سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عامل انتحاری دیروز ترکیه / تصویر

پسری 20 ساله که 6 ماه پیش از ترکیه خارج شده است
پارسینه: برگ هویت فردی به اسم "شیخ عبدالرحمان آلاگوز" در شبکه های اجتماعی ترکیه در ابعاد گسترده منتشر شده که گفته می شود عامل حمله تروریستی روز گذشته ترکیه بوده است.
این فرد 20 ساله است و طبق گفته مادرش،6 ماه پیش همراه برادرش از ترکیه خارج شده است.
شب گذشته پلیس برای بازجویی به خانه مادر این فرد رفته و از او بازجویی کرده است.
خبرنگاران نیز از صبح امروز به کرات با مادر عبدالرحمان آلاگوز تماس گرفته و در مورد او سوال کرده اند.

مادر این فرد که گفته می شود عامل حمله انتحاری دیروز بوده و 32 نفر را به کام مرگ کشانده،گفته:آخرین بار قبل از ماه رمضان با عبدالرحمان تماس تلفنی داشته و از او هیچ اطلاعی ندارد.

او گفته:دو پسرانم به اسم عبدالرحمان و یونس 6 ماه پیش به خارج از کشور رفته اند.
گمانه زنی های اولیه حکایت از دست داشتن داعش در این حمله تروریستی داشت.به گونه ای که رسانه ها مرتب اسم گروه مخوف تروریستی داعش را به میان آوردند و تیم امنیت بررسی حادثه ولی هرگونه اظهار نظر در این رابطه را به بررسی دقیق حادثه و سرنخ ها موکول کرد.

یک توئیت نیز در این رابطه بیشتر جلب توجه کرد.توئیتی که می گویند از حساب کاربری وابسته به  النصره منتشر شده است.این توئیت سرنخ دیگری ای در اختیار تیم امنیت ترکیه قرار می دهد.در این پیام آمده که این جوانان را برای تعطیلات به کوبانی می برند.اما ماجرا هر چه هست و عاملین حمله چه کسانی هستند،مردم نسبت به حادثه بی تفاوت نبوده و به خیابان می آیند.

مردم ترکیه در سراسر این کشور به خیابان آمده و حمله تروریستی سوروچ را محکوم می کنند.در استانبول هزاران نفر در میدان تقسیم گرد هم آمده و انزجار خود را از این حملات نشان می دهند.در یکی از پلاکاردها نوشته ای همانند واکنش رییس جمهور اردوغان دیده می شود.تروریست ها از سوی مردم هم مورد لعن قرار می گیرند.

نخست وزیر داووداوغلو در این رابطه گفته هنوز مطمئن نیستند که عامل انتحاری این فرد است و نیاز به بررسی های دقیق دارند.

 نرگس رضایی
telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣١-٠۴-١٣٩۴, ١٢:۴٠

   

پر مبحث ترین ها