سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عضو کمیسیون انرژی مجلس خبر داد:

تشکیل کمیته ویژه مجلس برای بدهی 2 میلیارد دلاری زنجانی

در ماه گذشته یک میلیارد دلار از درآمد فروش نفت را به طرق مختلف بر گرداند اما دو میلیارد دلار آن باقی می ماند از این رو به منظور برگرداندن این دو میلیارد دلار کمیته ویژه ای در کمیسیون انرژی مجلس تشکیل شده است که این موضوع را با همکاری سازمان بازرسی و دیوان محاسبات کل کشور و وزارت امور خارجه و وزارت نفت بررسی می کند.
عضو کمیسیون انرژی مجلس از تشکیل کمیته ویژه مجلس برای بدهی 2 میلیارد دلاری زنجانی خبر داد.

نادر فریدونی در گفت و گو با خانه ملت درباره پرونده بابک زنجانی گفت: در سال 91 از طریق بابک زنجانی به عنوان واسطه بر حسب نیازی که داشتیم برای فروش نفت به خاطر تحریم ها اقدام می کردیم.

نماینده مردم فیروز آباد درمجلس افزود: وزارت نفت برای فروش نفت چنین اقداماتی را به انحای مختلف داشته است از جمله این که بابک زنجانی سوابق خوبی هم از قبل در حوزه نفت داشته برنامه فروش نفت را بر عهده می گیرد منتها بر حسب تحریم ها و محدودیتها نهایتا مبلغ درآمد آن را نتوانست به ایران انتقال دهد و چیزی حدود 3 میلیارد دلار بدهکار می شود.

وی گفت: در ماه گذشته یک میلیارد دلار از درآمد فروش نفت را به طرق مختلف بر گرداند اما دو میلیارد دلار آن باقی می ماند از این رو به منظور برگرداندن این دو میلیارد دلار کمیته ویژه ای در کمیسیون انرژی مجلس تشکیل شده است که این موضوع را با همکاری سازمان بازرسی و دیوان محاسبات کل کشور و وزارت امور خارجه و وزارت نفت بررسی می کند.

فریدونی ابراز امیدواری کرد که این مشکلات به طریق حقوقی حل شود و طلب وزارت نفت به خزانه برگردد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠۶-١٣٩٢, ١٠:٣٠

   

پر مبحث ترین ها