سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سردر سینماهای «رستاخیز» سفیدپوش می‌شود

در پی پایین کشیدن فیلم «رستاخیز» از پرده سینماها، رییس شورای صنفی نمایش تاکید کرد که به احترام این فیلم، فعلا فیلم دیگری جایگزین نخواهد شد و سینماهای نمایش دهنده آن به جای پوستر فیلم «رستاخیز»، سردر سفیدی را نصب می‌کنند.

 

ابوالحسن داودی در گفت‌وگو با ایسنا‌ یادآور شد: به دلیل وضعیتی که برای فیلم «رستاخیز» پیش آمده است، شورای صنفی نمایش در جلسه امروز خود در یک موقعیت ویژه‌ی تصمیم‌گیری قرار داشت و همه اعضای شورا براین امر متفق القول بودند با توجه به جفایی که به فیلم «رستاخیز» رفته است‌، باید تصمیم جدی بگیریم و از این فیلم بیشترین حمایت را داشته باشیم.

وی با اشاره به درون مایه فیلم «رستاخیز» که درباره قیام عاشورا است،تصریح کرد: فیلم‌هایی مانند «رستاخیز» یا «حضرت محمد»(ص) جدای از احترام موضوعی،‌ جایگاه خاصی در مناسبات و آبرو و احترام سینمای ایران دارند. بنابراین ما به عنوان یکی از نهادهای صنفی خود را ملزم به حمایت از این آثار می‌دانیم. چرا که این فیلم‌ها پلی میان اعتقادات دینی مردم و سینما می‌زنند و حفظ حرمت آنها بر همه خانواده سینما به ویژه مسئولان صنفی واجب و ضروری است.

رئیس شورای صنفی نمایش اضافه کرد: با توجه به این موضوع مقرر شد به جای فیلم «رستاخیز» که به این شکل از پرده سینما پایین کشیده شده است‌، شورا به مدت حداقل یک هفته هیچ فیلمی را اکران نکند و سینماهایی که قرارداد این فیلم را داشتند‌ به جای پوستر آن، سر در سفیدی را نصب کنند.

به گفته داودی؛ از آنجا که فیلم «رستاخیز» به سرگروهی سینما آزادی اکران شده بود‌، این سینما سر در اصلی خود را به احترام این فیلم با پرده‌ای سفید می‌پوشاند.

این کارگردان سینما اظهار امیدواری کرد: با توجه به رایزنی‌هایی که درحال انجام است، مشکلات اکران فیلم «رستاخیز» تا هفته آینده به طور کامل حل شود و این فیلم بتواند اکران خود را ادامه بدهد.

او در پاسخ به این پرسش که تصمیم امروز شورای صنفی نمایش تا چه اندازه ازسوی سینماداران ضمانت اجرایی دارد‌، توضیح داد: از همه سینماها خواسته‌ایم تا این موضوع را رعایت کنند و وزارت ارشاد نیز قول ضمانت و اجرای این تصمیم را داده است.

داودی با اشاره به رایزنی‌های متعدد برای حل مشکل اکران فیلم «رستاخیز»اضافه کرد: امیدواریم با اطلاع رسانی درست از سوی همه مسئولان و بخصوص آقای جنتی به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد به مراجع محترم و نیز برخی که به فیلم انتقاد داشتند، مشکلات و سوء تفاهم‌ها برطرف شود. زیرا برخی از سوءتفاهم‌ها ناشی از اطلاعات نادرستی است که درباره فیلم به برخی از مراجع عظام رسیده است در حالی که با اصلاحات انجام شده، ‌تمام آن مشکلات برطرف شده است و امیدوارم با همگرایی فکری این فیلم ‌بتواند دوباره به اکران برگردد.

این کارگردان سینما در پایان به ایسنا تاکید کرد: به جز احترامی که برای اکران این فیلم قائل هستیم، به حرمت نام امام حسین(ع)، باید برای حل مساله همت بیشتری داشته باشیم و انتظار می‌رود دیگر اصناف سینمایی و خانه سینما هم همه همت خود را در این زمینه به کار بگیرند.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-٠۴-١٣٩۴, ١١:٢۴

   

پر مبحث ترین ها