیاهو باید مسئولیت عدم موفقیت در جلوگیری از توافقی که موجودیت اسراییل را به خطر می اندازد، برعهده بگیرد و اگر توافق بد امضا شود، شکستی در کارنامه او خواهد بود و باید استعفا کند.

لابید خاطرنشان کرد: نتانیاهو در تبلیغات انتخاباتی خود بیشتر بر مسئله هسته ای ایران متمرکز بود و مدعی می شد که در این زمینه توافقی صورت نمی گیرد.

وی با این ادعا که سیاست های نتانیاهو موجب شده تا اسراییل نماینده ای در وین نداشته باشد، گفت: دولت آمریکا آماده شنیدن مواضع ما نیست و همه کشورهای شرکت کننده در مذاکرات برای ادعاهای اسراییل اعتباری قائل نیستند.

در همین حال تساحی هنگبی یک عضو حزب لیکود با اعتراض شدید به سخنان لابید ، گفت: نتانیاهو در طول چند سال گذشته نبردی سخت را پشت سر گذاشته و اگر اقدامات او نبود تحریم ها علیه ایران وضع نشده بود.

 

منبع: ایرنا

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠۴-١٣٩۴, ٠۴:١۵

   

پر مبحث ترین ها