سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حمله نوباوه به مشاور روحانی به دلیل انتقاد از صداوسیما

بروز شده : ۶-١٢-١٣٩٢, ١٨:١١    نسخه چاپی    
نماینده تهران از حسام‌الدین آشنا خواست ضمن عذرخواهی از این شورا نسبت به اظهارات غیرمسئولانه، دقت بیشتری داشته باشد و مطالعه کافی را در مورد اظهار نظرات خود به خرج دهد.
دبیر شورای نظارت بر سازمان صداوسیما گفت: متاسفانه آقای حسام الدین آشنا از حداقل اطلاعات درخصوص عملکرد صد درصد موفق شورای نظارت در تحلیل محتوا و اجرا در عملکرد سازمان صداوسیما برخوردار است.

به گزارش فارس، بیژن نوباوه دبیر و عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای نظارت بر سازمان صداوسیما اظهارداشت: اعضای این شورا نسبت به اظهارات یکی از نمایندگان دولت، طی نامه‌ای به رئیس‌جمهور اعتراض خود را اعلام خواهند کرد.

نماینده تهران تأکید کرد: اظهارات اخیر حسام‌الدین آشنا درخصوص عملکرد شورای نظارت نشان می دهد که وی از حداقل روابط و مقررات دولتی بی‌اطلاع است چون نظراتشان به نوعی زیر سوال بردن دولت که اعضایی در این شورا دارد محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد اعتراض غیرمسئولانه مشاور رئیس‌جمهور به دلیل عدم تحقق برخی از مطالبات وی از شورای نظارت صورت گرفته و این شورا چنین اظهاراتی را نظرات رسمی دولت تلقی نمی‌کند.

نوباوه در ارائه نظرات خود به عنوان نماینده مجلس شورای اسلامی با اظهار تأسف از نظرات حسام‌الدین آشنا، اعلام‌کرد: متأسفانه آقای آشنا از حداقل اطلاعات درخصوص عملکرد صد درصد موفق شورای نظارت در تحلیل محتوا و اجرا در عملکرد سازمان صداوسیما که طی ده‌ها مجلد کارشناسی منتشر شده بی‌اطلاع است و آن را نادیده گرفته است.

وی افزود: اظهارات حسام‌الدین آشنا در مورد شورای نظارت نظیر نظرات ایشان درخصوص آقای سریع‌القلم و مشاور رئیس‌جمهور نبودن وی است.

نماینده تهران از حسام‌الدین آشنا خواست ضمن عذرخواهی از این شورا نسبت به اظهارات غیرمسئولانه، دقت بیشتری داشته باشد و مطالعه کافی را در مورد اظهار نظرات خود به خرج دهد.

دبیر شورای نظارت بر سازمان صداوسیما افزود: اگر این شورا که در بالاترین سطح اجرایی و با حضور اعضایی از قوه مقننه، قضاییه و مجریه برگزار می‌شود صرفا گعده‌ای بیهوده است چرا ایشان دائما اصرار دارد که مشروح مذکرات شورای نظارت در اختیار وی قرار گیرد تا بتواند از آن در جهت اهداف خود استفاده کند.

وی در پایان تأکید کرد: بهترین روش برای برخورد با اظهارات غیرمسئولانه و غیر واقعی آقای آشنا شکایت شورا به آقای رئیس‌جمهور و جایگزینی فردی در مقام ایشان با اعتقاد به جایگاه قانونی شورای نظارت است.

بر این اساس روز گذشته حسام‌الدین آشنا، نماینده رئیس‌جمهور در شورای نظارت بر صداوسیما در مراسم رونمایی از یک کتاب گفت: «شورای نظارت فعلی هیچ نیست و جنبه تشریفاتی دارد؛ این شورا هیچ قدرت اجرایی و نظارتی ندارد و فقط دو هفته یک بار شش نفر دور هم می‌نشینند و گعده می‌کنند و هیچ تضمینی بر اجرای مصوبات شورا در سازمان صداوسیما وجود ندارد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-١٢-١٣٩٢, ١٨:١١

   

پر مبحث ترین ها