سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

واكنش تند نماينده ولي‌فقيه در سپاه به سخنان ‌هاشمی

نماينده ولي‌فقيه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در واکنش به سخنان اخير‌ هاشمي رفسنجاني گفت: خواصي که نمي‌توانند خود را با قافله سالار انقلاب هماهنگ کنند منزوي شده و سقوط خواهند کرد.

 حجت‌الاسلام والمسلمين علي سعيدي در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان (وابسته به صدا و سیما) با اشاره به اظهارات اخير ‌هاشمي‌رفسنجاني در جمع فارغ‌التحصيلان برگزيده سازمان استعدادهاي درخشان مبني بر اصلاح بي‌واهمه انحرافات، اظهار کرد:‌ هاشمي شخصيتي است که در فراز و نشيب‌هاي انقلاب، چه قبل از پيروزي انقلاب چه اوايل آن نقش مثبتي در حرکت انقلاب ايفا کرده است اما وي هم اکنون به عنوان شخصيتي که افت و خيز زيادي در مواضع، عملکرد و رفتار خود دارد شناخته مي‌شود. 

نماينده ولي‌فقيه در سپاه پاسداران گفت: اگر خواص بخواهند خود را به زور به جامعه تحميل کنند آن وقت يک اصطکاک و تضاد و حرکتي برخلاف موج ايجاد خواهد شد و من آنچه در روند حرکتي‌ هاشمي مي‌بينم منطبق بر همين امر است. وي اضافه كرد: ‌هاشمي هميشه تمايل داشته كه در هر حركتي كه در جريان انقلاب صورت مي‌گيرد، محور و هسته اصلي باشد و هرجا كه خواسته‌اش برآورده نشده، به مخالفت با آن حركت برخاسته است كه اين امر با حركت طبيعي مسير انقلاب سازگاري ندارد.
 
وي افزود: در زمان فتنه سکوت ‌هاشمي در برابر اقدامات کساني بود که به قول خودشان به دنبال تابوشکني، قداست‌زدايي از رهبري و ولايت‌زدايي بودند و در دوره‌هاي بعد نيز تلاش کرد محوريت حركت انقلاب را در دست بگيرد، اما بايد دانست كه اگر كسي از حركت قافله انقلاب باز بماند، ديگر نمي‌تواند خود را به جامعه و انقلاب تحميل كند و همين عقب‌ماندگي، باعث سرخوردگي خواهد شد.
 
حجت‌الاسلام سعيدي گفت: به شخصيت ‌هاشمي لطمه سنگيني وارد شده كه اين امر ناشي از ضعف مواضع و ضعف تشخيص مصلحت زمان بود و متاسفانه او مصلحت سنجي لازم را نداشت. 

وي با اشاره به نامه سرگشاده ‌هاشمي به رهبر انقلاب و خطبه‌هاي آخرين نمازجمعه او تاكيد كرد: ‌هاشمي خود در مسائل اصلاح‌طلبان و قضيه فتنه به نوعي دست بر آتش داشت؛ لذا لازم است كه از اين مسير برگردد و مواضع گذشته‌اش را اصلاح كند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠٨-١٣٩٠, ٢١:۵١

   

پر مبحث ترین ها