سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اولتیماتوم ولیعهد بحرین به مردم

همزمان با اوج گیری اعتراضات مردمی در بحرین تا جائیکه برخی از نمایندگان این کشور از سقوط خاندان سلطنتی در این کشور سخن می گویند، ولیعهد بحرین دوشنبه شب به معترضین هشدار داد.
 همزمان با اوج گیری اعتراضات مردمی در بحرین تا جائیکه برخی از نمایندگان این کشور از سقوط خاندان سلطنتی در این کشور سخن می گویند، ولیعهد بحرین دوشنبه شب به معترضین هشدار داد.

به گزارش رویترز شیخ سلمان بن حمد بن عیسی آل خلیفه ولیعهد این کشور درباره افزایش اعتراضات به مردم و تمام طرفهای مخالف خاندان سلطنتی هشدار داد و از شهروندان بحرینی خواست که تا زمان برگزاری گفتگوهای ملی، آرامش و خویشتن داری خود را حفظ کنند.

هشدار ولیعهد بحرین در حالی مطرح می شود که وی پیش از این در گفتگو با تلویزیون دولتی بحرین گفته بود اجازه ادامه اعتراضات را به مردم خواهد داد مشروط بر آنکه اعتراضات مسالمت آمیز باشند. درهمین حال شبکه العالم به نقل از یک نماینده سابق پارلمان این کشور گفت رژیم بحرین با برداشتن گام‌های نامعقول در سراشیبی سقوط قرار گرفته است.

جلال فیروز،نماینده سابق پارلمان بحرین به العالم گفت نظام بحرین با از بین بردن فرصت ها و طفره رفتن از تحقق مطالبات مردم این کشور و با برداشتن گام های نامعقول، در سراشیبی سقوط قرار گرفته است.  این فعال سیاسی به دولت بحرین توصیه کرد که با گردن نهادن به خواسته های مردم، برای تحقق مطالبات مردم گام هایی عملی براساس یک جدول زمانی مشخص بردارد.

وی با بیان اینکه "گروه های سیاسی و نهادهای جامعه مدنی و سندیکاها درباره روند جنبش اعتراضی مردم و مطالبات آنان اتفاق نظر دارند "، از " فراخوان‏های فرقه‎ای " انتقاد کرد.

برخی منابع آگاه که تحولات بحرین را دنبال می کنند ، اعلام کردند: دولت منامه با به راه انداختن برخی راهپیمایی ها و ایجاد درگیری ساختی با معترضین ، تلاش می کند که به اعتراضهای مردمی این کشور جنبه فرقه ای دهد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-١٢-١٣٨٩, ٢٠:۵٠

   

پر مبحث ترین ها