سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

در نظامی با شاه بیت عدالت؛ بروز طبقه نو کیسه قابل توجیه نیست

جامعه ای که در آن پیوند ثروت و قدرت مانع تحقق عدالت شود، جامعه ی محمدی نیست.
نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در نظامی که شاه بیت آرمان هایش تحقق عدالت است ظهور و بروز طبقه جدید نو کیسه ها با ثروت های چند هزار میلیاردی قابل توجیه نیست. آن هم وقتی در طرف دیگر قضیه مردم دوستدار انقلاب در چم و خم زندگی گرفتار و فشار های زیادی برای تامین معیشت خانوار ها متحمل می شوند.

به گزارش ایلنا، محمدرضا تابش در جمع انبوه عزاداران روستای توت مطلع سخنان خویش با تسلیت ایام رحلت حضرت رسول (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع)گفت:ای اسوه حسنه،ای صاحب خلق عظیم، ای رحمه للعالمین و ای امین خدا؛ امروز امت اسلامی ماتم زده و داغدار است،با رحلت شما وحی منقطع گردید و واسطه ابلاغ کلام خداوند و نزول آیات هدایتگر و انسان ساز قرآن رخ در نقاب کشید و ما سرمشق و الگوی عملی اسلام و شاهدی که تجسم عینی عمل به دستورات قرآن بود را از دست دادیم.
وی با تلاوت آیه"لقد کان فی رسول الله اسوه حسنه"اظهار داشت: کسی که الگوست باید روش ومنش وی در همه ابعاد زندگی مورد توجه قرار گیرد. در خصوص شجاعت، درایت، امانتداری، تواضع و فروتنی، ادب و اخلاق حسنه پیامبر (ص) صدها و هزاران ویژگی و خصوصیت ممتاز وی بسیار شنیده اید.

وی اضافه نمود: رسول خدا صاحب اخلاق نیکو بود. "انک لعلی خلق عظیم"،این اسوه بودن و این اخلاق نیکو چراغ راهی است فرا راه امت مسلمانان و ما اگر می خواهیم انچه را که خداوند در کتاب آسمانی اش ذکر کرده و پیامبر را به عنوان«شاهد» یعنی الگو و سرمشق و نمونه عملی آن تعلیمات قرار داده در جامعه محقق شود باید به پیامبر (ص) و منش و روش آن حضرت تمسک بجوییم.

وی فاصله گرفتن از اسلام ناب و آئین محمدی را باعث خسران امت اسلامی ذکر کرد و عنوان نمود: اگر امروز جهان اسلام دچار تشتت و تفرقه شده و نمی تواند علیرغم منابع وسیع انسانی و مادی، آئین انسان ساز اسلام را جهان گستر سازد و به قطبی علمی، اقتصادی و فکری در جهان تبدیل شود بواسطه فاصله گرفتن از اسلام ناب و آئین محمدی(ص) است.

نماینده مردم اردکان تصریح کرد: اگر در جامعه تبعیض و فقر و بداخلاقی وتشتت و اختلاف وجود دارد برای آن است که از اخلاق و روش و منش آن حضرت فاصله گرفته ایم. پیامبری که صاحب خلق عظیم بود و هدف از بعثتش، اتمام مکارم اخلاقی، برایش چه پاسخی داریم که ما مسلمانان با بی توجهی به توصیه ها و تعالیم قرآن و سیره آن حضرت در جامعه مان دروغ، ریا، تزویر و هزاران مسئله سوء اخلاقی دیگر بیداد می کند.
محمدرضا تابش با تاکید بر اینکه وظایف مسئولان در این خصوص سنگین تر و تعیین کننده تر از مردم است و هم عملا باید الگو و نمونه و تجسم اسلام و اخلاق محمدی باشند و هم زمینه های تحقق آن را در جامعه فراهم آورند و قرائت آیه «لا اکراه فی الدین»ابراز داشت: با دوستی، ملاطفت، مهر و محبت و پرهیز از خشونت می توان دینداری و آموزه های اخلاقی حضرت رسول (ص) را در جامعه پیاده کرد. با اکراه و اجبار نمی توان دین را در جامعه مستقر و تعلیمات دینی را نشر داد.
وی گفت: علیرغم آنکه در جمهوری اسلامی جهت تحقق شعارها و آرمانهایی که مردم برایش انقلاب کردند، خون دادند و مقاومت نمودند و اقدامات و کارهای خوبی انجام شده، اما هنوز تا رسیدن به جامعه ای که حضرت محمد (ص) اسوه و الگو و شاهد آن است فاصله زیادی داریم.

عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس افزود: در نظامی که شاه بیت آرمان هایش تحقق عدالت است ظهور و بروز طبقه جدید نو کیسه ها با ثروت های چند هزار میلیاردی قابل توجیه نیست. آن هم وقتی در طرف دیگر قضیه مردم دوستدار انقلاب در چم و خم زندگی گرفتار و فشار های زیادی برای تامین معیشت خانوار ها متحمل می شوند.
تابش تاکید نمود:جامعه ای که در آن پیوند ثروت و قدرت مانع تحقق عدالت شود، جامعه ی محمدی نیست.جامعه ای که دروغ، ریا، تزویر و بداخلاقی در آن رواج داشته باشد از جامعه آرمانی رسول الله (ص) فاصله دارد.

نماینده مردم اردکان اظهار داشت:همه مسئولان و از جمله نمایندگان مجلس وظیفه دارند تا نسبت به نشر و ترویج اخلاق حسنه و سیره تاسی به روش پیامبر مکرم اسلام (ص) در جامعه بکوشد و از ارزش و آرمان های مبتنی بر منش رسول الله (ص) در جامعه صیانت کنند.
محمدرضا تابش در بخش دیگری از سخنانش گفت: الحمدلله در سایه هدایت های رهبری معظم و تدابیر دولت جناب دکتر روحانی، اخیرا اقدامات خوبی با هدف کاهش تحریم ها در عرصه دیپلماسی خارجی و هم راهکار های موثری در عرصه داخلی با هدف تامین خواسته های آحاد مردم و بازسازی اعتماد آنها در حال انجام است که باید همه برای توفیق این برنامه ها به دولت کمک کنیم.

نماینده مردم اردکان همچنین با اشاره به اینکه تاکنون جهت تامین رضایت مردم عزادار که همه ساله با اجتماع عظیم ده ها هزار نفری خود در دهه آخر صفر و ایام رحلت حضرت پیامبر(ص) و امامان معصوم، امام حسن و امام رضا (ع)، در روستای توت ابراز ارادت می ورزند اقداماتی انجام شده و درحال انجام است، گفت: واگذاری 800 انشعاب آب و 600 انشعاب برق، روکش آسفالت مسیر تردد تاکنون صورت گرفته و مقرر شد تا 150 میلیون تومان برای تکمیل آسفالت معابر داخل روستا و اعتباری نیز از محل عوارض معادن برای آسفالت24 کیلومتر از مسیر انشعابی از جاده اصلی به روستای توت انجام پذیرد.

لازم به ذکر است نماینده مردم اردکان با همراهی فرماندار،شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر و جمعی از مسئولان شهرستان و نهاد ها و اداراتی که خدماتی را در این ایام به مردم ارائه می دهند بازدید و از نزدیک در جریان برخی مشکلات موجود قرار گرفتند و تصمیماتی در خصوص حل آنها اتخاذ شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-١٠-١٣٩٢, ١٩:١٧

   

پر مبحث ترین ها