سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

صفار هرندی: مکتب ایرانی همان فتنه جدید است

تشکیک کردن در اصالت مسیر انتخاب شده ملت یعنی پناه بردن به اسلام عزیز و برجسته کردن مکاتب انحرافی در برابر مکتب اسلام خودش مقدمه یک فتنه تازه می‌تواند باشد.
مهم ترین اظهارات محمد حسین صفار هرندی در گفتگو با سایت الف درباره شکل‌گیری فتنه‌ جدیدی را بخوانید.
* جمله‌ای که بنده شنیده‌ام و یا جملاتی که حضرت آقا فرموده‌اند بیشتر ناظر بر یک وضعیت کلی است نه وضعیت خاص. ایشان می‌فرمایند که فتنه‌ای که ما در سال 88 تجربه کردیم به مراتب پیچیده‌تر بود از فتنه‌ای که در 10 سال قبل و در سال 78 اتفاق افتاد و یا فتنه‌ای که در ابتدای انقلاب با میدان داری عناصر مفسده جویی مثل منافقین و لیبرال‌ها و ملی‌گراها اتفاق افتاد این نشان می‌دهد که هرچه که زمان می‌گذرد فتنه جلوه‌های تازه‌تر پیدا می‌کند و پیچیده‌تر می‌شود یعنی با انباشت تجربیات شیطانی خود پیچیده‌تر عمل می‌کند و طبیعی است که کسانی که می‌خواهند فتنه را خنثی کنند آنها هم باید پیچیده بشوند یعنی به موازات گذشت زمان و گسترش ترفندهای شیطانی رقیب اونها هم نباید جا بمانند و آنها هم باید خودشان را تجهیز کنند به بصیرت و فهمی متناسب با پیچیدگی فتنه‌های رقیب، بنابراین چه بسا کسانی که امروز پیش ما چهره‌های موجهی هستند اگر از مسیر حق منحرف بشوند آنها قهرمانان فتنه‌های آینده باشند.
* ما نبایدبه جریان فتنه کلیشه‌ای نگاه کنیم. نباید خودمان را اسیر یک سری مصادیق امروزی فتنه کنیم، فتنه هر روز یک چهره و جلوه تازه‌ای پیدا می‌کند و مهمترین مشخصه‌های فتنه‌های آینده به نظرم همان است که قدرتی که معلوم شد و ملت به مدد اون قدرت می‌توانند ترفندهای دشمن را خنثی کند فتنه‌های آینده این قدرت را نشانه خواهند گرفت و مهمترین آن این بود ایمان مردم به اعتقادات دینی و ایمانشان به هدایت‌های موثر رهبری و این دو را عده‌ای از همین الان نشانه گرفته‌اند. زاویه پیدا کردن به هر دلیل و بهانه‌ای از رهنمودهای رهبری این مقدمات فتنه‌جویی‌های آینده است. تشکیک کردن در اصالت مسیر انتخاب شده ملت یعنی پناه بردن به اسلام عزیز به مکتب اسلام و برجسته کردن مکاتب انحرافی در برابر مکتب اسلام معلوم است که خودش باب و مقدمه یک فتنه تازه می‌تواند باشد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-١٠-١٣٨٩, ٠٠:۵۶

   

پر مبحث ترین ها