سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

زیباکلام با وثیقه 50 میلیونی آزاد شد

این استاد دانشگاه با اشاره به تفهیم پنج اتهام به وی گفت: تبلیغ علیه نظام، تشویش اذهان عمومی، توهین به قوه قضائیه، افترا و تضعیف نظام اتهاماتی بود که امروز به من تفهیم شد.
صادق زیبا کلام با شکایت مدعی العموم به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار و با قرار 50 میلیون تومانی آزاد شد.

پس از ارسال نامه دوم صادق زیبا کلام به حسین شریعتمداری و مسائلی که در آن درخصوص رسیدگی به پرونده سه هزار میلیاردی و هسته ای مطرح شده بود، دادستان عمومی و انقلاب تهران به عنوان مدعی العموم علیه این استاد دانشگاه اعلام جرم کرد و صبح امروز صادق زیباکلام در شعبه 12 دادسرای فرهنگ و رسانه حاضر شد.

زیباکلام پس از خروج از دادسرا به خبرنگار مهر گفت: 10 روز قبل نامه ای سرگشاده به حسین شریعتمداری مدیرمسوول روزنامه کیهان نوشتم که وی به آن پاسخ داد. من در ادامه نامه دوم را نوشتم که دادستان در دو مورد نسبت به این نامه اعلام جرم کرده است.

وی افزود: بنده در این نامه مسائلی را درباره پرونده سه هزار میلیاردی و پرونده هسته ای اعلام کرده که مبنی شکایت دادستان تهران بود. امروز ساعت 8 و 30 دقیقه صبح در شعبه 12 بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه حاضر شدم که جلسه تحقیق تا ساعت یک بعدازظهر به طول انجامید.

این استاد دانشگاه با اشاره به تفهیم پنج اتهام به وی گفت: تبلیغ علیه نظام، تشویش اذهان عمومی، توهین به قوه قضائیه، افترا و تضعیف نظام اتهاماتی بود که امروز به من تفهیم شد.پس از این جلسه بازپرس برای من قرار وثیقه 50 میلیون تومانی صادر کرد که یکی از دوستان دانشگاهی این وثیقه را سپرد و من از دادسرا خارج شدم.

وی در پایان گفت: در جلسه امروز رفتار معاون دادستان و بازپرس پرونده با من خوب و محترمانه بود اما با این وجود اتهامات بر سر جای خود باقیست.
telegram 19dey.com
محمدعلی    17 بهمن 1392 10:52
دیگر کسی جرات افشا گری وگفتن حقایق را ندارد.
  • +40
رضا    17 بهمن 1392 13:55
در واقع این منطق آقای شریعتمداری است......بنده به شدت به همه دوستان توصیه میکنم که از ایشان و خبرنامه شان فاصله گرفته تا مبادا با اتهامات مشابه سر از ناکجا در آورند...فقط من نمیدانم ایشان که از چنین قدرت استدلالی برخوردار هستند اصولاً چرا وارد مباحث نظری و عقلی میشوند.....
  • +23
بی مروت    17 بهمن 1392 16:44
کسی جرئت نمی کند بگوید
بالای چشم فلان مفسد ابرو فوری یک سری اتهامات
کلیشه ای و شعاری را به او نسبت میدهند . اگر آزادی وجود داشته باشد که مردم حرفشان را بزنند
. دنبال فساد ها را بگیرند فساد کمتر خواهد شد .
  • +32
علی    17 بهمن 1392 16:56
رییس جمهورمحترم میفرمایند صحبت کنید بفرما!!
  • +26
درگوشی    17 بهمن 1392 19:30
همه جا همه حرف را نتون زد!!!!!!!!!
  • +3

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 5
همه مطالب تاریخ: ١٧-١١-١٣٩٢, ٠١:۵٠

   

پر مبحث ترین ها