سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

لجاجت پایداری ها آبروی اصول و ارزش ها را می‌برد

بروز شده : ١-١١-١٣٩٢, ١٠:٢١    نسخه چاپی    
شما یک طیف تندرو هستید که این تندروی و لجاجت شما آبروی اصول و ارزش ها را می برد. کمی اعتدال پیشه کنید اگر کمی در عمل و نه در شعار خود را شبیه رهبری عزیزمان بنمایید عاقبتتان در آخرت بهتر است.
سهراب زند/مدت هاست قاعدۀ بازی دوستان پایداری را یاد گرفته ایم فریاد های مغالطه گونه و تند که اگر کسی اندک مقاومت و نقدی در مقابل آنان داشته باشد به سرعت به بی بصیرتی، مسأله دار بودن، مخالف ولایت فقیه، ارتباط با بیگانگان ودر نهایت سریعا به لیست سیاه این جریان فکری تبعید می گردد.

مهم هم مبنا و حقیقت نیست، مهم این است که اگر با ما نیستی مبانیت هم مورد قبول نیست. حالا فرقی ندارد که خاتمی باشی یا هاشمی، مهم نیست قالیبافی یا محسن رضایی، اهمیتی ندارد علی لاریجانی باشی یا علی مطهری، در هر صورت محکومی به بی بصیرتی و خیانت.
همۀ اصول گرایان جمع شوند باز آنها اصولی ترند و پاک تر!

جوانان را در دوره ای خوب جذب می کنند، بلا نسبت، مانند مجاهدین خلق و فرقان و آرمان مستضعفین و حزب توده که جوانان پرحرارت و احساسی خوراک چربشان بودند.

در زمان آرامش و و در میان نخبگان چندان حرفی برای گفتن ندارند و مطرح نیستند. نشان به آن نشان که در تعامل با شخصیت های انقلاب کارنامۀ قابل قبولی ندارند و قادر به ارائۀ حتی یک لیست مشترک در تمامی انتخابات گذشته با اصول گرایان نبوده اند.

نگاهی به عملکرد لیدرهای این جریان در حمایت های تند از دولت احمدی نژاد و قرار گرفتن در صف اول تخریب و حمله به دولت فعلی، احتیاج به توضیح و تفسیر ندارد. اما برای نمونه می توان به مسائل بهمن ماه سال ۹۱ اشاره نمود. بعد از آنکه احمدی نژاد در مجلس چنان حرکتی از خود بجا گذاشت که در اتفاقی باور ناپذیر برای اولین بار مقام معظم رهبری عمل رییس جمهور را به صراحت خلاف قانون و اخلاق و خلاف حقوق اساسی ملت خواندند، حمید رسایی در مجلس با تذکری شفاهی به حمله به لاریجانی و دفاع ضمنی از احمدی نژاد پرداخت، آنچنان که رییس مجلس به وی گفت:

"توهین همه جا اشکال دارد، رییس جمهور آمدند اینجا و به مجلس توهین کردند. شما یک بار هم می آمدید و می گفتید رییس جمهور که به مجلس توهین کرد، به مجلس بر خورد. اشکال ما دقیقا همین است. عده ای وقتی به مجلس توهین می کنند هیچ مشکلی ندارد از مجلس دفاع کنیم فقط باید رییس دفاع کند؟! شما هم نماینده مجلس هستید دفاع کنید. شما وقت گرفتید و بلاوجه صحبت کردید. شما دارید به مجلس توهین می کنید. اگر در این هشت سال آقای احمدی نژاد یک بار جلوی این کارهای او می ایستادید این وضع پیش نمی آمد."(مجلس، مرداد۱۳۹۲)

اما مهم ترین ایراد آقای رسایی و دوستانش، طلبکاری در عین بدهکاری است. وقتی به شخصیتی فحاشی می کنند و بعد رهبری به صراحت می فرمایند در مورد فلانی دچار توهم نشوید، آقایان نه تنها عذرخواهی نمی کنند و تعدیل نمی شوند بلکه بر حجم فحاشی و تخریب به شدت اضافه می کنند تا ثابت کنند که توهم نیست!

مثلا در قضیۀ ننگین حملۀ تاجیک به فائزۀ هاشمی که آنچنان حرکت سخیفی بود که با هوشیاری و سرعت عمل مقام معظم رهبری (خلاف عقل و خلاف شرع و خلاف عقل سیاسی خوانده شد)، دوست و دشمن را به محکومیت وادارنمود، یادداشتی در نشریۀ ۹ دی مربوط به آقای رسایی موضع جالبی دارد: "بعید نیست که چند سال دیگر همین «فحاش احمق» کنونی (سعید تاجیک) به فائزه هاشمی، رییس یکی از ستادهای انتخاباتی فتنه در شهر ری شود!"(۹دی شماره دهم ۲۱ اسفند)

این سخنان در اواخر سال ۸۹ زده شده است و در سال ۱۳۹۲ "فحاش احمق" نشریۀ رسایی، همراه وی در ستاد جلیلی مشغول فعالیت بودند و سعید تاجیک دست در گردن جلیلی برای دادن رای پای صندوق رفت!

آقایان به صراحت از عمل شنیع حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیه دفاع می کنند و فرق حرکت خود با فتنه گران را بیان نمی کنند که نه حرمت حرم رعایت شد نه حرمت مراسم رسمی ۲۲ بهمن، نه حرمت رییس قوۀ مقننه نظام جمهوری اسلامی و نه حرمت کلام رهبری که تشدید اختلاف بین مسئولین را خیانت اعلام فرموده بودند. بماند که حضور عظیم مردم که می توانست مشت محکمی بردهان دشمنان مردم باشد، در دنیا تحت تاثیر این اتفاق، به مسأله ای برای آبرو ریزی بدل گشت که ببینید چه خبر است اوضاع داخلی مملکت!

بعد به فرمایشات رهبری هم استناد می کنند البته باتحریف:"رهبری همچنین فرمودند اینهایی که من می گویم بهانه ای نشود که عده ای دوباره راه بیفتند و بگویند کاری که در قم اتفاق افتاده کار غلط و اشتباهی بوده است. حالا موضوع را پیگیری کردید و دست تان درد نکند!" (تذکر شفاهی رسایی در نشست علنی مجلس ۱۶ مرداد۹۲)

از برادران انقلابی کسی کمک کند، رهبری چنین چیزی فرمودند؟! شما هم می گویید کار حرم اشتباه بود (البته بعد از بیان صریح رهبری) هم می گویید نگویید کار قم غلط واشتباه بوده؟ اما آنچه رهبری فرمودند:

"اين را هم عرض بكنيم؛ اين حرفى كه من امروز زدم و از بعضى از مسئولان و سران كشور گله‌گزارى كردم، موجب نشود كه حالا يك عده‌اى راه بيفتند، بنا كنند عليه اين و آن شعار دادن؛ نه، بنده با اين كار هم مخالفم. اينكه شما يك نفر را به عنوان ضد ولايت، ضد بصيرت، ضد چه، مشخص كنيد، بعد يك عده‌اى راه بيفتند عليه او شعار بدهند، مجلس را به هم بزنند، بنده با اين كارها هم مخالفم؛ اين را من صريح بگويم. اين كارهائى كه در قم اتفاق افتاد، بنده با اينجور كارها مخالفم. آن كارهائى كه در مرقد امام اتفاق افتاد، بنده با اينجور كارها مخالفم. بارها به مسئولين و كسانى كه مي توانند جلوى اين چيزها را بگيرند، تذكر داده‌ام. آن كسانى كه اين كارها را مي كنند، اگر واقعاً حزب‌اللّهى و مؤمنند، خب نكنند. مى‌بينيد كه تشخيص ما اين است كه اين كارها به ضرر كشور است، اين كارها به نفع نيست. با احساساتشان راه بيفتند اينجا، آنجا، عليه اين شعار بدهند، عليه آن شعار بدهند؛ اين شعاردادن‌ها كارى از پيش نمي برد. اين خشم ها را، اين احساسات را براى جاى لازم نگه داريد. در دوران دفاع مقدس اگر بسيجى‌ها مي خواستند همين طور بروند يك جائى، طبق ميل خودشان حمله كنند، كه خب پدر كشور در مى‌آمد. نظمى لازم است، انضباطى لازم است، مراعاتى لازم است. اگر چنانچه به اين حرف ها اعتنائى ندارند، آنها كه خب حسابشان جداست؛ اما آن كسانى كه به اين حرفها اعتناء دارند و مقيدند كه برخلاف موازين شرع حركت نكنند، بايد مراقبت كنند، از اين كارها نكنند."

این فرمایشات رهبری مستقیم در مذمت اعمال شماست و این مجلس بهم زدن ها و مردم را به جان هم انداختن ها و با برچسب های مختلف کاسبی کردن در فضای سیاسی، نه در بیان عدم اعتراض به تخلفات شما.

آقایان! که گفته شما نماد انقلابی گری محض هستید و نماد اصول گرایی خالص؟ شما یک طیف تندرو هستید که این تندروی و لجاجت شما آبروی اصول و ارزش ها را می برد. کمی اعتدال پیشه کنید اگر کمی در عمل و نه در شعار خود را شبیه رهبری عزیزمان بنمایید عاقبتتان در آخرت بهتر است.
الف
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-١١-١٣٩٢, ١٠:٢١

   

پر مبحث ترین ها