سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جنبلاط: سخنرانی نصرالله امید را در دل لبنانی‌ها زنده کرد

 رئیس حزب سوسیالیست ترقی‌خواه لبنان تصریح کرد که سخنان دبیرکل حزب‌الله لبنان با مسئولیت‌پذیری بالایی همراه بود و امید را در دل لبنانی‌ها زنده کرد.

ه گزارش فارس، "ولید جنبلاط " رئیس حزب سوسیالیست ترقی‌خواه لبنان، اظهارات سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌لله لبنان را با مسئولیت‌پذیری بالا خواند و تاکید کرد که بویژه اظهارات وی در زمینه رای اولیه و تشکیل دولت لبنان از این ویژگی برخوردار بود، علاوه بر اینکه وی امید زیادی برای حل مسایل موجود در لبنان ایجاد کرد.

جنبلاط که با شبکه خبری المنار سخن می‌گفت، تاکید کرد که موضع وی در زمینه مشاوره‌های نمایندگان پارلمان بر اساس ابتکار عربی و مذاکرات سوریه و عربستان خواهد بود و از همگرایی‌های بین‌المللی در این زمینه حمایت خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه موضع نمایندگان حزب متبوع وی یکپارچه خواهد بود، تصریح کرد که مبنای اساسی انتخاب نخست‌وزیر بر اساس طرح سوریه و عربستان و تفاهم ایجاد شده در آن خواهد بود.

جنبلاط ادامه داد که نام فرد مورد نظر این حزب بعد از رایزنی‌های انجام شده در میان آنها اعلام خواهد شد.

رئیس دروزی‌های لبنان در خصوص رای اولیه دادگاه حریری نیز گفت که این توطئه بین‌المللی تنها از طریق تاکید بر دولت وحدت ملی بر مبنا و پایه‌های ابتکار سوریه و عربستان قابل حل است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-١٠-١٣٨٩, ١۵:٢۵

   

پر مبحث ترین ها